5 نکته برای رهبران مشاغل جهت مدیریت موثر تیمهای فروش از راه دور

عکس پروفایل نویسنده

@بزرگترینآوی میتال

Avee مدیر بازاریابی محصولات در FieldCircle ، شرکت مشاوره اتوماسیون عملیات میدانی و فناوری است.

فناوری های دیجیتال نحوه فروش در صنایع را تغییر داده است. اگرچه بسیاری از شرکت ها برای بهبود پتانسیل فروش خود در اوایل به کارگیری فن آوری های جدید موفق شدند ، همه گیری فوریت پذیرش فناوری را برای بقیه آنها افزایش داده است.

در واقع ، این فوریت در مورد بهبود روند ، که ثانویه است نیست. فوریت اطمینان از تداوم تجارت است ، که به شدت شرایط اشاره دارد.

ایجاد توانایی برای فروش از راه دور یکی از موارد ضروری است که هر کسب و کار متمرکز بر فروش باید توجه خود را به آن معطوف کند. آنها باید فرآیندهای خود را بهینه کنند ، از افراد خود پشتیبانی کنند و ابزارهای خود را به روز کنند تا تیم فروش خود را قادر به کار از مکان های دور نگه دارند. در اینجا 5 نکته برای کمک به شما در مدیریت تیم های فروش از راه دور بدون نیاز به نگرانی در مورد افت عملکرد وجود دارد.

1. افراد مناسب را استخدام کنید

همه در کار از راه دور برتری ندارند.

در این تیم فروشندگانی حضور خواهند داشت که کمی بیشتر به دست گرفتن نیاز دارند. یا شاید لازم باشد فارغ التحصیلان تازه وارد را به عنوان کارآموز یا افرادی که تجربه کمی در حرفه فروش ندارند استخدام کنید. مدیریت چنین متخصصانی دشوار است ، به ویژه هنگامی که بیشتر افراد …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>