Breadcrumbs چیست و چرا برای سئو مهم است؟

برای اکثر مردم، آرد سوخاری صرفاً بقایای ناهار سریعی است که پشت میزتان خورده‌اید و همیشه در کوچک‌ترین شکاف‌های صفحه‌کلیدتان قرار می‌گیرد.

با این حال، اگر به دنبال راه‌هایی برای ارتقای تجربه کاربری و عملکرد جستجوی ارگانیک وب‌سایت خود هستید، پودر سوخاری می‌تواند ابزاری قدرتمند در کمربند ابزار شما با طیف گسترده‌ای از مزایا باشد!

خرده نان چیست؟

Breadcrumbs پیوندهایی هستند که در بالای یک صفحه وب قرار می گیرند تا نشان دهند که چگونه یک صفحه مشخص با ساختار کلی سایت مطابقت دارد. Breadcrumbs یک راه بصری سریع برای بازدیدکنندگان برای درک زمینه فوری صفحه ای که به آن نگاه می کنند و یک راه آسان برای پیمایش به صفحات مرتبط در سایت ارائه می دهد که ممکن است به آنها در درک تصویر بزرگتر کمک کند.

به عنوان مثال، یک صفحه دسته بندی محصول در یک وب سایت تجارت الکترونیکی که بالش های تخت را برجسته می کند، می تواند مانند مثال زیر مسیر ساده ای برای خرده نان داشته باشد.

نمونه آرد سوخاری در یک سایت تجارت الکترونیک.

در این مثال می‌بینیم که صفحه دسته‌بندی «بالش‌های تخت» زیرمجموعه‌ای از «اقلام ضروری تختخواب» است که زیر مجموعه «تخت و حمام» است.

تخت و حمام

→ ملزومات رختخواب

← بالش تخت

این به بازدیدکنندگان صفحه اجازه می دهد تا به راحتی بفهمند که در کجای کل سایت قرار دارند.

چرا Breadcrumbs برای سئو بسیار مهم است؟

آرد سوخاری دو هدف اصلی دارد:

  • آن‌ها به بازدیدکنندگان سایت کمک می‌کنند تا راحت‌تر از دسته‌ها به زیرمجموعه‌ها و صفحات محصول بروند.
  • آنها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا سلسله مراتب سایت و نحوه اتصال و ارتباط صفحات مختلف با یکدیگر را درک کنند.

ناوبری سایت آسان تر برای بازدیدکنندگان

با استفاده از مثال بالش بالا، بدون پودر سوخاری، اگر کاربر یک بالش خاص را در گوگل جستجو کند، مستقیماً به صفحه محصول مربوط به آن بالش رفته و سپس تشخیص دهد که بالشی که در ابتدا به دنبال آن بوده است با نیازهای او مطابقت ندارد، باید از پیمایش اصلی برای یافتن زیرمجموعه بالش‌های تخت استفاده کنید تا گزینه‌های بالش دیگری را که ممکن است مناسب‌تر با نیازهای آن‌ها باشد، بررسی کنید.

در اسکرین شات مثال زیر، اگر بازدیدکننده‌ای از سایت در این صفحه قرار گرفت و تصمیم گرفت که به کاوش در محصولات مشابه علاقه‌مند است، هیچ گام بعدی مشخصی برای آنها وجود ندارد جز اینکه سعی کنند صفحه زیرمجموعه مناسب را با استفاده از پیمایش اصلی بیابند.

صفحه محصول تجارت الکترونیک بدون خرده نان

با افزودن پودر سوخاری، بازدیدکنندگان سایت بلافاصله می‌توانند سایر صفحات مرتبط با این محصول را ببینند و می‌توانند به سرعت بین صفحات دسته‌بندی، صفحات زیرمجموعه‌ها و محصولات به عقب و جلو بپرند در حالی که به سرعت و به راحتی درک می‌کنند که در کجای آن قرار دارند. ساختار بزرگتر سایت

یک صفحه تجارت الکترونیک با خرده نان

زمینه بهبود یافته برای موتورهای جستجو

Breadcrumb ها نیز برای سئو مهم هستند زیرا فورا پیوندهای داخلی بسیار قوی را به سایت شما اضافه می کنند. برای مثال، پس از افزودن خرده‌های نان، صفحات محصول اکنون شامل پیوندهای داخلی به تمام صفحات دسته‌بندی و زیرمجموعه‌های مرتبط خود می‌شوند، صفحات زیرمجموعه به دسته‌های اصلی خود پیوند می‌دهند، پست‌های وبلاگ به صفحه اصلی وبلاگ پیوند می‌دهند و غیره. خزیدن برای یک موتور جستجو آسان تر است زیرا همه صفحات در سایت با استفاده از پیوندهای داخلی بسیار به هم مرتبط هستند.

Breadcrumbs همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا رابطه بین صفحات مختلف یک سایت را درک کنند. بدون خرده نان، برای موتورهای جستجو دشوار است که بفهمند، به عنوان مثال، یک محصول در کدام دسته محصول قرار می گیرد، یا برای مراکز محتوای اطلاعاتی، که صفحه اصلی در یک موضوع مشخص است.

نتایج جستجو از نظر بصری جذاب تر

Breadcrumbs همچنین می تواند بر نحوه نمایش یک صفحه در نتایج جستجوی گوگل تأثیر بگذارد. در بیشتر موارد، گوگل از آنها برای ساده کردن URL نمایش داده شده در نتایج جستجو استفاده می کند تا راحت تر خوانده شود و درک شود. در مثال زیر، URL نشان داده شده در نتایج جستجو مستقیماً ساختاری را که توسط خرده‌های نان در صفحه ارائه شده است، شبیه‌سازی می‌کند.

این امر به ویژه زمانی مفید است که سایتی از ساختار URL پیچیده ای استفاده می کند که به راحتی قابل درک نیست، یا اگر ساختار URL ساختار پوشه واقعی مورد استفاده در سایت را منعکس نمی کند.

چگونه می توانید Breadcrumbs را به یک وب سایت اضافه کنید؟

افزودن پودر سوخاری به یک سایت عمدتاً به نوع سایت و پلتفرمی که روی آن ساخته شده است بستگی دارد.

بسیاری از پلتفرم های CMS محبوب، مانند وردپرس، Wix، فضای مربعی، و Shopify، ارائه عملکرد داخلی پودر سوخاری یا امکان افزودن سریع و آسان پودر سوخاری با استفاده از افزونه های SEO مانند Yoast. این پلتفرم ها و ابزارها به شما این امکان را می دهند که به راحتی با کلیک کردن روی یک دکمه، پودر سوخاری اضافه کنید.

اگر نیاز به اضافه کردن پودر سوخاری به یک سایت سفارشی یا یک سایت بزرگتر و پیچیده تر دارید، ممکن است شامل افزودن دستی عملکرد پودر سوخاری باشد. این بستگی به پیچیدگی سایت و مقیاسی دارد که در آن پودر سوخاری باید اجرا شود. در بسیاری از موارد مانند این، افزودن پودر سوخاری ممکن است به یک توسعه‌دهنده با تجربه نیاز داشته باشد تا پودر سوخاری را در مقیاس در سراسر یک سایت پیاده‌سازی کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اجرای صحیح breadcrumbs، می توانید Google’s را نیز مطالعه کنید راهنمایی رسمی در پیاده سازی پودر سوخاری به روشی مناسب برای موتورهای جستجو!

Breadcrumbs خود را با طرحواره به سطح بعدی ببرید

یکی از راه‌هایی که می‌توانید آرد سوخاری خود را به سطح بعدی ببرید، اضافه کردن آن است طرح آرد سوخاری. طرحواره یا داده های ساختاریافته قطعه ای از کد است که به صفحه ای اضافه می شود که از قالب مجموعه ای پیروی می کند که توسط اکثر موتورهای جستجو پشتیبانی می شود. این به شما این امکان را می دهد که به طور مستقیم به خرده نان های مورد استفاده در یک صفحه، به خزنده موتور جستجو، به زبانی که موتور جستجو می تواند بخواند و بفهمد، سیگنال دهید.

افزودن طرح‌واره پودر سوخاری به یک صفحه کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که موتورهای جستجو می‌توانند خرده‌های نان شما را بخوانند و درک کنند و می‌تواند به ویژه در سایت‌های بزرگ‌تری که برای بارگیری عناصر صفحه بیشتر به رندر جاوا اسکریپت متکی هستند، مفید باشد.

شما می توانید طرح واره پودر سوخاری را به روش های مختلفی به یک سایت ایجاد کرده و اضافه کنید. اگر سایت کوچکی دارید و فقط نیاز به ایجاد طرحواره سوخاری برای چند صفحه دارید، از a تولید کننده طرحواره رایگان برای صفحات جداگانه و افزودن دستی آن به سایت نسبتاً ساده است.

برای سایت‌های پیچیده‌ای که به گزینه‌های مقیاس‌پذیرتر نیاز دارند، افزونه‌هایی مانند Yoast یک راه عالی برای اضافه کردن خودکار طرحواره به هر صفحه ای با خرده نان است.

سوالات متداول

آیا هر وب سایتی به پودر سوخاری نیاز دارد؟

خیر، سوخاری برای همه سایت ها الزامی نیست و بسیاری از سایت ها از آن استفاده نمی کنند. به طور کلی، هر چه یک سایت بزرگتر و پیچیده تر باشد، بیشتر می تواند از پودر سوخاری بهره مند شود.

به عنوان مثال، یک سایت تجارت الکترونیک بزرگ با صدها دسته بندی محصول و هزاران محصول می تواند برای پیمایش و درک آن بدون خرده نان بسیار خسته کننده باشد.

در مقایسه، یک وب سایت ساده برای یک کسب و کار کوچک با تنها 15 صفحه احتمالاً مزایای قابل توجهی از افزودن پودر سوخاری نخواهد دید. در حالی که آرد سوخاری بهترین روش برای گنجاندن در وب سایت شما است، اما همیشه لازم نیست.

آیا اضافه کردن پودر سوخاری باعث می شود رتبه سایت من بهتر شود؟

نه، پودر سوخاری لزوماً بلافاصله باعث شروع رتبه بهتر سایت شما نمی شود. در حالی که نظرات متفاوتی در مورد اهمیت مواد غذایی برای سئو وجود دارد، اجماع بر این است که افزودن آنها بسیار ارزشمند است، زیرا می توانند مزایای زیادی در رابطه با سئو ارائه دهند.

قدرت خرده نان را آزاد کنید!

در بسیاری از موارد، پودر سوخاری یک راه آسان برای بهبود قابلیت استفاده یک وب سایت و همراستایی بهتر آن با بهترین شیوه های سئو به طور همزمان است. اگر وب سایت شما تلاش می کند تا در نتایج جستجوی ارگانیک بدون خرده نان عملکرد خوبی داشته باشد، پیاده سازی آنها راهی عالی برای بهبود قابلیت استفاده سایت شما و کمک به موتورهای جستجو برای درک بهتر محتوای شما است.

اخبار را مستقیماً در صندوق ورودی خود جستجو کنید

*ضروری

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور