تسویه حساب Google Play 90 میلیون دلار صندوق توسعه برنامه‌های ایالات متحده ایجاد می‌کند،

گوگل امروز عصر اعلام کرد که با گروهی از توسعه دهندگان آمریکایی به توافقی پیشنهادی برای Play Store دست یافته است که در درجه اول یک صندوق 90 ​​میلیون دلاری ایجاد می کند.

شرکت حقوقی Hagens Berman پشت این پرونده از سال 2020 در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا است و همچنین مسئول “صندوق کمک به توسعه دهندگان کوچک” مشابه اپل از سال 2021 بود.

به عنوان بخشی از تسویه حساب، ما در حال ایجاد یک صندوق 90 ​​میلیون دلاری برای حمایت از توسعه دهندگان آمریکایی هستیم که در طول هر سال از 2016-2021 درآمد سالانه دو میلیون دلار یا کمتر از طریق Google Play کسب کرده اند.

گوگل

گوگل می گوید «اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگان آمریکایی که از طریق Google Play درآمد کسب کرده اند، واجد شرایط دریافت پول از این صندوق هستند.» هاگنز برمن می‌گوید: «برخی از اعضای کلاس احتمالاً صدها هزار دلار، بیش از 200000 دلار یا بیشتر دریافت خواهند کرد.»

علاوه بر این، Google متعهد می شود که:

  • انتشار گزارش‌های شفافیت سالانه Play Store با «آمارهایی مانند برنامه‌های حذف شده از Google Play، فسخ حساب و سایر داده‌های مربوط به نحوه تعامل کاربران با Google Play».
  • حفظ نرخ کمیسیون 15 درصدی Play برای اولین درآمد سالانه 1 میلیون دلاری حداقل تا ماه مه 2025، و حفظ تغییرات ایجاد شده در Android 12+ که استفاده از فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث را آسان‌تر می‌کند.
  • ایجاد یک گوشه برنامه Indie برای “نمایش توسعه دهندگان استارتاپ مستقل و کوچک که برنامه های منحصر به فرد با کیفیت بالا می سازند.” در «برگه برنامه‌ها در صفحه اصلی Google Play ایالات متحده» قرار خواهد گرفت.
  • بازنگری در قرارداد توزیع برنامه‌نویس به‌گونه‌ای که توسعه‌دهندگان بتوانند «به استفاده از اطلاعات تماس به‌دست‌آمده در برنامه برای برقراری ارتباط با کاربران خارج از برنامه، از جمله در مورد پیشنهادات اشتراک یا پیشنهادات کم‌هزینه در فروشگاه برنامه رقیب یا وب‌سایت توسعه‌دهنده، ادامه دهند».

اگر این توافق توسط دادگاه تأیید شود، توسعه‌دهندگانی که «واجد شرایط هستند مطلع می‌شوند و اجازه دریافت توزیع از صندوق را خواهند داشت».

هر یک از اعضای کلاس حداقل مبلغ 250 دلار را دریافت می کنند، با توزیع های اضافی به نسبت و بیش از 200000 دلار.

هاگنس برمن

گوگل گفت که «به استدلال‌ها و پرونده‌های ما اطمینان دارد»، اما می‌خواهد از «سال‌ها دعوای قضایی نامطمئن و منحرف‌کننده» جلوگیری کند.

ما خوشحالیم که با توسعه دهندگان کار کردیم تا این توافقنامه را برای تایید دادگاه پیشنهاد کنیم. همانطور که در توافق ذکر شده است، ما به استدلال ها و پرونده خود اطمینان داریم، اما این توافق از دعاوی طولانی و غیر ضروری با توسعه دهندگان، که ما آنها را به عنوان شرکای حیاتی در اکوسیستم اندروید می دانیم، جلوگیری می کند. ما بر تعهد خود برای ایجاد پلتفرم‌های پررونق و باز که به مصرف‌کنندگان توانمند می‌شود و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا موفق شوند، ثابت قدم می‌مانیم.

در حال بروز رسانی…

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: