آیا نوار ناوبری حرکتی جدید اندروید 13 را دوست دارید؟ [Poll]

آخرین نسخه اندروید 13 بتا 3، نوار ناوبری ژست‌های حرکتی را با یک «قرص» بزرگ‌تر و پررنگ‌تر بهینه‌سازی کرده است تا به برجسته‌تر شدن آن کمک کند. به نظر می رسد که این تغییر نسبتاً تفرقه انگیز بوده است، اما شما چه فکر می کنید؟

اگر نسخه پیش‌نمایش اخیر را در دستگاه خود نمی‌دانستید یا امتحان نکرده‌اید، ممکن است فراموش کرده باشید که Android 13 Beta 3 اولین تغییر زیبایی را در نوار پیمایش حرکتی از زمانی که برای اولین بار با ناوبری حرکتی اضافه شد، معرفی می‌کند. در اندروید 10. مطمئناً شبیه نوار ناوبری مورد استفاده iOS است.

برای آن دسته از ما که عمیقاً در همه چیز اندروید ریشه دوانده ایم، تصور اینکه کسی نتواند معنای این بخش رابط کاربری را بفهمد، سخت است. یک نشانگر بصری همیشه برای افرادی مفید است که در تمام کارهایی که گوشی هوشمندشان می تواند انجام دهد مهارت کافی ندارند. مخصوصاً برای کسانی که در بخش سیستم‌عامل دستگاه و تلفن همراه جابجا می‌شوند، به نظر می‌رسد که این به‌روزرسانی طراحی معقولی برای چیزی است که مانند یک منطقه معمولی بی‌اهمیت از لانچر پیکسل است.

این تغییر مطلقاً هیچ تأثیری بر عملکرد یا دسترسی به ناوبری های اشاره ای ندارد. این صرفا راهی برای برجسته‌تر کردن نوار اشاره است. ممکن است در نسخه بتای اندروید 13 نیز دوباره تغییر کند – چیزی که اغلب در این پیش‌نمایش‌های عمومی اولیه اتفاق می‌افتد. در زیر می‌توانید مشاهده کنید که تغییر نوار ناوبری حرکتی از Android 12 به Android 13 Beta چقدر جزئی است:

برخی از افراد شکایت کرده‌اند که به هیچ وجه نمی‌توانید نوار ناوبری را در تلفن‌های Pixel پنهان کنید. ما فکر می‌کنیم که این یک شکایت منصفانه است، و اگر Google بتواند یک ضامن برای فعال یا غیرفعال کردن نوار پیمایش حرکتی در اندروید 13 (یا جدیدتر) اضافه کند، عالی است زیرا می‌توانیم ببینیم که چرا برخی این بخش رابط کاربری را کمی حواس‌پرت می‌کنند.

همانطور که مطرح است، به نظر می رسد که در اواخر سال جاری شاهد یک نوار ناوبری حرکتی بزرگتر در اندروید 13 خواهیم بود. ما می خواهیم بدانیم که آیا آن را دوست دارید، از آن متنفرید یا کاملاً بی تفاوت هستید. از طریق نظرسنجی زیر به ما اطلاع دهید.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: