یک متخصص بهره وری گوگل 5 نکته را برای صرفه جویی در زمان به اشتراک می گذارد

4. زمان خرابی را اولویت بندی کنید

مشغول بودن لزوماً مساوی با مولد بودن نیست. زمان از کار افتادن به مغز شما اجازه می‌دهد استراحت کند و تازه شود و شما را قادر می‌سازد با انرژی و تمرکز دوباره به وظایف خود بازگردید.

“Uptime در رایانه ها هر زمانی است که یک ماشین روشن، عملیاتی و سازنده است. من در دنیای خودمان هم همین را تعریف می کنم. لورا می‌گوید پیدا کردن زمان بی‌کاری، احساس در جریان بودن، در بالای همه چیز، سازنده و خوب است. و دقیقاً همانطور که رایانه شما برای جلوگیری از فرسودگی باید خاموش و راه اندازی مجدد شود، شما نیز به همان نیاز دارید. بدون استراحت برای استراحت و پردازش اطلاعات و ایده‌ها، نمی‌توانیم زمان کار را حفظ کنیم

به علاوه، زمان استراحت اغلب بهترین زمان برای خلاقیت است. لورا می‌گوید: «به احتمال زیاد بهترین ایده‌های شما در حین پیاده‌روی یا پختن شام به سراغتان می‌آیند تا در جلسه دهم روزتان». “شما باید در برنامه خود زمان استراحت را در نظر بگیرید تا تمایل خود را برای تفکر و الهام بخشیدن به تصویر بزرگ تقویت کنید.”

5. برای “شما آینده” برنامه ریزی کنید

گاهی اوقات ما در نظر نمی گیریم که چگونه تصمیمات امروزی ما ممکن است بر آینده ما تأثیر بگذارد. برای مثال، می‌توانید شش جلسه پشت سر هم در روزی که از تعطیلات برمی‌گردید برنامه‌ریزی کنید، بدون اینکه تصور کنید نسخه آینده شما چه احساسی خواهد داشت.

لورا می‌گوید: «به‌جای برنامه‌ریزی برای آنچه که اکنون هستیم، می‌خواهیم دائماً برای آینده خود برنامه‌ریزی کنیم». «آینده شما چه می‌خواهید پس از آن جلسه چهار ساعته هفته آینده برنامه‌ریزی کرده باشید یا برنامه‌ریزی نکرده باشید؟» آخر سالی که آرزو می کنید زمان بیشتری را صرف چه چیزی می کردید؟ زمان کمتر؟ این دیدگاه به ما کمک می‌کند فعالیت‌ها را اولویت‌بندی کنیم، زمان خود را عاقلانه تخصیص دهیم و تصمیم‌هایی بگیریم که با رفاه و بهره‌وری بلندمدت ما همسو باشد.