5 ویژگی ایمنی شخصی در تلفن‌ها و ساعت‌های Google Pixel

1. برنامه ایمنی شخصی اطلاعات مهم اضطراری و موارد دیگر را ذخیره می کند

برخی از ویژگی‌های ایمنی پیشگیرانه Pixel – مانند بررسی ایمنی – از شما می‌خواهد مخاطبین اضطراری را اضافه کنید، بنابراین مطمئن شوید این موارد در برنامه ایمنی شخصی به‌روز هستند.

زمانی که در برنامه هستید، می‌توانید اطلاعات شخصی مهمی مانند گروه خون، آلرژی و داروها را نیز اضافه کنید و انتخاب کنید که این اطلاعات در صفحه قفل تلفن و ساعت شما نمایش داده شوند. این امر مخصوصاً در صورتی مفید است که اطلاعات پزشکی مهمی دارید که می‌خواهید اولین پاسخ‌دهندگان در مواقع اضطراری بدانند. حتی می توانید تصمیم بگیرید که این اطلاعات را با اولین پاسخ دهندگان شرکت کننده در طول تماس اضطراری به اشتراک بگذارید. این اطلاعات فقط در دستگاه شما ذخیره می‌شود و شما کنترل کاملی بر نمایش یا عدم نمایش آن در هنگام قفل شدن دستگاه دارید.

نکته: برای سهولت در دسترسی سریع به برنامه ایمنی شخصی در تلفن خود در مواقع اضطراری، نماد برنامه را فشار داده و نگه دارید و آن را به صفحه اصلی بکشید. در ساعت خود، فقط تاج را فشار دهید و به برنامه از پیش نصب شده امنیت شخصی بروید.

2. SOS اضطراری می تواند برای کمک تماس بگیرد

با Emergency SOS، اگر در شرایط اضطراری قرار گرفتید، یک نسخه پشتیبان اضافی خواهید داشت.

برای تلفن‌های پیکسل، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سریع دکمه روشن/خاموش را پنج بار یا بیشتر فشار دهید. با این کار یا از شما می‌خواهد دکمه‌ای را روی صفحه‌نمایش خود فشار داده و به مدت سه ثانیه نگه دارید یا قبل از شروع اقدامات اضطراری، یک شمارش معکوس 5 ثانیه‌ای (بسته به انتخابی که در حین راه‌اندازی انتخاب کرده‌اید) شروع کنید. فعال کردن را انتخاب کرد.

هنگام راه‌اندازی Emergency SOS در برنامه ایمنی شخصی در تلفن خود، گزینه‌های عمل اضطراری زیادی دارید که می‌توانید بر اساس نوع کمکی که می‌خواهید انتخاب کنید. برای مثال، می‌توانید Emergency SOS را انتخاب کنید تا ترکیبی از اقدامات زیر را فعال کند: تماس با خدمات اضطراری، اشتراک‌گذاری مکان و اطلاعات مهم خود با مخاطبین اضطراری انتخابی، ضبط خودکار یک ویدیو و ذخیره آن در فضای ابری. همچنین می توانید انتخاب کنید که ویدیو به صورت خودکار برای مخاطبین اضطراری شما ارسال شود.

در Pixel Watch و Pixel Watch 2، Emergency SOS به امدادگران اضطراری یا مخاطبین اضطراری که به کمک نیاز دارید هشدار می‌دهد. برای شروع آن، تاج را پنج بار فشار دهید یا تاج را برای مدت طولانی فشار دهید و روی “SOS اضطراری” ضربه بزنید و نگه دارید.

نکته: اگر می‌خواهید تلفنتان در طول شمارش معکوس «SOS اضطراری» صدای زنگ بلندی پخش کند، می‌توانید زنگ ساعت را در حین راه‌اندازی روشن کنید. در غیر این صورت، شما فقط احساس لمسی (به عنوان مثال بازخورد لمسی) خواهید داشت، بنابراین می توانید محتاطانه برای کمک تماس بگیرید.

3. بررسی‌های ایمنی برنامه‌ریزی‌شده به شما کمک می‌کند با اطمینان کاوش کنید

چه در صبح زود بیرون بروید و چه در یک مهمانی در مکانی ناآشنا شرکت می‌کنید، بررسی ایمنی در تلفن‌های Pixel و هر دو ساعت Pixel به شما کمک می‌کند تا بدانند شما در حال انجام چه کاری هستید و آیا ممکن است به کمک نیاز داشته باشید.

برای شروع یک بررسی ایمنی، به برنامه ایمنی شخصی در تلفن یا ساعت خود بروید، یک فعالیت (مانند راه رفتن به خانه)، مدت زمان بررسی ایمنی (از یک دقیقه تا 8 ساعت) را انتخاب کنید و مخاطبین اضطراری (مانند هم اتاقی خود) را انتخاب کنید. یا یکی از والدین) که در صورت عدم پاسخگویی پس از پایان بررسی ایمنی به آنها اطلاع داده می شود. در طول راه‌اندازی، همچنین می‌توانید انتخاب کنید که هنگام شروع یا لغو بررسی ایمنی، به مخاطبین خود اطلاع دهید.