تقویت دموکراسی در اروپا

این هفته، من به اجلاس دموکراسی کپنهاگ رفتم تا مجدداً حمایت Google را از تقویت دموکراسی متعهد کنم. تنها دو سال از آخرین سفر ما به اجلاس سران، در یک لحظه عدم اطمینان و بحران در اروپا می گذشت. امسال از بحث‌ها مشخص شد که ریسک‌ها بیشتر است.

امروزه، گروه‌های تهدید تحت حمایت دولت به نهادهای دولتی در سراسر اروپا حمله می‌کنند و از سیستم‌های آسیب‌پذیر سوءاستفاده می‌کنند. و نگرانی ها در مورد سوء استفاده بالقوه از فناوری برای ایجاد کمپین های اطلاعات نادرست متقاعد کننده تر و حملات فیشینگ در آستانه انتخابات اتحادیه اروپا در ژوئن افزایش یافته است.

این لحظه مستلزم مشارکت مؤثرتر بین سازمان‌های دولتی، خصوصی و مدنی، بین فناوری و دموکراسی و ابزارهای بهتر در دفاع از دموکراسی است.

مسئولیت فناوری است

برای بسیاری در اروپا، شرکت های فناوری مسئولیت آشکاری برای حمایت از دموکراسی دارند. این را هر روز در گفتگو با رهبران دولت، دانشگاه و جامعه مدنی می شنویم. ممکن است دیگران بپرسند که چه چیزی باعث می‌شود گوگل، یک شرکت خصوصی، به حفاظت از نهادهای دموکراتیک اروپا علاقه مند باشد.

پاسخ این است: دموکراسی و گفتگوی مدنی همیشه همکاری و نوآوری را حفظ کرده است. همانطور که در سال 2022 گفتیم، دموکراسی شرایطی مانند گشودگی و کثرت گرایی را برای شکوفایی تحقیقات علمی ایجاد می کند و فناوران در قبال حفاظت از این آرمان ها مسئولیت دارند.

دوم، برای هزاران کاربر گوگل، اروپا خانه است. ما آنچه را که چندین دهه صلح و دموکراسی برای امنیت و رفاه جوامع محلی ما معنا کرده است، مسلم نمی دانیم.

سرمایه گذاری در دموکراسی اروپایی

با توجه به اهمیت این موضوع، من مفتخر بودم که این هفته 15 میلیون یورو چالش تاثیر Google.org: تقویت دموکراسی در اروپا – صندوقی که به گروه‌های جامعه مدنی و نوآوران اجتماعی در اروپا کمک می‌کند تا ابتکارات را ارتقا دهند، اعلام کنم. انعطاف‌پذیری دموکراتیک، از جمله از طریق استفاده از فناوری پیشرفته و هوش مصنوعی.

ما این تعهد را در میانه یک “سال انتخاباتی فوق العاده” انجام می دهیم، با برگزاری انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا در 27 کشور عضو در ژوئن و تعدادی از انتخابات ملی در اواخر سال. اما مانند دیگر تلاش‌های ما برای حمایت از یکپارچگی انتخابات، این تعهد 15 میلیون یورویی جدید مربوط به یک دوره انتخاباتی نیست. این همچنین در مورد سیاست مبارزات انتخاباتی نیست. همانطور که در سال 2022 گفتیم، “سیاست را به سیاستمداران واگذار می کنیم.” این در مورد باز کردن راه حل هایی برای مهم ترین مشکلات است.

و این فقط مربوط به سال 2024 نیست. این برای دراز مدت است. حمایت از جامعه مدنی و استفاده از تجربیات و ایده‌های رهبران دولت، هسته اصلی این است که چگونه به حمایت از فناوری برای دموکراسی برای سال‌های آینده کمک خواهیم کرد.

حمایت از انتخابات اروپا

ما از دو طریق اصلی به حمایت از انتخابات اتحادیه اروپا ادامه خواهیم داد: اول، از طریق محصولات و سیاست‌های خود – با ارائه اطلاعات با کیفیت بالا به رای دهندگان، محافظت از پلتفرم‌های خود در برابر سوء استفاده و تجهیز کمپین‌ها به بهترین ابزارهای امنیتی در کلاس خود. و آموزش.

و ثانیا با حمایت از نهادهای جامعه مدنی. هنگامی که در اواخر سال جاری برای برنامه‌های کاربردی باز می‌شود، چالش جدید ۱۵ میلیون یورویی Google.org ما برای حمایت از مقیاس‌پذیری ابتکارات و راه‌حل‌های تاثیرگذار برای تقویت دموکراسی، از جمله مواردی که هوش مصنوعی را مهار می‌کنند، برنامه‌ریزی می‌کند.

حمایت از سازمان های اروپایی

تمرکز ویژه بر حوزه‌هایی مانند حفاظت از یکپارچگی انتخابات خواهد بود – برای مثال، حمایت از امنیت سایبری برای زیرساخت‌های حیاتی و ایجاد ظرفیت سایبری سازمان‌های غیرانتفاعی که بر روی انتخابات کار می‌کنند و در حمایت از دموکراسی، که ممکن است در معرض خطر بازیگران بد قرار بگیرند. .

ما همچنین بر حمایت از سازمان‌هایی تمرکز خواهیم کرد که مشارکت مدنی، آموزش و گفتگو را پیش از انتخابات ملی در سراسر اروپا در سال‌های 2025 و 2026 ترویج می‌کنند – برای مثال، با در دسترس‌تر کردن اطلاعات انتخاباتی.

از جمله سازمان هایی که Google.org قبلاً برای انجام این کار پشتیبانی کرده است عبارتند از:

  • ThinkYoung، یک اندیشکده بلژیکی که مجموعه‌ای از هکاتون‌های جوانان را در سراسر اروپا اجرا می‌کند، که در آن جوانان در سن رای‌دهی راه‌حل‌های نوآورانه‌ای را برای چالش‌های مرتبط با انتخابات از جمله موانع مشارکت دموکراتیک ایجاد می‌کنند.
  • فول فکت، یک سازمان بررسی حقایق مستقر در بریتانیا که تیمی از همراهان Google.org در توسعه ابزار هوش مصنوعی کمک کردند که به افزایش تعداد ادعاهایی که می‌توانند بیش از 1000 بار بررسی شوند، کمک می‌کند و به بررسی‌کنندگان حقایق در سطح جهانی کمک می‌کند.
  • Bodyguard.ai، یک استارت‌آپ فرانسوی است که فناوری ضد آزار و اذیت سایبری را توسعه داده است و به ایجاد فضاهای مدنی آنلاین سالم‌تر کمک می‌کند.

در ماه های آینده اطلاعات بیشتری در مورد چالش به اشتراک خواهیم گذاشت. سازمان ها می توانند علاقه خود را در g.co/ImpactChallenge/DemocracyEurope ثبت کنند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور