9 ابزاری که کارایی را افزایش می دهند » رتبه ریاضی

بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو مستلزم زمان، تمرکز و تعهد است. کارهایی مانند بهینه سازی تصویر، مدیریت تغییر مسیرها، ردیابی رتبه بندی و غیره نیاز به توجه منظم دارند.

خوشبختانه، دیگر لازم نیست این وظایف سئو را به صورت دستی انجام دهید. با تشکر از Rank Math برای اتوماسیون SEO.

اتوماسیون سئو به معنای استفاده از ابزارها یا ویژگی‌ها برای انجام خودکار این وظایف، صرفه‌جویی در زمان و تلاش است. نقش شما این است که بینش‌هایی را که این ابزارها ارائه می‌کنند مرور کنید و به مشکلاتی که پیش می‌آید رسیدگی کنید.

در این پست، ما در مورد اینکه چگونه می‌توانید وظایف خود را با SEO Rank Math خودکار کنید، بحث خواهیم کرد.

بنابراین، بدون هیچ بحث دیگری، بیایید شروع کنیم.

1 اتوماسیون سئو چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، اتوماسیون سئو به استفاده از ابزارها و نرم افزارها برای ساده سازی و خودکارسازی وظایف مختلف مربوط به بهینه سازی موتور جستجو (SEO) اشاره دارد.

این ابزارها برای مدیریت فرآیندهای تکراری و وقت گیر طراحی شده اند و به شما امکان می دهند بر روی ابتکارات استراتژیک سطح بالاتر تمرکز کنید.

در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

 • نظارت بر وب سایت خود برای مسائل سئو
 • ردیابی رتبه وب سایت
 • ایجاد گزارش سئو
 • انجام تجزیه و تحلیل رقبا
 • تغییر مسیرهای خودکار

رتبه بندی سئو ریاضی به خودکارسازی وظایف، صرفه جویی در زمان، بهبود کارایی و دستیابی به نتایج بهتر در تلاش های سئو کمک می کند.

2 اتوماسیون سئو با استفاده از ریاضی رتبه

اکنون در مورد ویژگی‌های مختلف بحث خواهیم کرد تا به شما کمک کند وظایف خود را با کمک Rank Math خودکار کنید.

2.1 سئوی تصویر

ویژگی SEO Image Rank Math یک ویژگی اتوماسیون سئو قدرتمند است که برای بهینه سازی تصاویر برای دید بهتر در موتورهای جستجو طراحی شده است.

با Rank Math's Image SEO، می توانید به طور خودکار برچسب های ALT را به تصاویر اضافه کنید. برچسب‌های ALT متن توصیفی را برای تصاویر ارائه می‌کنند و به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای تصاویر را درک کنند و ارتباط آنها را در نتایج جستجو بهبود بخشند.

به راحتی و بدون کار دستی، متن جایگزین و شرح تصاویر را پیدا کنید و جایگزین کنید

با خودکارسازی تولید برچسب ALT، Rank Math تضمین می‌کند که هر تصویر در وب‌سایت بدون نیاز به مداخله دستی به درستی بهینه شده است.

برای استفاده از قابلیت سئوی تصویر، به اینجا بروید رتبه سئو ریاضی → داشبورد → ماژول ها از داشبورد وردپرس خود و فعال کنید سئوی تصویر مدول.

ماژول SEO SEO را فعال کنید

بعد، به تنظیمات عمومی → تصاویر از منوی Rank Math برای تعیین محل تنظیمات بهینه سازی تصویر.

را فعال کنید ویژگی های ALT گم شده را اضافه کنید گزینه ای برای افزودن خودکار متن ALT به تصاویری که آن را ندارند.

اتوماسیون سئو با افزودن متن جایگزین گم شده

Rank Math ویژگی های ALT گم شده را فقط برای تصاویر اضافه شده در محتوای پست یا صفحه اضافه می کند. برای تصاویری که در هدرها، سایدبارها، پاورقی ها و غیره استفاده می شوند، این کار را انجام نمی دهد.

Rank Math همچنین گزینه هایی را برای اضافه کردن ویژگی های عنوان، عنوان تصویر، توضیحات تصویر و غیره ارائه می دهد.

برای خودکارسازی ویژگی های بهینه سازی تصویر در وب سایت خود، به آموزش اختصاصی ما در مورد SEO Image مراجعه کنید.

2.2 نشانه گذاری طرحواره / الگوهای طرحواره

نشانه گذاری طرحواره یا داده های ساختاریافته، زمینه اضافی در مورد محتوای یک صفحه وب را برای موتورهای جستجو فراهم می کند و شما را قادر می سازد قطعات غنی و نتایج جستجوی پیشرفته را نمایش دهید.

با ویژگی نشانه گذاری Schema Rank Math، می توانید به راحتی داده های ساختاریافته را بدون کدنویسی دستی به وب سایت خود اضافه کنید.

ویژگی ارائه می دهد 20+ نوع طرحواره از پیش تعریف شده برای انواع مختلف محتوا، مانند مقالات، محصولات، دستور العمل ها، رویدادها و موارد دیگر.

برای انتخاب نوع طرحواره پیش فرض، به آن بروید رتبه ریاضی ← عنوان و متا ← و نوع طرحواره ترجیحی را انتخاب کنید که می خواهید به طور پیش فرض برای همه انواع پست های سفارشی و طبقه بندی استفاده کنید.

نوع طرحواره را انتخاب کنید

بعد، نوع Schema را به پست ها/صفحات خود اضافه کنید.

ویرایشگر پست یا صفحه خاصی را که می خواهید نشانه گذاری Schema را به آن اضافه کنید باز کنید و روی آن کلیک کنید امتیاز سئو نمایش داده شده توسط Rank Math. در کادر تنظیمات Rank Math SEO، به مسیر بروید طرحواره برگه از تب Schema، نوع طرحواره ای را که می خواهید به پست یا صفحه خود اضافه کنید، انتخاب کنید.

هر فیلد الزامی که توسط Rank Math's Schema Generator خواسته شده است را پر کنید. بسته به نوع طرحواره انتخاب شده، این ممکن است شامل فیلدهایی برای نام، توضیحات، تصویر، تاریخ، نویسنده و موارد دیگر باشد. طرحواره شما به پست/صفحه شما اضافه خواهد شد.

نوع طرحواره را به پست ها اضافه کنید

Rank Math PRO همچنین شامل ایجاد، ذخیره و استفاده مجدد از الگوهای سفارشی Schema است. هر زمان که بررسی محصول مشابهی را بنویسید و منتشر کنید به راحتی می توانید از الگوی ذخیره شده مجددا استفاده کنید (به سادگی فیلدها را در صورت لزوم تغییر دهید).

هنگامی که طرحواره را اضافه کردید، آن را با استفاده از تست نتایج غنی گوگل تأیید کنید.

برای پیاده سازی نشانه گذاری Schema با کلیک روی چند دکمه به آموزش اختصاصی ما در مورد نشانه گذاری Schema مراجعه کنید.

2.3 نمایه سازی فوری

ویژگی Instant Indexing Rank Math یک ابزار اتوماسیون SEO قدرتمند است که برای تسریع نمایه سازی محتوای جدید در موتورهای جستجو طراحی شده است.

هنگامی که محتوای جدید در یک وب سایت منتشر می شود، معمولاً مدتی طول می کشد تا موتورهای جستجو آن را کشف و فهرست کنند، که می تواند ظاهر آن را در نتایج جستجو به تاخیر بیندازد.

با این حال، با Rank Math's Instant Indexing، می توانید بلافاصله پس از انتشار، موتورهای جستجو را در مورد محتوای جدید مطلع کنید و روند نمایه سازی را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

مقالات خود را فوراً در Google نمایه کنید

این ویژگی به طور خودکار پست ها یا صفحات تازه منتشر شده را به موتورهای جستجو ارسال می کند و اطمینان حاصل می کند که آنها به سرعت از محتوای جدید وب سایت مطلع می شوند.

به آموزش اختصاصی ما در مورد نمایه سازی فوری مراجعه کنید تا نمایه سازی پست ها/صفحات خود را خودکار کنید.

همچنین، ویژگی IndexNow به شما کمک می کند تا URL ها را به Bing و Yandex ارسال کنید. را فعال کنید نمایه سازی فوری ماژول و تنظیمات را با پیمایش به پیکربندی کنید رتبه سئوی ریاضی → نمایه سازی فوری → تنظیمات.

می توانید به صورت دستی چندین URL (یکی در هر خط) به پست های وبلاگ، صفحه اصلی یا هر محتوای وب دیگری اضافه کنید.

کلیک کنید بر روی آدرس ها را ارسال کنید را فشار دهید، و تمام URL های اضافه شده برای نمایه سازی بدون بازدید از ابزارهای وب مستر یا پیکربندی آن با یک کلید API ارسال می شوند.

URL ها را ارسال کنید

2.4 نقشه سایت

Sitemaps در Rank Math به مدیریت و ارسال نقشه های XML برای وب سایت ها کمک می کند.

ویژگی نقشه سایت Rank Math تولید و به روز رسانی نقشه های سایت XML را خودکار می کند و نیاز به ایجاد و نگهداری دستی را از بین می برد.

هنگامی که ماژول نقشه سایت فعال است، Rank Math به طور خودکار نقشه سایت XML جامعی را برای وب سایت ایجاد می کند که شامل همه پست ها، صفحات، دسته ها، برچسب ها و سایر محتوای مرتبط می شود.

راه بسیار ساده برای ارسال نقشه سایت به کنسول جستجوی گوگل

علاوه بر این، هر زمان که محتوای جدید اضافه شود، یا محتوای موجود اصلاح شود، نقشه سایت به طور خودکار به روز می شود و اطمینان حاصل می کند که موتورهای جستجو همیشه به آخرین اطلاعات در مورد محتوای وب سایت دسترسی دارند.

برای درک گزینه های مختلف نقشه سایت و پیکربندی آنها برای وب سایت خود، به آموزش اختصاصی ما در مورد نقشه سایت مراجعه کنید.

2.5 برچسب های سئو با ویژگی های متغیر

متا تگ ها مانند تگ های عنوان و توضیحات متا نقش مهمی در اطلاع رسانی موتورهای جستجو و مخاطبان در مورد محتوای یک صفحه وب دارند. ایجاد متا تگ های منحصر به فرد و قانع کننده برای هر صفحه در یک وب سایت می تواند زمان بر باشد، به خصوص در وب سایت های بزرگ با صفحات متعدد.

برچسب‌های SEO Rank Math با ویژگی‌های متغیر، تولید متا تگ‌ها را به‌طور خودکار به شما امکان می‌دهد تا متغیرهای خود را ایجاد کنید و از آنها در فیلدهای SEO و متا Rank Math استفاده کنید.

برای ایجاد متغیر جدید، قطعه کد زیر را به فایل rank-math.php اضافه کنید. لطفاً توجه داشته باشید که باید تابع callback را نیز اضافه کنید.

پس از انجام این کار، اگر نمی‌خواهید هر زمان که محتوای جدیدی ایجاد می‌کنید، از این متغیرها در تنظیمات عمومی عنوان و متا استفاده کنید.

/**
 * Action: 'rank_math/vars/register_extra_replacements' - Allows adding extra variables.
 */
add_action('rank_math/vars/register_extra_replacements', function () {
	rank_math_register_var_replacement(
		'custom_variable_slug',
		array(
			'name'    => esc_html__('Custom variable name.', 'rank-math'),
			'description' => esc_html__('Custom variable description.', 'rank-math'),
			'variable'  => 'custom_variable_slug',
			'example'   => 'custom_variable_callback()',
		),
		'custom_variable_callback'
	);
});

به آموزش اختصاصی ما در مورد متا تگ های SEO مراجعه کنید و آنها را برای افزایش تلاش های سئوی خود بهینه سازی کنید.

2.6 تغییر مسیر خودکار پست

ریدایرکت ها برای حفظ یکپارچگی سئوی وب سایت ضروری هستند و اطمینان حاصل می کنند که کاربران و موتورهای جستجو هنگام تغییر یا حذف URL به صفحه صحیح هدایت می شوند.

اگر وردپرس به طور خودکار URL های قدیمی شما را به آدرس های جدید هدایت نمی کند، Rank Math می تواند به شما کمک کند پست های خود را به طور خودکار تغییر مسیر دهید.

هنگامی که یک URL اصلاح می شود، Rank Math تغییر را تشخیص می دهد و به طور خودکار تغییر مسیر مناسب را ایجاد می کند تا اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان به صفحه جدید یا مربوطه هدایت می شوند.

را فعال کنید تغییر مسیر ماژول از داشبورد وردپرس خود برای استفاده از ویژگی پس از تغییر مسیر خودکار.

هنگامی که ماژول Redirections را فعال کردید، به آن بروید رتبه سئو ریاضی → تنظیمات عمومی → تغییر مسیرها → تغییر مسیر خودکار پست و مانند تصویر زیر گزینه را فعال کنید.

گزینه Auto Post Redirect

هنگامی که این گزینه را فعال کردید، تغییرات خود را ذخیره کنید، و Rank Math به ایجاد تغییر مسیرهای خودکار برای پست ها، صفحات، طبقه بندی ها و CPT ها کمک می کند.

2.7 برچسب های نمودار را باز کنید

Rank Math برچسب های Open Graph را به طور خودکار بر اساس داده های ارائه شده پیکربندی می کند.

با پیکربندی صحیح برچسب‌های Open Graph، Rank Math تضمین می‌کند که لینک‌های به اشتراک گذاشته شده از وب‌سایت برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بهینه‌سازی شده‌اند و جذابیت بصری را افزایش داده و تعامل را افزایش می‌دهند.

Rank Math از عنوان پست به عنوان عنوان Open Graph، توضیحات متا یا گزیده پست به عنوان توضیحات و از تصویر برجسته به عنوان تصویر استفاده می کند.

همچنین، رتبه ریاضی به طور خودکار اضافه خواهد شد og:video اگر آن را فعال کرده اید تگ کنید شناسایی خودکار ویدیو گزینه.

شناسایی خودکار ویدیو

برای یادگیری نحوه افزودن آنها به وب سایت خود با استفاده از پلاگین Rank Math SEO به آموزش اختصاصی ما در مورد متا تگ های گراف باز مراجعه کنید.

2.8 ردیاب رتبه حرفه ای

Rank Tracker، یک ویژگی در Rank Math، با ساده‌سازی نظارت بر رتبه‌بندی کلمات کلیدی و ردیابی عملکرد سئو، به اتوماسیون SEO کمک می‌کند.

در ابزارهای ردیابی رتبه کلمات کلیدی صرفه جویی کنید

با Rank Tracker، می توانید به راحتی رتبه وب سایت خود را برای کلمات کلیدی خاص در موتورهای جستجو کنترل کنید.

برای استفاده از ویژگی Rank Tracker، به آن بروید رتبه سئو ریاضی → تجزیه و تحلیل → ردیاب رتبه همانطور که در زیر نشان داده شده است.

ردیاب رتبه

این ویژگی با امکان ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدی در فواصل از پیش تعریف شده، اتوماسیون را ارائه می دهد. به سادگی کلمات کلیدی خود را اضافه کنید و شروع به پیگیری رتبه بندی آنها کنید.

کلمات کلیدی را اضافه کنید و آنها را دنبال کنید

Rank Tracker همچنین به شما اجازه می دهد تا به طور خودکار کلمات کلیدی تمرکز و کلمات کلیدی ثانویه را از پست های موجود خود وارد کنید.

به آموزش اختصاصی ما در مورد ردیاب رتبه مراجعه کنید و عملکرد سایت خود را به راحتی پیگیری کنید.

2.9 گزارش سئو ایمیل

با رتبه ریاضی، می توانید گزارش های دقیق عملکرد SEO را از طریق ایمیل دریافت کنید. این گزارش‌ها به شما امکان می‌دهند تغییرات در ترافیک وب‌سایت، برداشت‌ها، کل کلمات کلیدی و میانگین موقعیت را دنبال کنید. آنها در یک بازه زمانی مشخص تحویل داده می شوند و شما را در طول زمان از عملکرد وب سایت خود به روز می کنند.

برای فعال کردن گزارش های ایمیل، به رتبه سئو ریاضی → تنظیمات عمومی → تجزیه و تحلیل از داشبورد وردپرس شما.

گزارش های ایمیل

به آموزش اختصاصی ما در مورد گزارشات سئو مراجعه کنید تا گزارش ایمیل با رتبه ریاضی را فعال کنید و یاد بگیرید که چگونه آن را بر اساس ترجیحات خود پیکربندی کنید.

3 نتیجه

Rank Math مجموعه جامعی از ابزارهای اتوماسیون SEO را ارائه می دهد که جنبه های مختلف بهینه سازی موتورهای جستجو را ساده می کند و رسیدن به اهداف را برای شما آسان تر می کند.

از کارهای خودکار مانند ردیابی کلمات کلیدی گرفته تا ارائه بینش های ارزشمند و گزارش های قابل تنظیم، Rank Math به شما کمک می کند تا وب سایت ها را به طور موثر و کارآمد بهینه کنید.

این ویژگی های اتوماسیون سئو می تواند در زمان صرفه جویی کند، عملکرد سئوی شما را بهبود بخشد و از رقبا جلوتر بماند.

اگر این پست را دوست دارید، به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور