نحوه تغییر زبان به ازای هر برنامه در اندروید 13

در Android 13، اکنون می‌توانید زبان برنامه‌ها را به‌صورت برنامه به برنامه تغییر دهید. این تنظیمات زبان جدید برای هر برنامه به شما این قدرت را می دهد که کاملاً بسته به نیاز شما تصمیم بگیرید که کدام برنامه به زبان های مختلف نمایش داده شود. این راهنما شما را از طریق مراحل تغییر زبان در هر برنامه در Android 13 راهنمایی می کند.

اندروید 13 دارای سلسله مراتب زبانی است. همه برنامه‌ها – مگر اینکه خلاف آن گفته شود – با زبان پیش‌فرض که هنگام راه‌اندازی دستگاه انتخاب می‌شود، کار می‌کنند. در صورت نیاز، می‌توانید برنامه‌های خاصی را انتخاب کنید و زبان پیش‌فرض را برای هرکدام تغییر دهید و پیش‌فرض سیستم را در گوشی خود لغو کنید.

در اینجا نحوه تغییر زبان در هر برنامه در Android 13 آمده است:

  1. در دستگاهی که دارای Android 13 است، با دوبار کشیدن انگشت از صفحه اصلی به پایین تا زمانی که آن را ببینید، به تنظیمات بروید چرخ دنده تنظیمات در پایین روی آن ضربه بزنید.
  2. پیدا کردن سیستم و روی آن ضربه بزنید.
  3. اصابت زبان‌ها و ورودی.
  4. ضربه زدن زبان های برنامه.
  5. پیمایش کنید و برنامه‌هایی را پیدا کنید که می‌خواهید زبانشان را تغییر دهید. پس از پیدا کردن، روی برنامه ضربه بزنید و زبان جدید خود را انتخاب کنید.

در حال حاضر، برنامه های زیادی وجود ندارد که از زبان های جداگانه به غیر از پیش فرض سیستم پشتیبانی کند. من می گویم حدود 20٪ از برنامه های نصب شده روی دستگاه من این گزینه را دارند.

پس از انتخاب یک زبان جدید برای یک برنامه، ممکن است بلافاصله تغییر را مشاهده نکنید. من مجبور شدم دستگاهم را مجددا راه اندازی کنم تا پس از تغییر زبان، هر گونه تغییری را در برنامه مشاهده کنم. پس از آن، شما باید یک تنظیم زبان را در برنامه خود مشاهده کنید.

به نظر می‌رسد برخی از برنامه‌ها مانند Google Chrome در اندروید چندان از تغییر زبان خوششان نمی‌آید، اگرچه این فقط می‌تواند مشکلی باشد که نیاز به بررسی دارد. با گذشت زمان، برنامه های بیشتری احتمالاً با این افزوده جدید به اندروید 13، از تغییر زبان پشتیبانی خواهند کرد.

چرا می‌خواهم زبان‌ها را در هر برنامه تغییر دهم؟

بسیاری از کاربران دو زبانه هستند، که می تواند موارد استفاده زیادی را برای نیاز به برنامه های خاص به زبان های مختلف ارائه دهد. به عنوان مثال، شما ممکن است انگلیسی و فرانسوی را روان صحبت کنید، که دومی زبان مادری شماست. در دستگاه خود، ممکن است زبان پیش فرض سیستم خود را انگلیسی تنظیم کرده باشید. این برای اکثر برنامه‌ها مناسب است، اگرچه برنامه‌های خاصی مانند برنامه‌های مالی برای زبان فرانسوی بسیار مناسب‌تر هستند زیرا راحت‌تر هستند.

علاوه بر این، ممکن است سعی کنید یک زبان جدید یاد بگیرید – تغییر زبان برنامه به شما کمک می‌کند از برنامه‌های خاصی برای جلسات بازدید کنید و در عین حال زبان پیش‌فرض سیستم خود را در زبان مادری خود باقی بگذارید. این به شما کمک می کند تا در یک زبان غوطه ور شوید و شما را تشویق می کند تا از آن برای پیمایش برنامه استفاده کنید.

همانطور که گفته شد، موارد استفاده زیادی برای این ویژگی وجود دارد و ظاهرا مدتی است که مورد تقاضا بوده است. هر موردی که ممکن است باشد، استفاده از این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که بدون توجه به زبان یا ترکیبی از آن، تجربه خود را به بهترین نحو تنظیم کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: