کنترل‌های رسانه Android 13 را در Google Podcasts و Chrome امتحان کنید

اکثر مردم – به غیر از نسخه بتا 1 – فرصتی برای تجربه کامل کنترل‌های رسانه‌ای بازطراحی شده اندروید 13 نداشته‌اند، اما امروز می‌توانید این کار را با Google Podcasts و Chrome انجام دهید.

از نسخه بتا 3.2 و بالاتر، Google Podcasts و Chrome (پخش رسانه، مانند SoundCloud) تنها برنامه‌هایی هستند که کنترل‌های رسانه Android 13 را به طور کامل ارائه می‌کنند. همچنین YouTube Music، Spotify و Apple را بررسی کردیم بی‌فایده.

منظور ما به طور کامل این است که دکمه پخش/مکث در لبه سمت راست پخش کننده ظاهر می شود. اکشن مکث از مربعی با گوشه‌های گرد استفاده می‌کند، در حالی که بازی در یک دایره با یک انتقال کوچک بین حالت‌ها قرار می‌گیرد. در همین حال، نوار پیشرفت را می توان با دکمه هایی به سمت چپ و راست احاطه کرد.

در برنامه‌های پشتیبانی‌نشده، همه دکمه‌ها و نوار جستجو در یک خط در پایین کنترل‌های رسانه قرار دارند. این یک تجربه بسیار شیک و بی‌ظرافت را ایجاد می‌کند که باعث شده من به طور انحصاری برنامه صوتی را باز کنم. همه چیز دیگر، از جمله طرح‌بندی مستطیلی یک‌اندازه و بریدگی بزرگ روی جلد، زنده است.

برای برنامه‌هایی که Android 13 (سطح API 33) و بالاتر را هدف قرار می‌دهند، سیستم کنترل‌های رسانه را از PlaybackState اقدامات. این به سیستم اجازه می‌دهد مجموعه کنترل‌های غنی‌تری را نشان دهد که از نظر فنی بین تلفن‌ها و دستگاه‌های تبلت سازگار است، و همچنین با نحوه نمایش کنترل‌های رسانه در سایر پلت‌فرم‌های Android مانند Android Auto و Android TV همسو می‌شود.

گوگل

کروم و پادکست گوگل امروز سطح API 33 را هدف قرار می دهند، اما اندروید 13 بتا 1 نشان داد که همه برنامه های موجود می توانند از طرح بندی به روز شده استفاده کنند. باید دید که آیا گوگل دقیقاً قبل از راه‌اندازی اندروید 13 به اپلیکیشن‌ها نیاز خواهد داشت تا سبک کنترل جدید را به‌روزرسانی کنند یا فعال کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

دیلان راسل به این مقاله کمک کرد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: