مرور قلم: Plex | هکر ظهر

عکس پروفایل Hua Shu Hacker Noon

@هواشوهوا شو

بنویسید: fonts.substack.com | کار: typogram.co

اگر این سریال را دوست دارید ، می توانید اشتراک در اینجا. همچنین می توانید آن را بخوانید وبلاگ ما.

سلام! 👋

هر هفته درباره یک فونت جدید تحقیق می کنم ، یک خبرنامه 3 دقیقه ای برای طراحی و مارک تجاری به نام FontDiscovery می نویسم و ​​نکات طراحی و مارک تجاری را در اطراف فونت به اشتراک می گذارم. در این هفته Plex ، خانواده ای از قلم ها را که شامل نسخه های Sans ، Serif و Monospaced است ، بررسی کردیم. برای پروژه هایی با اطلاعات پیچیده می توانید از Plex استفاده کنید.

img: نمونه Plex (serif ، sans و mono)

خانواده Plex

Plex سیستمی از قلم هاست که دارای نسخه های sans ، serif و تک فضایی است. Plex گسترده است زیرا IBM در ابتدا آن را به عنوان font1 مارک خود سفارش داده است. IBM می خواست مضامین بشر و ماشین را به تصویر بکشد. قلم با دارا بودن وزنه های معمولی خنثی ، متعادل و در عین حال قابل دسترسی و شیب های تندتر و دوستانه تر ، دید این برند را منعکس می کند. این سیستم فونت بسیار متنوع می تواند برای پروژه های متنوعی کار کند. هنگامی که با هم استفاده می شوند ، می توانند مکمل یکدیگر باشند تا اطلاعات متن پیچیده رابط کاربر ، صفحه گسترده یا ارائه برنامه را نمایش دهند.

img: الگوی پاورپوینت داخلی IBM با استفاده از Plex؛ منبع: همان

قلمهای یکپارچه چیست؟

img: قلمهای تک فاصله با عرض ثابت هستند. به “1” تک فاصله در مقایسه با “1” متناسب نگاه کنید.

اوه ، ما …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>