6 دلیل برای استفاده از گوگل کروم در iOS

ما Chrome را به گونه‌ای ساخته‌ایم که برای استفاده سریع، ایمن و آسان در هر دستگاهی از جمله آیفون‌ها و آی‌پدها استفاده شود. در اینجا چند راه وجود دارد که Chrome در iOS می‌تواند به شما در وب کمک کند، از جستجو با تصاویر گرفته تا ایمن کردن گذرواژه‌هایتان.

1. دسترسی به اطلاعات در سراسر دستگاه

وقتی با حساب Google خود وارد Chrome می‌شوید، می‌توانید به اطلاعات مهمی مانند گذرواژه‌های ذخیره‌شده، جزئیات پرداخت، اطلاعات تکمیل خودکار، نشانک‌ها و برگه‌ها در دستگاه‌های خود دسترسی داشته باشید. بنابراین می‌توانید به آیفون، آی‌پد، مک‌بوک یا حتی رایانه‌های شخصی ویندوزی خود بروید و همچنان جزئیات مورد نیاز خود را پیدا کنید.

2. با دوربین خود جستجو کنید

با Google Lens در کروم، می‌توانید با تصاویر جستجو کنید تا گیاهان و حیوانات را شناسایی کنید، لباس‌های خاصی را جستجو کنید، کمک‌های مربوط به تکالیف را دریافت کنید و موارد دیگر. برای استفاده از لنز در Chrome در iOS، تصویری را که هنگام مرور پیدا می‌کنید، طولانی فشار دهید. همچنین می توانید با تصاویر جدیدی که می گیرید یا تصاویر موجود در رول دوربین خود جستجو کنید.

3. صفحات وب را ترجمه کنید

بگویید قصد دارید از یک موزه در فرانسه بازدید کنید، اما سایت کاملاً به زبان فرانسوی است و شما به آن زبان صحبت نمی کنید. کروم به لطف Google Translate به طور خودکار پیشنهاد می کند وب سایت را به زبان دلخواه شما یا بیش از 100 گزینه دیگر ترجمه کند. همچنین می‌توانید قسمت خاصی از یک صفحه را مستقیماً در Chrome ترجمه کنید.

4. با گذرواژه‌های خود در برنامه‌ها و وب وارد شوید

Google Password Manager در Chrome به شما کمک می‌کند سریع و ایمن وارد سایت‌ها و برنامه‌های iOS شوید. می تواند رمزهای عبور قوی و ایمن را پیشنهاد کند و آنها را برای شما در یک مکان امن ذخیره کند. و Password Checkup به‌طور خودکار مشکلات امنیتی را در گذرواژه‌های شما شناسایی می‌کند – مانند اطلاع دادن به شما در صورت نفوذ به گذرواژه شما و کمک به بازنشانی فوری آن.

5. از فیشینگ و سایر وب سایت های مخرب در امان بمانید

حفاظت پیشرفته سریع‌ترین و قوی‌ترین سطح محافظت در برابر سایت‌های خطرناکی است که «مرور ایمن» در Chrome ارائه می‌کند. اگر آن را در iPhone یا iPad خود فعال کنید، این ویژگی از داده‌های تهدید در زمان واقعی استفاده می‌کند تا در صورت خطرناک بودن صفحات وب به طور فعال به شما هشدار دهد.

6. نوار آدرس خود را سفارشی کنید

می‌توانید موقعیت جدیدی را برای نوار آدرس خود در Chrome در iOS در پایین صفحه آیفون خود انتخاب کنید. اگر می خواهید نوار آدرس خود را جابجا کنید، آن را به مدت طولانی فشار دهید و گزینه “انتقال نوار آدرس به پایین” را انتخاب کنید. یا فقط به منوی تنظیمات بروید و “Address Bar†را انتخاب کنید تا موقعیت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مایلید Chrome را در iOS امتحان کنید؟ اگر قبلاً Chrome را در دستگاه خود ندارید، آن را از فروشگاه App دانلود کنید. و دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا Chrome را مرورگر پیش فرض خود کنید.