چگونه به گوگل در رتبه بندی محصولات با توضیحات تکراری کمک کنیم

جان مولر از گوگل به این سوال پرداخت که چگونه گوگل با توضیحات محصول مشابه برای کالاهای مختلف برخورد می کند و در نتیجه محتوای تکراری ایجاد می شود. مولر هر اتفاق منفی از محتوای تکراری را کم اهمیت جلوه داد و پیشنهادات خلاقانه ای را در مورد چگونگی کمک به Google در انجام بهتر رتبه بندی صفحات محصول برای محصولاتی که تا حد زیادی مشابه هستند ارائه کرد.

محصولات مختلف اما توضیحات یکسان

فردی که این سوال را می پرسد نگران این بود که چگونه گوگل رتبه بندی صفحات وب تجارت الکترونیک را برای محصولات مختلف که دارای توضیحات مشابه هستند، انجام می دهد.

این وضعیت خاص شامل کفش های دست ساز برای یک گروه سنی خاص بود که با مواد و تکنیک های مشابه ساخته می شوند و تنها تنوع در طراحی کفش است.

سوال پرسیده شده این بود:

«آیا اگر من یک … توضیحات محصول با کیفیت بالا برای همه بنویسم، توسط Google به عنوان محتوای تکراری تلقی می شود؟

یا بهتر است برای هر کدام توضیحات منحصر به فردی داشته باشیم که باعث کاهش کیفیت محتوا می شود؟»

جان مولر توصیه می کند که در مورد توضیحات محصول تکراری چه باید کرد

تصویری از جان مولر که توصیه می‌کند در مورد توضیحات محصول تکراری چه باید کرد

محتوای منحصر به فرد کیفیت محتوا را کاهش نمی دهد

مولر پاسخ خود را با ابراز تردید در مورد اینکه آیا محتوای منحصر به فرد ممکن است کیفیت محتوا را کاهش دهد، آغاز کرد. او اظهار داشت که توضیحات محصول می تواند منحصر به فرد و با کیفیت باشد.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

گوگل سایت ها را برای محتوای تکراری کاهش نمی دهد

جان مولر سپس به سوال اصلی در مورد محتوای تکراری بازگشت.

مولر ادامه داد:

ما احتمالاً این را به عنوان محتوای تکراری می بینیم، اما یک وب سایت را به دلیل محتوای تکراری کاهش نمی دهیم.

بنابراین، از نقطه نظر عملی، چه اتفاقی می‌افتد این است که اگر شخصی به دنبال متنی باشد که در این توضیحات تکراری در صفحات شما باشد، آنگاه متوجه می‌شویم که این قطعه متن در دسته‌ای از صفحات وب‌سایت شما یافت می‌شود. و ما سعی می کنیم فقط یک یا دو صفحه از وب سایت شما را برای نمایش انتخاب کنیم.

بنابراین اینطور نیست که ما وب سایت شما را تنزل دهیم یا … وب سایت را به هر طریقی جریمه کنیم زیرا محتوای تکراری دارد.»

منطقی نیست که چندین صفحه از محتوای یکسان را نشان دهید

مولر در ادامه توضیح داد که چرا گوگل تعداد صفحات مشابه از یک سایت را که در نتایج جستجو نشان داده می شوند محدود می کند، صرفاً یک ملاحظات عملی است.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

جان مولر گفت:

این بیشتر از نقطه نظر عملی است که ما می دانیم که شما این محتوا را در بسیاری از صفحات خود دارید.

بنابراین اگر شخصی به طور خاص برای آن محتوا جستجو می کند، نمایش همه آن صفحات برای ما منطقی نیست.

و این زمانی منطقی است که مردم در جستجوی یک محتوا هستند.

آنها نیازی به یافتن تمام صفحاتی در وب سایت شما ندارند که دارای آن قسمت از محتوا هستند.”

چگونه به گوگل در رتبه بندی محصولات مشابه کمک کنیم

مولر سپس بر اهمیت استفاده از متن برای توضیح ظاهر محصولات تاکید کرد. او هشدار داد که عدم توصیف کافی ظاهر یک محصول ممکن است تأثیر منفی بر حضور جستجو داشته باشد.

مولر پاسخ خود را با این توصیه احتیاطی ادامه داد:

چیزی که من فکر می‌کنم… در اینجا مراقب آن باشید این است که اگر اصلاً چیزی در محتوای متنی ندارید که … عنصر بصری محصولات شما را پوشش می‌دهد، در این صورت نشان دادن این موارد به درستی در محتوا برای ما بسیار سخت می‌شود. نتایج جستجو.

به عنوان مثال، شما اشاره کردید که کفش های دست ساز دارید. اگر کفش‌های آبی و کفش‌های قرمز دارید و هرگز اشاره نکرده‌اید که این کفش‌ها به کدام رنگ هستند، اگر کسی در جستجوی کفش‌های آبی است، ممکن است فکر کنیم که صفحات شما چندان مرتبط نیستند، زیرا کلمه آبی را در هیچ‌جا ذکر نکرده‌اید. صفحات شما

بنابراین… زاویه ای که من در اینجا در نظر می گیرم این است که قسمت هایی از توضیحات تکراری خوب است. اما من مطمئناً مطمئن می شوم که حداقل چیزی در آن وجود داشته باشد که واقعاً متنی در مورد عناصر بصری داشته باشد که منحصر به آن محصولاتی است که می فروشید.

بنابراین این راهی است که من می‌روم.»

محتوای تکراری رتبه بندی صفحات را برای گوگل سخت می کند

مولر گفت که گوگل سایتی را برای محتوای تکراری تنزل نخواهد داد. اما او همچنین گفت که کمبود محتوای متنی که کیفیت بصری یک محصول را توصیف می کند، رتبه بندی آن صفحات را برای گوگل دشوارتر می کند.

بنابراین اگر توضیحات محصولات محصولات مشابه یکسان است، سعی کنید کلماتی را برای توصیف دقیق چیزهای بزرگ و کوچکی که محصول فردی را متفاوت می‌کند، بیابید، مانند کاربرد مورد نظر آن، اما جان مخصوصاً ناشران تجارت الکترونیک را تشویق کرد که بر نوشتن متن تمرکز کنند. که توضیح می دهد چه چیزی یک محصول را از نظر بصری متفاوت از محصول دیگر می کند.

نقل قول

چگونه گوگل با توضیحات محصول تکراری برخورد می کند

ساعت 45:10 دقیقه تماشا کنید