نحوه استفاده از ویژگی تقویت ویدیوی Pixel 8 Pro

کوین فو و فوهائو شی یکی از اولین ویدیوهایی را به یاد می آورند که باعث شد آنها به قدرت فناوری تقویت ویدیوی Pixel 8 Pro پی ببرند. فوهائو می‌گوید: «در اوایل زمانی که روی Video Boost کار می‌کردیم، یک ویدیوی نمایشی فیلمبرداری کردم. فوق العاده تاریک بود. شما نمی توانید هیچ جزئیاتی را تشخیص دهید. سپس، آنها Video Boost را اعمال کردند، یک ویژگی دوربین در Pixel 8 Pro که کیفیت ویدیوها را با نور بهتر، جزئیات دقیق و رنگ های غنی تر می کند. ناگهان می‌توانستند یک ماشین قرمز پارک شده در خیابان، خانه‌ها در پس‌زمینه و جزئیات جاده را ببینند – همه قبلاً در تاریکی پنهان شده بودند. کوین می گوید: «این یکی از آن لحظات «وای!» بود.

کوین و فوهائو بخشی از تیمی هستند که Video Boost را زنده کرده است. کوین یک مدیر محصول و فوهائو یک مهندس نرم افزار ارشد است، هر دو برای دوربین پیکسل. کوین می‌گوید: «ما می‌خواهیم بهترین کیفیت ویدیوی ممکن را به مردم ارائه دهیم».

برای انجام این کار، تیم یک ویژگی را توسعه داد که بر روی چندین فناوری برای بهبود کیفیت ویدیو متکی است. برای نورپردازی بهتر، Video Boost از HDR+ با دید در شب استفاده می‌کند (فرآیندی که طیف وسیعی از داده‌های روشنایی تاریک را جذب می‌کند). Video Boost همچنین از تکنیک های یادگیری ماشینی استفاده می کند که هر فریم را تثبیت می کند و تاری حرکت را کاهش می دهد تا نتیجه نهایی فوق العاده واضح باشد.

برای استفاده از Video Boost، کافی است گزینه ای را از تنظیمات دوربین خود انتخاب کرده و فیلم خود را ضبط کنید. بلافاصله پس از ضبط ویدیو، یک ویدیوی اولیه خواهید داشت که بلافاصله در پیکسل شما در دسترس است. تلفن شما همچنین یک ویدیوی موقت دوم را برای پردازش (تقویت) به ابر ارسال می کند. پس از آماده شدن ویدیوی تقویت شده، پیامی دریافت خواهید کرد.

همه اینها به لطف آنچه کوین و فوهائو به عنوان دو قدرتمند رایانش ابری و پردازش روی دستگاه توصیف می‌کنند که توسط تراشه Tensor G3 Pixel 8 Pro ارائه می‌شوند امکان‌پذیر است. کوین می‌گوید: «این زیبایی کاری است که ما می‌توانیم اینجا انجام دهیم». «فرآیند در دستگاه شروع می‌شود و سپس به ابر منتقل می‌شود» و اینجاست که ما می‌توانیم بهینه‌سازی‌های زیادی را انجام دهیم که نمی‌توانیم به تنهایی روی دستگاه انجام دهیم.»

در زیر، کوین و فوهائو اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد Video Boost و همچنین این چهار نکته برای استفاده از آن به اشتراک می گذارند.

1. از عکاسی در محیط های تاریک و تاریک نترسید

به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، فیلم‌برداری در شب یا در سایر تنظیمات تاریک روی تلفن شما می‌تواند دشوار باشد. سنسورهای دوربین گوشی‌های هوشمند معمولاً در مقایسه با دوربین‌های DSLR سنتی و دوربین‌های بدون آینه کوچک‌تر هستند، بنابراین گرفتن نور کافی برای آن‌ها سخت است. کوین می‌گوید و از منظر محاسباتی، اجرای بهترین الگوریتم‌ها برای ارتقای کیفیت ویدیو دشوار می‌شود. «با عکس‌ها آسان‌تر است، زیرا فقط یک تصویر تولید می‌شود، اما ویدیوها معمولاً با سرعت 30 فریم در ثانیه فیلم‌برداری می‌شوند، بنابراین تصاویر زیادی برای پردازش الگوریتم‌ها وجود دارد». اغلب، ویدیوهای گرفته شده توسط تلفن در تنظیمات کم نور، دانه‌دار، تیره، تار یا همه موارد بالا هستند.

با این حال، Video Boost به لطف فناوری فوق‌الذکر و همچنین حسگر جدید آن، ویدیوهای فوق‌العاده خوب، روشن و واضح ارائه می‌دهد. فوهائو می گوید: «در نور کم، سطح نویز بصری بسیار بهتر است». حتی می‌تواند به یک افشای بزرگ منجر شود: کوین می‌گوید: «بسیاری از مردم چیزی را در یک منطقه تاریک ضبط می‌کنند و واقعاً نمی‌توانند چیزی را که شلیک کرده‌اند ببینند». «سپس از Video Boost روی آن استفاده می‌کنند و وقتی نتایج را می‌گیرند، وقتی ناگهان چیزهای بیشتری قابل مشاهده است، بسیار هیجان‌زده می‌شوند.»