فعال کردن مطالعات بهداشتی در مقیاس بزرگ برای جامعه تحقیقاتی – وبلاگ تحقیقاتی Google

همانطور که فناوری‌های مصرف‌کننده مانند ردیاب‌های تناسب اندام و تلفن‌های همراه برای جمع‌آوری داده‌های مرتبط با سلامتی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، فرصت استفاده از این مسیرهای داده برای مطالعه و ارتقای درک ما از شرایط پزشکی افزایش می‌یابد. ما قبلاً به بررسی نحوه استفاده از این فناوری در زمینه بیماری‌های مزمن، به ویژه ام اس (MS) پرداخته‌ایم. این تلاش از پلتفرم FDA MyStudies، یک پلتفرم منبع باز استفاده می‌شود که برای ایجاد برنامه‌های مطالعات بالینی استفاده می‌شود، که اجرای مطالعات خود و جمع‌آوری داده‌های مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت خوب را به روشی مطمئن و ایمن برای هر کسی آسان‌تر می‌کند.

امروز، ما تنظیماتی را که با گسترش پلتفرم FDA MyStudies ایجاد کرده‌ایم شرح می‌دهیم و نشان می‌دهیم که چگونه می‌توان از آن برای راه‌اندازی یک مطالعه سلامت دیجیتال استفاده کرد. ما همچنین مطالعه تحقیقاتی اکتشافی خود را که از طریق این پلتفرم ایجاد شده است، به نام MS Signals، ارائه می دهیم که شامل یک برنامه ردیابی علائم برای بیماران ام اس است. هدف این برنامه دوگانه است: 1) اطمینان حاصل شود که پیشرفت‌های پلتفرم MyStudies FDA برای یک تجربه ایجاد مطالعه کارآمدتر ایجاد شده است. و 2) درک چگونگی استفاده از مکانیسم‌های جدید جمع‌آوری داده‌ها برای متحول کردن مدیریت و ردیابی بیماری مزمن بیماران. ما برنامه افزودنی خود را به پلتفرم MyStudies FDA تحت مجوز Apache 2.0 منبع باز کرده ایم تا منبعی را برای جامعه فراهم کنیم تا مطالعات خود را بسازد.

گسترش پلت فرم MyStudies FDA

پلتفرم اصلی FDA MyStudies به افراد اجازه می داد برنامه های مطالعه خود را پیکربندی کنند، شرکت کنندگان را مدیریت کنند و برنامه های جداگانه iOS و Android ایجاد کنند. برای ساده‌سازی فرآیند ایجاد مطالعه و اطمینان از افزایش مشارکت مطالعه، تعدادی تغییرات دسترسی ایجاد کردیم. برخی از پیشرفت‌های اصلی عبارتند از: تولید برنامه بین پلتفرمی (iOS و Android) از طریق استفاده از Flutter، یک چارچوب متن باز توسط Google برای ساخت برنامه‌های چند پلتفرمی از یک پایگاه کد واحد. یک راه اندازی ساده، به طوری که کاربران می توانند به سرعت مطالعه خود را نمونه سازی کنند (در اکثر موارد زیر یک روز). و مهمتر از همه، تاکید بر دسترسی به طوری که صدای بیماران مختلف شنیده شود. پیشرفت‌های دسترس‌پذیری شامل تغییراتی در ویژگی‌های اساسی پلتفرم و طراحی مطالعه خاص برنامه مطالعه MS Signals است.

پشتیبانی از چند پلتفرم با نمونه سازی سریع

ما در مورد استفاده از Flutter تصمیم گرفتیم زیرا این یک نقطه واحد است که هر دو برنامه iOS و Android را در یک حرکت تولید می کند و کار مورد نیاز برای پشتیبانی از چندین پلتفرم را کاهش می دهد. Flutter همچنین بارگذاری مجدد داغ را فراهم می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا ویژگی ها را به سرعت بسازند و پیش نمایش کنند. سیستم طراحی در برنامه از این ویژگی برای ارائه یک نقطه مرکزی استفاده می کند که از آنجا می توان نام تجاری و موضوع برنامه را تغییر داد تا با لحن یک مطالعه جدید مطابقت داشته باشد و فوراً پیش نمایش شود. محیط نمایشی در برنامه نیز از این ویژگی استفاده می‌کند تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهد پرسش‌نامه‌ها را به صورت محلی روی دستگاه‌های خود مسخره کنند و پیش‌نمایش کنند. در تجربه ما، این یک صرفه جویی در زمان در تست A/B UX و قالب و جمله بندی سوالات به صورت زنده با پزشکان بوده است.

مطالب پیشنهادی  عملکرد بهتر از مدل‌های زبان بزرگ‌تر با داده‌های آموزشی کمتر و اندازه‌های مدل کوچک‌تر - وبلاگ تحقیقاتی Google

بهبود دسترسی به سیستم

برای بهبود دسترسی به پلتفرم برای کاربران بیشتر، چندین بهبود قابلیت استفاده انجام دادیم:

 1. پشتیبانی از تم روشن و تاریک
 2. متن پررنگ و اندازه فونت متغیر
 3. حالت کنتراست بالا
 4. بهبود آگاهی کاربر از تنظیمات دسترسی

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تم های روشن می تواند چشم ها را تحت فشار قرار دهد، بنابراین پشتیبانی از ویژگی های تم تیره برای آسان تر کردن استفاده مکرر از برنامه مطالعه ضروری بود. برخی از عناصر متنی کوچک یا سبک برای کاربران دارای اختلالات بینایی ناخوانا هستند، بنابراین ما 1) متن پررنگ و پشتیبانی از اندازه فونت های بزرگتر و 2) طرح های رنگی با کنتراست بالا را اضافه کردیم. برای اطمینان از اینکه تنظیمات دسترس‌پذیری به راحتی پیدا می‌شوند، یک صفحه نمایش مقدماتی یک بار مصرف قرار دادیم که در اولین راه‌اندازی برنامه ارائه شد، که مستقیماً کاربران را به تنظیمات دسترس‌پذیری سیستم می‌برد.

پیشرفت های دسترسی را مطالعه کنید

برای سهولت در تعامل با مطالعه و کاهش اضافه بار شناختی، تغییرات زیر را ایجاد کردیم:

 1. فرآیند ورود را روشن کرد
 2. طراحی بهبود یافته برای پرسشنامه ها

ابتدا، با ارائه فهرستی از مراحل مورد نیاز کاربران هنگام باز کردن برنامه به منظور کاهش سردرگمی و حذف شرکت‌کنندگان، فرآیند ورود را روشن کردیم.

طرح اصلی پرسشنامه در برنامه هر سؤال را در قالب کارت ارائه می‌کند که از بخشی از صفحه برای سایه‌ها و جلوه‌های عمقی کارت استفاده می‌کند. در بسیاری از موقعیت‌ها، این زیبایی‌شناسی دلپذیر است، اما در برنامه‌هایی که دسترسی در اولویت است، این عناصر بصری فضای موجود روی صفحه را محدود می‌کنند. بنابراین، هنگامی که فونت‌های در دسترس‌تر و بزرگ‌تر استفاده می‌شوند، شکستن کلمات بیشتر می‌شود، که خوانایی را کاهش می‌دهد. ما این مشکل را به سادگی با حذف عناصر طراحی کارت و در عوض با استفاده از کل صفحه برطرف کردیم تا تصاویر بهتری با اندازه فونت بزرگتر داشته باشیم.

مطالعه نمونه اولیه MS Signals

برای آزمایش قابلیت استفاده از این تغییرات، ما از پلتفرم بازطراحی شده خود برای ایجاد یک برنامه مطالعه اولیه به نام MS Signals استفاده کردیم که از نظرسنجی ها برای جمع آوری اطلاعات در مورد علائم مرتبط با MS شرکت کننده استفاده می کند.

اسکرین شات های برنامه MS Signals.

طراحی اپلیکیشن MS Studies

به عنوان اولین قدم، قبل از وارد کردن هر گونه اطلاعات مطالعه، از شرکت کنندگان خواسته می شود تا یک پرسشنامه واجد شرایط بودن و درک مطلب مطالعه را تکمیل کنند تا مطمئن شوند که شرایط بالقوه طولانی شرکت در مطالعه را مطالعه کرده اند. این ممکن است به عنوان مثال شامل سؤالاتی مانند “مطالعه در چه کشوری است؟” یا «آیا می‌توانید از مطالعه انصراف دهید؟» بخشی مانند این در اکثر مطالعات بهداشتی رایج است و معمولاً اولین نقطه خروج برای شرکت‌کنندگان است.

مطالب پیشنهادی  نقشه های زبان بصری برای ناوبری ربات - وبلاگ هوش مصنوعی گوگل

برای به حداقل رساندن افت تحصیلی در این مرحله اولیه، آزمون واجد شرایط بودن را مختصر نگه داشتیم و پاسخ های صحیح را برای آزمون درک مطلب به شرکت کنندگان منعکس کردیم. این کمک می کند تا تعداد دفعاتی که کاربر ممکن است نیاز به انجام پرسشنامه واجد شرایط بودن اولیه داشته باشد به حداقل برسد و اطمینان حاصل شود که جنبه های مهم پروتکل مطالعه برای آنها روشن شده است.

پس از ثبت نام موفقیت آمیز، شرکت کنندگان به نمای اصلی برنامه هدایت می شوند که شامل سه صفحه است:

 • فعالیت ها:
  این صفحه پرسشنامه های موجود در دسترس شرکت کنندگان را فهرست می کند و جایی است که اکثر وقت آنها صرف می شود. پرسشنامه ها از نظر فراوانی متفاوت هستند – برخی از آنها نظرسنجی های یکباره هستند که برای جمع آوری سابقه پزشکی ایجاد می شوند، در حالی که برخی دیگر بسته به علامت یا منطقه ای که در حال بررسی هستند، روزانه، هفتگی یا ماهانه تکرار می شوند. برای نظرسنجی یک‌باره، ما یک شمارنده در بالای هر سؤال ارائه می‌دهیم تا به کاربران نشان دهد که چقدر پیشرفت کرده‌اند و چند سؤال باقی مانده است، مشابه پرسشنامه در مرحله واجد شرایط بودن و درک مطلب.
 • داشبورد:
  برای اطمینان از اینکه شرکت‌کنندگان در ازای اطلاعاتی که در طول مطالعه وارد می‌کنند، چیزی را پس می‌گیرند، ناحیه داشبورد خلاصه‌ای از پاسخ‌های آنها را به صورت نمودار یا نمودار دایره‌ای ارائه می‌کند. شرکت کنندگان به طور بالقوه می توانند این داده ها را به عنوان خلاصه ای از وضعیت خود در 6 ماه گذشته به ارائه دهنده مراقبت خود نشان دهند، که نسبت به روش های سنتی قلم و کاغذ که امروزه بسیاری از آنها استفاده می کنند، بهبود یافته است.
 • منابع:
  مجموعه ای از لینک های مفید، مقالات راهنما و سوالات رایج مرتبط با ام اس.

طراحی پرسشنامه

از آنجایی که نیاز به ورودی مکرر داده‌ها می‌تواند منجر به اضافه بار شناختی، حذف شرکت‌کنندگان و کیفیت بد داده شود، بار را از دو طریق کاهش دادیم:

 1. ما پرسشنامه‌های بزرگ را به پرسش‌نامه‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنیم، که منجر به 6 نظرسنجی روزانه می‌شود که هر کدام شامل 3 تا 5 سؤال است، که در آن هر سؤال چند گزینه‌ای است و به یک علامت مربوط می‌شود. به این ترتیب ما در مجموع 20 علامت اصلی را پوشش می دهیم و آنها را به روشی مشابه نحوه پرسیدن این سؤالات توسط پزشک در یک محیط درون بالینی ارائه می کنیم.
 2. ما اطمینان می دهیم که اطلاعات وارد شده قبلی به همراه زمان ورود به آسانی در برنامه در دسترس است.

در طراحی محتوای نظرسنجی، ما از نزدیک با پزشکان و محققان مجرب همکاری کردیم تا جمله بندی و طرح بندی را نهایی کنیم. در حالی که مطالعات در این زمینه معمولاً از مقیاس لیکرت برای جمع‌آوری اطلاعات علائم استفاده می‌کنند، ما مقیاس واضح‌تری را تعریف کردیم تا تجربه بهتری را برای شرکت‌کنندگانی که بیماری خود را ردیابی می‌کنند و پزشکان یا محققانی که سابقه بیماری را مشاهده می‌کنند، ارائه دهیم. به عنوان مثال، در مورد مشکلات بینایی، به جای اینکه از شرکت کنندگان بخواهیم علائم خود را در مقیاسی از 1 تا 10 رتبه بندی کنند، در عوض یک سوال چند گزینه ای ارائه می دهیم که در آن مشکلات بینایی رایجی را که ممکن است تجربه کنند را به تفصیل شرح می دهیم.

مطالب پیشنهادی  پیشبرد مرزهای نظارت بر تنوع زیستی - وبلاگ هوش مصنوعی گوگل

این مقیاس پرمخاطب به بیماران کمک می‌کند تا علائم خود را با درج زمینه‌ای که به آنها کمک می‌کند واضح‌تر علائم خود را تعریف کنند، با دقت بیشتری ردیابی کنند. این رویکرد همچنین به محققان اجازه می‌دهد به سوالاتی که فراتر از همبستگی علائم هستند پاسخ دهند. به عنوان مثال، برای مسائل بینایی، داده‌های جمع‌آوری‌شده با استفاده از مقیاس پرمخاطب به محققان نشان می‌دهد که آیا نیستاگموس در بیماران مبتلا به ام‌اس در مقایسه با دوبینی برجسته‌تر است یا خیر.

مقایسه کنار هم با مقیاس لیکرت در سمت چپ و مقیاس Verbose در سمت راست.

تمرکز بر دسترسی

مطالعات مبتنی بر تلفن همراه اغلب می‌تواند چالش‌های بیشتری را برای شرکت‌کنندگانی که دارای بیماری‌های مزمن هستند ایجاد کند: خواندن متن ممکن است سخت باشد، تضاد رنگ ممکن است دیدن برخی از اطلاعات را دشوار کند، یا ممکن است پیمایش در صفحات چالش برانگیز باشد. این ممکن است منجر به حذف شرکت‌کنندگان شود، که به نوبه خود، اگر افرادی که اشکال پیشرفته‌تری از یک بیماری را تجربه می‌کنند نتوانند داده‌ها را ارائه دهند، می‌تواند یک مجموعه داده مغرضانه ایجاد کند.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، ما ویژگی های دسترسی زیر را در نظر می گیریم:

 • در سرتاسر، ما از طرح‌های رنگی قابل دسترس کوررنگ استفاده می‌کنیم. این شامل بهبود کنتراست بین متن مهم و اطلاعات اضافی مهم است که در غیر این صورت ممکن است با فونت کوچکتر و رنگ متن محو شده ارائه شوند.
 • با قرار دادن همه دکمه‌ها در نزدیکی پایین صفحه و اطمینان از اینکه پنجره‌های بازشو از قسمت پایین صفحه قابل کنترل هستند، میزان حرکت مورد نیاز برای دسترسی به کنترل‌های مهم را کاهش دادیم.

برای آزمایش دسترسی به سیگنال‌های MS، ما با انجمن ملی ام‌اس همکاری کردیم تا شرکت‌کنندگان را برای مطالعه تجربه کاربر استخدام کنیم. برای این، یک فراخوان برای مشارکت توسط انجمن برای اعضای آنها ارسال شد و از 9 پاسخ دهنده خواسته شد تا جریان های مختلف برنامه را آزمایش کنند. اکثریت نشان دادند که روشی بهتر از روش فعلی خود را برای ردیابی داده‌های علائم خود می‌خواهند، سیگنال‌های ام‌اس را ابزاری منحصر به فرد و ارزشمند می‌دانند که دقت ردیابی علائم خود را افزایش می‌دهد، و می‌خواهند این علائم را به اشتراک بگذارند. نمای داشبورد با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود.

مراحل بعدی

ما می خواهیم همه را تشویق کنیم که از پلتفرم منبع باز برای شروع راه اندازی و اجرای مطالعات خود استفاده کنند. ما در حال کار بر روی ایجاد مجموعه‌ای از الگوهای مطالعه استاندارد هستیم که شامل آنچه از بالا آموخته‌ایم باشد، و امیدواریم به زودی آن‌ها را منتشر کنیم. برای هر گونه مشکل، نظر یا سؤال لطفاً صفحه منبع ما را بررسی کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور