اندروید 14 دارای قابلیت پشتیبانی از اتصال ماهواره ای است

هفته گذشته، SpaceX و T-Mobile اعلام کردند که اتصال ماهواره‌ای مستقیم را به تلفن‌های هوشمند می‌آورند و گوگل امروز گفت که نسخه بعدی اندروید (14) “از شرکای ما در فعال کردن همه این‌ها پشتیبانی خواهد کرد.”

این توسعه از سوی هیروشی لاکهایمر، معاون ارشد پلتفرم‌ها و اکوسیستم‌های گوگل، امروز صبح انجام شده است، که توضیح داد که چگونه کار کردن 3G + وای فای در اولین تلفن اندرویدی (HTC Dream / T-Mobile G1) دشوار بود. 2008.

تیم اندروید اکنون در حال “طراحی برای ماهواره ها” است و این پشتیبانی برای “نسخه بعدی اندروید” برنامه ریزی شده است، که گوگل آن را به عنوان اندروید 14 به ما تایید کرد. این نسخه سیستم عامل باید در اواسط تا اواخر سال 2023 ارائه شود.

Lockheimer اشاره می کند که چگونه “تجربه های کاربر برای تلفن هایی که می توانند به ماهواره ها متصل شوند” با اتصالات LTE و 5G معمولی متفاوت است. همانطور که Space Explored هفته گذشته اشاره کرد، انتظار داشته باشید سرعت، اتصال و حتی زمان تعامل متفاوت باشد، فقط با “دو تا چهار مگابیت پهنای باند در هر منطقه سلولی”. با توجه به پهنای باند موجود، ایلان ماسک گفت که اتصال ماهواره‌ای می‌تواند از یک تا دو هزار تماس صوتی همزمان یا صدها هزار پیام متنی که بسته به طول پیام متنی ارسال می‌شوند، پشتیبانی کند.

اتصال ماهواره ای در تلفن ها در درجه اول در موقعیت های اضطراری و خلاص شدن از شر مناطق مرده سلولی است. T-Mobile قصد دارد از پیام‌رسانی (متن)، MMS و حتی «برنامه‌های پیام‌رسان انتخابی» پشتیبانی کند. اپراتور گفت که باید با شرکای خود همکاری کند تا «ترافیک پیام‌رسانی را از سایر ترافیک داده‌ها جدا کند». هنوز این کار را شروع نکرده است و در ماه های آینده این کار را انجام خواهد داد. در دراز مدت، در مورد پشتیبانی از داده ها و صدا مشاهده خواهد شد. اواخر سال 2023 برای در دسترس بودن بتا اولیه این سرویس مورد هدف قرار گرفته است.

دستگاه‌های آیفون و اندروید موجود امروز پشتیبانی خواهند شد، اما تجربه، به‌ویژه کاربر نهایی، باید از پشتیبانی اضافی در سطح سیستم‌عامل بهره‌مند شود. در همین حال، T-Mobile و SpaceX دیگر اپراتورها را تشویق می‌کنند تا از «رومینگ متقابل» و اشتراک طیف استفاده کنند. برای اندروید منطقی است که با افزایش پذیرش، پشتیبانی بومی ارائه کند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: