گوگل کمک 5 میلیون دلاری را برای ردیابی آب شدن یخ‌های دائمی اعلام کرد

امروز ما یک کمک مالی 5 میلیون دلاری و کمک هزینه تحصیلی Google.org را به مرکز تحقیقات آب و هوایی Woodwell برای کمک به آنها در استقرار تصاویر ماهواره‌ای و فناوری هوش مصنوعی برای ردیابی برفک دائمی در زمان واقعی اعلام می‌کنیم. بینش سریع‌تر در مورد سهم منجمد دائمی در گرمایش جهانی نه تنها به اطلاع‌رسانی سیاست‌های آب و هوایی بین‌المللی کمک می‌کند، بلکه به 5 میلیون نفری که در حال حاضر در قطب شمال زندگی می‌کنند کمک می‌کند تا با چشم‌انداز سریع در حال تغییر خود سازگار شوند و هزینه‌های مرتبط با آسیب‌های زیرساختی را کاهش دهند. میلیاردها).

پیش از این، تجزیه و تحلیل دائمی یخ‌ها ممکن بود سال‌ها – حتی دهه‌ها – طول بکشد و در حال حاضر، ما فقط یک‌بار عکس‌های فوری از ذوب یخ‌های دائمی گذشته داریم. اما مدل‌های جدید هوش مصنوعی می‌توانند به دانشمندان کمک کنند تا با تجزیه و تحلیل مقادیر عظیمی از داده‌های تصاویر ماهواره‌ای برای تولید پیش‌بینی‌های فصلی، بر ذوب شدن یخ‌های دائمی را نظارت کنند.

دکتر آنا لیلجدال، یکی از دانشمندان برجسته که روی این پروژه در Woodwell کار می کند، می گوید: «تسریع در تجزیه و تحلیل داده ها در یک آب و هوای جهانی که به سرعت در حال تغییر است، یک تغییر بازی است. «پروژه‌های جدید زمین‌فضایی مانند پروژه‌ای که با هم خواهیم ساخت، می‌تواند به ما در درک بهتر مناظر منجمد دائمی و تأثیر بلادرنگ تغییرات آب‌وهوا و رویدادهای شدید آب و هوایی کمک کند.»

درباره تحقیقات آنا و سایر زنان دانشمندان آب و هوا که از Google.org پشتیبانی می‌شوند، بیشتر بیاموزید.

مطالب پیشنهادی  کهنه سربازان گوگل این حرکت را متقابلاً انجام می دهند
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور