تحقیقات جدید در مورد هوش مصنوعی و اقتصاد

یادداشت سردبیر: امروز، گزارشی از همکار بازدیدکننده فناوری و جامعه افتتاحیه منتشر کردیم اندرو مک آفی در مورد تأثیرات اقتصادی بالقوه هوش مصنوعی مولد. این گزارش محصول تحقیقات اصلی McAfee در مورد هوش مصنوعی و اقتصاد است که با کارشناسان در سراسر Google همکاری نزدیک دارد تا بر این موضوع تمرکز کند که چگونه افزایش اخیر هوش مصنوعی مولد ممکن است بر بهره‌وری، بازار کار و مهارت‌های مورد نیاز کارگران برای موفقیت در اقتصاد مبتنی بر هوش مصنوعی

برای مرور کلی اندرو مک آفی بخوانید یا آن را دانلود کنید گزارش کامل.

هوش مصنوعی مولد یکی از فناوری‌های کمیاب است که به اندازه کافی قدرتمند است تا رشد کلی اقتصادی را تسریع بخشد – چیزی که اقتصاددانان آن را «فناوری همه منظوره» می‌نامند. این نوآوری‌ها پتانسیل تغییر مثبت اقتصادها و جوامع را دارند.

بر اساس یک برآورد، نزدیک به 80 درصد مشاغل در اقتصاد ایالات متحده می توانند حداقل 10 درصد از وظایف خود را دو برابر سریعتر (بدون افت کیفیت) از طریق استفاده از هوش مصنوعی مولد ببینند.

فناوری‌های همه‌منظوره قبلی مانند موتور بخار و برق‌سازی تغییرات خود را در طول دهه‌ها به ارمغان آورده‌اند. با این حال، ما پیش‌بینی می‌کنیم که اثرات مولد AI به دلیل توانایی انتشار سریع آن از طریق اینترنت و سهولت استفاده به دلیل رابط زبان طبیعی آن، سریع‌تر احساس شود.

این فناوری در حال حاضر دستاوردهای بهره وری بزرگی را به ارمغان می آورد، که با دستیابی افراد و سازمان ها به نوآوری های تکمیلی که از قابلیت های هوش مصنوعی مولد استفاده می کند، افزایش یافته و گسترش خواهد یافت. در نتیجه، بهره وری کلی بهبود می یابد و در نتیجه رشد اقتصادی شتاب می گیرد.

علاوه بر رشد سریعتر، هوش مصنوعی مولد تغییرات دیگری نیز به همراه خواهد داشت. تقاضا برای برخی از مهارت ها را کاهش می دهد، تقاضا برای برخی دیگر را افزایش می دهد و تقاضا برای مهارت های کاملاً جدید ایجاد می کند.

ترس از بیکاری فناوری در مقیاس بزرگ احتمالاً بیش از حد است. تاریخچه فناوری‌های همه‌منظوره نشان می‌دهد که رشد آنها با تقاضای قوی برای نیروی کار همراه است.

با این حال، این افزایش تقاضا اغلب در مشاغل جدید است. به عنوان مثال، بیش از 85 درصد از رشد کل اشتغال ایالات متحده از سال 1940 تاکنون در مشاغل کاملاً جدید بوده است.

تغییرات سریع ناشی از گسترش هوش مصنوعی مولد نیازمند تلاش های سریع و موثر برای مهارت مجدد است. این تلاش‌ها می‌توانند از خود هوش مصنوعی مولد استفاده کنند، ابزاری با توانایی منحصر به فرد برای کمک به مردم در یادگیری نحوه استفاده بهتر از آن. و از آنجایی که هوش مصنوعی مولد دانش را انباشته می کند و آن را در صورت تقاضا در دسترس قرار می دهد، به ویژه در بهبود عملکرد کارمندان سطح ابتدایی موثر است و به نابرابری دستمزد کمک می کند.

فناوری های همه منظوره قبلی منجر به تغییراتی در شرکت ها و کشورهای پیشرو در صنایع مختلف شده است. ما معتقدیم که هوش مصنوعی مولد نیز به همان اندازه قدرتمند خواهد بود.