Chromecast با Google TV HD فضای ذخیره‌سازی اضافی در دسترس دارد

فضای ذخیره‌سازی تا کنون بزرگترین مشکل در کروم‌کست مجهز به اندروید گوگل بوده است، اما کروم‌کست جدید با Google TV (HD) در واقع فضای ذخیره‌سازی کمی بیشتری را در مقایسه با مدل قبلی باز می‌کند.

هر دو Chromecast با Google TV (4K) و Chromecast با Google TV (HD) دارای 8 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی مشابه هستند، اما پس از راه‌اندازی، دستگاه مقرون‌به‌صرفه‌تر در واقع فقط کمی فضای ذخیره‌سازی بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

در خارج از جعبه، Chromecast با Google TV (HD) دارای 4.7 گیگابایت حافظه داخلی مشترک است که در Chromecast (4K) 4.4 گیگابایت است. شما نمی توانید استفاده کنید همه از آن 4.7 گیگابایت، زیرا تعداد کمی از برنامه های از پیش نصب شده وجود دارد که حدود 1 گیگابایت از فضای ذخیره سازی قابل دسترس کاربر را می خورند. با این حال، این تقریباً 300 مگابایت فضای ذخیره‌سازی است که Chromecast 4K به آن دسترسی ندارد.

برخی از برنامه‌هایی که در حین راه‌اندازی نصب می‌شوند (Google آنها را به‌عنوان توصیه‌ها فهرست می‌کند) اما می‌توانند حذف شوند عبارتند از Apple TV، Disney+، HBO Max، Hulu، Netflix، Paramount+، Peacock TV، Sling TV، و Prime Video. اگر بخواهید همه اینها را حذف کنید، نتیجه می شود حداقل البته 600 مگابایت فضای اضافی، بدیهی است که اینها برنامه‌هایی برای محبوب‌ترین سرویس‌های پخش هستند، بنابراین اکثر مردم حداقل تعداد کمی را نگه می‌دارند.

برای زمینه، اکثر برنامه های محبوب سیستم عامل Android TV به طور متوسط ​​حدود 50 تا 100 مگابایت اشغال می کنند. این 300 مگابایت اضافی می تواند به راحتی به کاربران اجازه دهد 3-4 برنامه اضافی نصب کنند یا فقط فضای اضافی برای به روز رسانی برنامه ها، حافظه پنهان برنامه و موارد دیگر در دسترس داشته باشند.

در دستگاه ما، پس از نصب لیست اصلی برنامه ها، 2.5 گیگابایت فضای ذخیره سازی در دسترس باقی مانده است.

چه طور ممکنه؟

احتمالاً گوگل این پلتفرم را بهینه کرده است تا پس از شکایات مختلف در مورد فضای ذخیره سازی در 4K Chromecast، مقداری فضای ذخیره سازی اضافی را به کاربران بازگرداند. همچنین ممکن است ربطی به اندروید 12 داشته باشد، اما ما نمی توانیم 100٪ مطمئن باشیم.

در حالی که این مقدار فضای ذخیره سازی بسیار کمی است، با این وجود دیدن آن عالی است.

به عنوان یک یادداشت جانبی مرتبط، ما همچنین متوجه شدیم که روند راه‌اندازی Google اکنون TikTok را به عنوان یک برنامه برای نصب کاربران توصیه می‌کند. می‌توانید در حین راه‌اندازی از این نصب صرف‌نظر کنید، و برنامه را نیز می‌توانید پس از راه‌اندازی حذف کنید. این مطمئناً قابل توجه است، زیرا TikTok سال گذشته برای اولین بار در سیستم عامل Android TV معرفی شد و انتظار می‌رود YouTube Shorts تجربه خود را در صفحه نمایش بزرگ در آینده به نمایش بگذارد.

اکنون می‌توانید Chromecast را با Google TV (HD) خریداری کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد Chromecast:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: