چرا نزدک در فضای ابری صعودی می ماند؟

بورس اوراق بهادار نزدک در سال 1971 به عنوان اولین بازار سهام الکترونیکی جهان تأسیس شد و در 50 سال گذشته هدف آن ماندن در لبه نوآوری دیجیتال بوده است.

لبه برش نوآوری در حال حاضر در فضای ابری اتفاق می افتد، جایی که Nasdaq محکم در حرکت است. در جلسه ای در کنفرانس AWS re:Invent در سال 2021، آدنا فریدمن، مدیر عامل نزدک (تصویر)، نحوه استفاده نزدک در حال حاضر از ابر و نحوه استفاده از آن در آینده را تشریح کرد.

اندازه و مقیاس مورد نیاز نزدک

نیاز اولیه نزدک تأخیر کم است، زیرا زمان به معنای واقعی کلمه پول است. فریدمن گفت که پردازش سفارشات سرتاسری در این پلتفرم در 20 میکروثانیه یا کمتر انجام می‌شود.

او می‌گوید: «برای در نظر گرفتن این موضوع، این سرعت 10000 برابر سریع‌تر از یک چشم به هم زدن است.

حجم عظیم یکی دیگر از ویژگی های نزدک است. به گفته فریدمن، در هر روز، سیستم‌های نزدک 3 میلیون پیام را در ثانیه مدیریت می‌کنند. او گفت، فراتر از بورس اوراق بهادار، نزدک همچنین برنامه‌های نرم‌افزاری به‌عنوان یک سرویس (SaaS) را برای اکوسیستم بازارهای سرمایه گسترده‌تر ارائه می‌کند و به مشتریان شرکت‌ها، مشتریان مدیریت سرمایه‌گذاری و بانک‌ها خدمات ارائه می‌دهد.

تاریخ نزدک در ابر

نزدک یک تازه وارد به ابر نیست. در واقع، می تواند استفاده از آن را به اولین روزهای ابر ردیابی کند.

فریدمن گفت: در سال 2008، نزدک محصولی به نام Market Replay را عرضه کرد که به کاربران امکان می داد یک روز کامل بازار و هر سهم را تا یک میلی ثانیه دوباره پخش کنند.

او گفت: “بنابراین این یک برنامه کاربردی اولیه عالی برای ابر بود، با داده های زیادی، اما نه یک برنامه بلادرنگ.” ما اولین صورت‌حساب خود را از AWS دریافت کردیم که حدود 20 دلار بود، بنابراین می‌دانستیم که رابطه بسیار خوبی داریم.»

در طول پنج سال گذشته، فریدمن گفت Nasdaq بر ارائه خدمات بازار به فضای ابری متمرکز بوده است. این سفری است که با کلاسی از فناوری که او از آن به عنوان سیستم های اطراف یاد می کند، شروع شد. اینها سیستم‌هایی هستند که شامل توزیع داده، مدیریت درآمد و گزارش‌دهی نظارتی، در میان سایر سیستم‌هایی هستند که برای بازارهایی که به خوبی کار می‌کنند، اساسی هستند.

اعتمادی که نزدک با سیستم‌های اطراف خود در فضای ابری ایجاد کرده است در طول سال‌ها افزایش یافته است و در سال 2022 این غول خدمات مالی بزرگ‌ترین حرکت خود را به سمت ابر تا کنون انجام می‌دهد – موتور تطبیق، فناوری که یک سفارش را به تجارت تبدیل می‌کند. فریدمن گفت، به AWS منتقل خواهد شد.

او گفت: «ما فقط زمانی می‌خواستیم این سفر را انجام دهیم که مطمئن بودیم می‌توانیم این کار را انجام دهیم و در عین حال انعطاف‌پذیری تأخیر بازارهایمان را حفظ کنیم یا حتی بهبود دهیم.» اکنون از طریق تعامل عمیق مهندسان ما با AWS، ما می دانیم که آماده ایم و می خواهیم این مرحله جدید را با بازارهای آپشن ایالات متحده آغاز کنیم.

این طرح اضافه کردن سایر خدمات بازار به مرور زمان است، زیرا نزدک از طریق مشکلات با مشتریان، تنظیم‌کننده‌ها و سایر مؤلفه‌های خود کار می‌کند.

شراکت کلید موفقیت ابر است

با توجه به اندازه، مقیاس و عملکرد مورد نیاز که نزدک برای عملیات خود دارد، کار با قابلیت های خارج از قفسه کافی نبود.

به گفته فریدمن، مشارکت آن با AWS برای حل چالش های فنی پیچیده بسیار مهم بوده است.

او گفت: «در دو سال گذشته، ما با AWS کار کرده‌ایم و با هم در ایجاد سیستم‌های محاسباتی لبه‌ای با تأخیر بسیار کم که به‌طور خاص برای بازارهای سرمایه طراحی شده‌اند، پیشگام بوده‌ایم. با استفاده از قابلیت‌های ابری ترکیبی AWS Outposts، اکنون می‌توانیم مزیت را مستقیماً به مرکز داده اصلی خود در Carteret، نیوجرسی بیاوریم و اولین منطقه محلی خصوصی بازار سرمایه را ایجاد کنیم.

پاسگاه های AWS یک ارائه ابر ترکیبی است که سازمان ها را قادر می سازد خدمات ابری را در محل اجرا کنند. برنامه انتقال بیشتر سیستم‌های Nasdaq به AWS شامل داشتن قابلیت‌های ابری AWS در مراکز داده خود نزدک است. هدف ارائه خدمات مشابه به اکوسیستم گسترده شرکای نزدک است.

مطالب پیشنهادی  اتحادیه اروپا هشدار داد Nvidia-Arm Deal قیمت های بالاتر، انتخاب کمتر را به خطر می اندازد

فریدمن گفت: «مسئولیت ما در قبال سرمایه‌گذاران و ناشران شرکتی است که به پیشرفت بازارها ادامه دهیم تا آنها را ایمن‌تر، در دسترس‌تر، جهانی‌تر و مقرون به صرفه‌تر کنیم.» “جاه طلبی ما در نزدک این است که به اولین بازار مالی و ارائه دهنده راه حل هایی تبدیل شویم که 100% قابلیت ابر را دارد.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور