پرسش و پاسخ در به‌روزرسانی‌های جستجوی Google | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | Google for Developers

پنجشنبه 2 نوامبر 2023

جستجوی Google مرتباً سیستم‌های رتبه‌بندی جستجوی ما را به‌روزرسانی می‌کند تا مطمئن شود مرتبط‌ترین و مفیدترین محتوایی را که می‌توانیم نشان می‌دهیم. ما یک سری به‌روزرسانی‌های قابل‌توجه داشته‌ایم که در چند هفته گذشته درباره آنها به اشتراک گذاشته‌ایم، و دو مورد برای این ماه داریم. با توجه به این موضوع، زمان خوبی است تا یادآوری‌هایی را در قالب پرسش و پاسخ درباره نحوه انجام به‌روزرسانی‌ها، چرایی اشتراک‌گذاری در مورد آن‌ها و آنچه (در صورت وجود چیزی) سازندگان باید در نظر بگیرند، در قالب پرسش و پاسخ به اشتراک بگذارید.

چه به روز رسانی هایی در این ماه ارائه می شود؟

ما اعلام کرده‌ایم که به‌روزرسانی اصلی نوامبر 2023 از امروز آغاز می‌شود. چرا اینقدر زود پس از به‌روزرسانی اصلی اکتبر 2023، دیگری؟ ما سیستم های مختلفی داریم که هسته اصلی فرآیند رتبه بندی ما هستند. به روز رسانی اصلی این ماه شامل بهبود سیستم هسته ای متفاوت نسبت به ماه گذشته است. با این حال، راهنمایی های ما در مورد به روز رسانی های اصلی برای هر دو یکسان است.

ما انتظار داریم یک به‌روزرسانی برای سیستم بررسی‌های ما از هفته آینده شروع شود. این همچنین نقطه‌ای را نشان می‌دهد که دیگر اعلان‌های دوره‌ای در مورد بهبودها را به سیستم بررسی خود ارائه نمی‌کنیم، زیرا آنها با سرعتی منظم و مداوم انجام می‌شوند. ما صفحه خود را در مورد سیستم به روز می کنیم تا این موضوع را منعکس کند. همچنین در صورتی که سیستم به روشی قابل توجه تکامل یابد، مانند پوشش زبان های بیشتر، آن صفحه را به روز خواهیم کرد. کسانی که بررسی می کنند باید راهنمای ما را بخوانند و در طول زمان روی آن تمرکز کنند.

تفاوت بین سیستم رتبه بندی و به روز رسانی چیست؟

سیستم های رتبه بندی همان چیزی است که ما برای تولید نتایج جستجو استفاده می کنیم. ما از چندین سیستم رتبه بندی استفاده می کنیم که کارهای متفاوتی انجام می دهند. ما راهنمای سیستم‌های رتبه‌بندی جستجوی Google را داریم که برخی از مهم‌ترین سیستم‌های ما را توضیح می‌دهد. به روز رسانی زمانی است که ما یک سیستم رتبه بندی را بهبود می دهیم.

چرا گوگل به روز رسانی می کند؟

ما از سیستم‌های خودکار برای رتبه‌بندی نتایج جستجو استفاده می‌کنیم، و مانند هر چیزی، اینها کامل نیستند. ما همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود این سیستم ها برای نشان دادن نتایج بهتر هستیم. پست وبلاگ ما از سال 2021 هنوز برای توضیح بیشتر در این مورد مفید است: چگونه جستجو را برای بهبود نتایج شما به روز می کنیم.

آیا به‌روزرسانی‌های بیشتری نسبت به گذشته انجام می‌دهید؟

جستجوی Google را هزاران بار در سال به روز می کنیم. ما در مورد همه این به روز رسانی ها به اشتراک نمی گذاریم، زیرا بسیاری از آنها نسبتا کوچک هستند و تغییرات تدریجی ایجاد می کنند. ما در مورد به روز رسانی هایی که فکر می کنیم قابل توجه هستند به اشتراک می گذاریم. ما 10 به روز رسانی را در سال 2021 به اشتراک گذاشتیم، 10 به روز رسانی دیگر را در سال 2022 به اشتراک گذاشتیم، و انتظار داریم در سال 2023 نیز تقریباً مشابه باشد.

در صورت بروز رسانی چه کاری باید انجام دهم؟

اگر یک به‌روزرسانی وجود داشته باشد، به احتمال زیاد، برای اکثر سازندگانی که قبلاً برای ایجاد محتوای مفید، قابل اعتماد و در اولویت مردم کار کرده‌اند، کاری برای انجام دادن وجود ندارد. این چیزی است که سیستم های ما به دنبال پاداش دادن هستند. کسانی که این کار را انجام می دهند تا حد زیادی به دنبال به روز رسانی ها هستند که بدون اطلاع قبلی آمده و می روند، یا ممکن است عملکرد بهتری در جستجو داشته باشند.

اگر یک به‌روزرسانی خاص اتفاق افتاد، و متوجه تغییری در ترافیک شدید، به راهنمایی‌هایی که مختص آن به‌روزرسانی ارائه می‌کنیم، دقت کنید. داشبورد وضعیت جستجوی Google به این راهنما پیوند خواهد داد. بررسی کنید تا ببینید آیا بهبودهایی وجود دارد که باید انجام دهید.

اگر پس از به‌روزرسانی ترافیک من کاهش یابد، آیا این بدان معناست که من در حال ارسال هرزنامه هستم؟

اگر بعد از به‌روزرسانی بدون هرزنامه، تغییری را مشاهده کردید، این یک مشکل اسپم نیست. با این حال، ممکن است مسائل غیر هرزنامه دیگری نیز وجود داشته باشد که باید در نظر گرفته شود.

اگر بعد از به‌روزرسانی هرزنامه تغییری مشاهده کردید، سیستم‌های ما ممکن است تشخیص داده باشند که شما پیوندهای هرزنامه‌ای را که ممکن است به نفع سایت شما بوده باشد، ارسال می‌کنید یا تخفیف می‌دهید. در صفحه ما درباره به‌روزرسانی‌های هرزنامه جستجوی Google بیشتر بیاموزید.

درباره چه به روز رسانی هایی به اشتراک می گذارید؟

وقتی فکر می‌کنیم به‌روزرسانی ممکن است به نحوی قابل توجه باشد، به اشتراک می‌گذاریم تا در صورت مشاهده تغییرات توسط سایت‌ها راهنمایی کنیم.

ما به‌روزرسانی‌های قابل توجهی را از طریق داشبورد وضعیت جستجوی Google به اشتراک می‌گذاریم. می‌توانید ببینید که آیا یک به‌روزرسانی در حال حاضر منتشر می‌شود یا خیر، در فید RSS به‌روزرسانی‌های ما مشترک شوید تا به شما هشدار داده شود، و اطلاعات تاریخی را مشاهده کنید.

چرا گاهی اوقات به روز رسانی های قابل توجهی دارید که همپوشانی دارند؟

ما سعی می کنیم به روز رسانی های قابل توجه را از هم جدا کنیم تا در صورت ایجاد تغییرات، صاحبان سایت بتوانند بهتر تشخیص دهند که کدام سیستم درگیر است. با این حال، با توجه به اینکه به‌روزرسانی‌های زیادی داریم، همیشه این امکان وجود ندارد. علاوه بر این، وقتی یک به‌روزرسانی ارزیابی و تأیید می‌شود، زیرا جستجو را بهتر می‌کند، ما نمی‌خواهیم آن را متوقف کنیم.

ما سعی می کنیم در صورت امکان از به روز رسانی در دوره اواخر نوامبر تا اواسط دسامبر اجتناب کنیم. اما همیشه امکان پذیر نیست. اگر به‌روزرسانی‌هایی داریم که می‌تواند جستجو را بهبود بخشد، که در طول چند ماه توسعه یافته‌اند، وقتی آماده شدند آنها را منتشر می‌کنیم.

چگونه می‌دانید که به‌روزرسانی واقعاً برای بهبود اوضاع کار می‌کند؟

ما تمام تغییرات ممکن را از طریق یک فرآیند ارزیابی دقیق برای تجزیه و تحلیل معیارها و تصمیم‌گیری برای اجرای یک تغییر پیشنهادی در جستجو قرار می‌دهیم. در اینجا در سایت How Search Works درباره این فرآیند بیشتر بدانید.

اگر سؤال یا ابهامی دارید، در انجمن مرکزی جستجوی Google پست کنید تا با کارشناسان دیگر صحبت کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور