اندروید 12 روی بیش از یک هشتم کل دستگاه ها اجرا می شود

در ابتدای این ماه، گوگل اعداد توزیع اندروید را به روز کرد تا نشان دهد که اندروید 12 بر روی 13.3 درصد از دستگاه ها اجرا می شود.

قبل از آپدیت 4 آگوست، گوگل آخرین بار در تاریخ 9 می توزیع پلتفرم/API نسخه اندروید را در اندروید استودیو به روز کرد. چهار ماه پیش، اندروید 12 هنوز در شماره های توزیع ذکر نشده بود و گنجاندن فعلی آن قبل از راه اندازی اندروید 13 است.

با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد اندروید 12 و بالاتر در ماه می تقریباً 6.6 درصد بوده است، اما به صراحت در Android Studio ذکر نشده است. نمودار دایره سبز چیزی است 9to5Google ایجاد شده برای تکرار نحوه ارائه اطلاعات بصری هنگام انتشار ماهانه شماره های توزیع اندروید. همان داده‌ها را (مستقیماً از Google) که توسط Android Studio استفاده می‌شود، استخراج می‌کند.

آگوست 2022

در ماه مه، نمودار ما در مجموع 93.3٪ بود و ما فرض می کنیم باقیمانده مورد نیاز برای رسیدن به 100٪ عمدتاً Android 12 است (اما می تواند 12L و 13 Beta را نیز در خود جای دهد). مشخص نیست که چرا گوگل سه ماه قبل از آن به طور رسمی اندروید 12 را یادداشت نکرده است. (اگر درست گفته باشیم، اندروید استودیو در ماه می، اندروید 11 و 12 را به هر دلیلی با هم گروه بندی کرد.)

با این منطق، نمودار دایره ای اوت به 99.8 درصد می رسد. برخی از 0.2 درصد باقیمانده می‌تواند Android 12L باشد که با توجه به پیشرفت‌های تبلت و تاشو، سطح API خاص خود را دارد (32). اکثریت قریب به اتفاق آن باید از آخرین دستگاه های ساخته شده توسط Google (Pixel 3a و جدیدتر) باشد.

می 2022

در همین حال، اندروید 11 از 23.8 درصد در ماه می، اکنون 27 درصد است. این نسخه پرکاربردترین نسخه اندروید امروزی است و اندروید 10 با 22.3 درصد دنبال می شود. اندروید 9 پای هنوز 14.5 درصد است و چهار سال بعد همچنان آخرین نسخه پایدار را شکست می دهد.

زمانی که گوگل این داده ها را به صورت ماهانه منتشر کرد، از دستگاه های اندرویدی که طی یک دوره هفت روزه به تاریخ ارائه شده به Play Store دسترسی داشتند، جمع آوری شد. روش شناسی احتمالاً بدون تغییر است.

آخرین انتشار ماهانه در اکتبر 2018 بود و می 2019 شاهد اولین ارقام به روز شده از آن زمان بود. Google آمارهای جدیدی را در آوریل 2020، نوامبر 2021 و مه 2022 منتشر کرد. Google اکنون دیگر اطلاعات توزیع Android را در هیچ وب سایت رسمی ارائه نمی دهد، در عوض فقط داده ها را در Android Studio نشان می دهد. «جادوگر ایجاد پروژه جدید» به توسعه‌دهندگان برنامه نموداری می‌دهد تا ببینند چه نسخه‌ای از سیستم‌عامل را باید هدف بگیرند تا بیشترین کاربران را به دست آورند، در حالی که ویژگی‌هایی را که می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند، متعادل می‌کنند.

دیلان راسل و کایل برادشاو در این مقاله مشارکت داشت.

ممنون مشاور

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: