اوپو و وان پلاس فروش گوشی در آلمان را متوقف کردند

Oppo – یک OEM که پایگاه مصرف کننده گسترده ای دارد – رسما از فروش دستگاه ها در آلمان کناره گیری کرد. برای دنبال کردن، OnePlus دقیقاً همین کار را انجام داده است و تمام فروش‌ها را از وب‌سایت آلمان خود خارج کرده است. در حالی که کسانی که گوشی‌های OnePlus و Oppo در منطقه دارند، همچنان شاهد پشتیبانی خواهند بود، مشتریان جدید باید برای آینده قابل پیش‌بینی به جای دیگری بگردند.

در نیمه اول جولای، یک پرونده قضایی بین سازنده چینی اوپو و نوکیا نهایی شد. این روزها، نوکیا به دلیل تامین تجهیزات فناوری 5G شناخته شده است و نقش مهمی در اتصال، به ویژه در اروپا ایفا می کند. در این پرونده دادگاه مشخص شد که Oppo و OnePlus از فناوری 5G در تلفن های هوشمند خود بدون پرداخت حق ثبت اختراع استفاده می کردند و اساساً از نوکیا (از طریق WinFuture) سرقت می کردند.

پس از صدور حکم، اوپو راهی را دنبال کرد که شامل درخواست تجدیدنظر در این تصمیم بود و عملاً سعی کرد خود را از ممنوعیت فروش گوشی‌های هوشمند نجات دهد. متأسفانه به نظر نمی رسد که موفقیت زیادی داشته باشد و تصمیمی در مورد Oppo در آلمان گرفته شده است.

امروز، به نظر می رسد Oppo از دادگاه تبعیت کرده است تا به طور رسمی فروش گوشی های هوشمند در آلمان را متوقف کند و درگاه فروش را از سایت منطقه ای خود حذف کند. وب سایت اوپو آلمان در حال حاضر مانند یک شهر ارواح به نظر می رسد و تنها چند صفحه برای کاوش در آن وجود دارد. یک صفحه درباره، اطلاعات ColorOS و بخش پشتیبانی وجود دارد. این سایت همچنین یک اخطار واضح دارد که به مشتریان اجازه می‌دهد بدانند کسانی که قبلاً دستگاه‌های Oppo دارند، همچنان از پشتیبانی مستمر در منطقه و همچنین به‌روزرسانی‌های مداوم برای تلفن‌های هوشمند خود برخوردار خواهند بود.

وب‌سایت OnePlus Germany کمی فعال‌تر به نظر می‌رسد، اگرچه به نوعی مثبت کاذب است. کمی عمیق‌تر حفاری کنید و متوجه خواهید شد که با زدن «اکنون بخرید» در هر تلفن هوشمندی، 404 ظاهر می‌شود و مشتری را از ادامه این کار منع می‌کند.

برخلاف وب‌سایت Oppo، به نظر می‌رسد وان پلاس هنوز این تغییر را تایید نکرده است و به نظر می‌رسد این واقعیت را پنهان می‌کند که فروش تا اطلاع ثانوی ممنوع است. این یک معامله بزرگ است زیرا هر دو برند در کشور نسبتاً شناخته شده هستند و OnePlus محبوب‌تر است، حتی اگر در اصل از یک شرکت باشند.

در مورد آینده Oppo و OnePlus در آلمان و اروپا، اطلاعات کمی برای ادامه دادن وجود دارد. اختلاف دادگاه به آلمان محدود نشد، بنابراین این می تواند اولین دومینویی باشد که سقوط می کند. با این حال، اوپو می‌تواند در مقطعی در آینده برای این پرونده جذابیت پیدا کند، اگرچه به نظر نمی‌رسد بدون توافق نوکیا و اوپو به توافق بیشتر برسد.

اطلاعات بیشتر در مورد Oppo:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: