استفاده از فناوری های پیشرفته برای زنده کردن دیدگاه های هنرمندان

در دنیای پرشتاب امروزی، قلمروهای هنر و فناوری مانند گذشته در حال همگرایی هستند. هنر مدت‌هاست که وسیله‌ای برای بیان تجربیات انسانی بوده است، در حالی که فناوری همچنان این تجربه را متحول می‌کند. وقتی این دو میدان تلاقی می کنند، ما معتقدیم که یک هم افزایی منحصر به فرد پدیدار می شود که تخیل را جذب می کند، حواس را درگیر می کند و جرقه کنجکاوی را برمی انگیزد. همگرایی هنر و فناوری همچنین به پر کردن شکاف بین پیشرفت‌های علمی و درک عمومی کمک می‌کند و فرصت‌هایی برای گفتگوهای گسترده‌تر ایجاد می‌کند.

برای کمک به افزایش پتانسیل خلاقانه نوآوری، ما با LUMA Arles به نیروها پیوستیم تا یک برنامه تحقیقاتی منحصر به فرد را برای استفاده از فناوری نسل بعدی در خدمت دیدگاه های هنرمندان راه اندازی کنیم. این برنامه که در طول یک سال با محققان ATAP، DeepMind و Google Arts & Culture توسعه یافته است، مجموعه‌ای از سه سفارش را توسط هنرمندان شهریار نشاط، راشل رز و سارا سادیک ارائه می‌کند.

پروژه‌های سفارش‌دهی شده از فناوری‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی و حسگرهای محیطی برای جذب بینندگان و محو کردن خطوط بین حضور دیجیتال، پاسخ‌های شناختی و درگیری فیزیکی استفاده می‌کنند. همکاری بین هنرمندان و مهندسان ما یک دیدگاه مشترک را نشان می دهد، جایی که فناوری به جای تحت الشعاع قرار دادن آن به عنوان مجرای بیان هنری عمل می کند. این رویکرد هنرمند محور تضمین می کند که سفارشات به صداها و دیدگاه های اصلی سه هنرمند سفارش داده شده وفادار می مانند.

این کمیسیون ها به عنوان شاهدی بر امکانات بی حد و حصری هستند که وقتی هنر و فناوری درک جدیدی از یکدیگر ایجاد می کنند ظاهر می شوند. همانطور که هنر و فناوری با هم به تکامل خود ادامه می دهند، همکاری آنها پتانسیل بسیار زیادی برای آینده نوآوری و بیان خلاق دارد.