چگونه 5 برنامه برای گوشی های تاشو دوباره طراحی شدند

به‌عنوان مدیر روابط با توسعه‌دهندگان اندروید، تیم من به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های باکیفیت را در همه دستگاه‌های ما بسازند. با بزرگ‌تر شدن صفحه‌نمایش، ما با پرسیدن از خودمان شروع کردیم: «مفیدترین راه‌هایی که یک برنامه می‌تواند برای صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر بهینه‌سازی کند چیست؟»

با تلفن‌های هوشمند تاشو مانند Pixel Fold که اکنون در دسترس است و تبلت‌هایی مانند Pixel Tablet، برنامه‌ها می‌توانند به روش‌های کاملاً جدیدی رفتار کنند که از این سخت‌افزار منحصربه‌فرد بهره می‌برند. سه اصل طراحی به برنامه‌ها کمک می‌کند تا از فضای اضافی صفحه نمایش دستگاه‌های اندرویدی با صفحه‌نمایش بزرگ حداکثر استفاده را ببرند:

  1. طرح‌بندی‌های دو صفحه‌ای محتوا را در دو ستون نمایش می‌دهند، محتوای بیشتری را در صفحه بازشده و بزرگ‌تر به شما نشان می‌دهند و به شما امکان می‌دهند بدون ضربه‌های اضافی یا از دست دادن زمینه کارهای بیشتری انجام دهید.
  2. تداوم برنامه در تلفن‌های تاشو تضمین می‌کند که برنامه‌ها به راحتی از جهت‌های تاشده به بازشده تغییر می‌کنند.
  3. طرح‌بندی‌های واکنش‌گرا با تغییر اندازه صفحه، مانند زمانی که از دو برنامه در حالت تقسیم صفحه استفاده می‌کنید، اندازه محتوا و کنترل‌ها را تغییر می‌دهند.

ماه گذشته در I/O 2023، اندروید اعلام کرد که بیش از 50 برنامه گوگل و بسیاری از دیگر برنامه های مورد علاقه شما برای نمایشگرهای بزرگ بهینه شده اند. امروز، پنج برنامه را برجسته می کنیم که می توانید آنها را امتحان کنید که از این اصول مهم طراحی برای دستگاه های تاشو استفاده می کنند: SideChef، LINE، Deezer، Google Weather و Google Keep.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  3 راه برای مراقبت بهتر از ذهن و بدن خود در سال 2023