10 استارت آپ تحت رهبری زنان در MENA به جدیدترین برنامه هوش مصنوعی ما می پیوندند

استارت‌آپ‌ها در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) در سال 2023 رکورد 4 میلیارد دلار جمع‌آوری کردند. اما تنها 1.2 درصد از این سرمایه‌گذاری خطرپذیر به استارت‌آپ‌هایی اختصاص یافت که توسط زنان تأسیس شده‌اند و تنها بخشی از آن به شرکت‌های تحت رهبری زنان تعلق گرفت. با هوش مصنوعی می سازند. بنیانگذاران زن برای ایجاد فرصت های اقتصادی و راه حل های هوش مصنوعی قوی تر و فراگیرتر ضروری هستند. و با توجه به اینکه انتظار می‌رود تعداد کارآفرینان زن در منطقه تا سال 2030 دو برابر شود، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های هوش مصنوعی تحت رهبری زنان کار درستی نیست – این یک تصمیم تجاری هوشمندانه است.

امروز اولین گروه آکادمی رشد استارت‌آپ‌های گوگل را معرفی می‌کنیم: برنامه زنان در هوش مصنوعی. این برنامه بدون سهام که با همکاری اداره اطلاعات و هوش مصنوعی عربستان سعودی و وزارت هوش مصنوعی در امارات اجرا می‌شود، برای تسریع رشد استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان با هوش مصنوعی در خاورمیانه و شمال آفریقا طراحی شده است.

پس از شروع این برنامه در هفته گذشته در دبی با جلسات تجاری در مورد استراتژی‌های ورود به بازار، هک رشد و فروش، بنیان‌گذاران استارت‌آپ به همکاری نزدیک با مربیان Google در یک برنامه درسی فنی جامع ادامه خواهند داد. طی شش هفته آینده، آن‌ها بهترین شیوه‌های هوش مصنوعی، ابزارهای هوش مصنوعی Google مانند هوش مصنوعی Google Cloud's Vertex و مجموعه‌ای جامع Workshop People + AI با تمرکز بر ساخت محصولات و راه‌حل‌های هوش مصنوعی با محوریت انسان را بررسی خواهند کرد.

درباره بنیانگذاران زن انتخاب شده برای این برنامه و راه حل های هوش مصنوعی که آنها در زیر می سازند بیشتر بیاموزید.