کار از خانه پاسخگو برای هک گسترده توییتر

تصویر
عکس پروفایل Isaac Kohen Hacker Noon

هنگامی که چهره های عمومی مانند باراک اوباما ، جف بزوس و ایلان ماسک ، رئیس جمهور سابق ، اعلام کردند که می خواهند “به جامعه” پاسخ دهند ، تصاحب پروفایل های برجسته توییتر ماه گذشته خبرساز شد.

اما آنها به جای کمک مالی به یک موسسه خیریه مرتبط با COVID یا موارد مشابه ، قول می دادند که اگر مردم برای آنها بیت کوین ارسال کنند ، دو برابر مبلغی که به آنها داده می شود ، باز می گردند.

این نوع کلاهبرداری مهندسی اجتماعی یک نوع رایج است. بازیگران بد وانمود می کنند شخصی مشهور هستند و از یک حساب جعلی برای فریب مردم برای ارسال پول به آنها استفاده می کنند. در بیشتر موارد ، بررسی دقیق حساب ، جعل حساب را نشان می دهد ، معمولاً با دیدن اینکه نام کاربری حسابی نیست که متعلق به شخصی است که جعل هویت شده است. اجتناب از این سردرگمی ها درباره اصالت یک حساب دلیل این است که توییتر وضعیت حساب تایید شده خود را با علامت های چک در کنار نام معرفی کرده است.

اما این حمله متفاوت بود زیرا حسابها واقعاً به این شخصیتهای برجسته تعلق داشتند. اگر فقط الون ماسک توییت کرده بود که چیزی احمقانه منتشر کرده است ، این پرونده ممکن است مانند هر چهارشنبه دیگر باورپذیر باشد. اما ایده جف بزوس که به جامعه بازمی گردد؟ این باعث شد رادارهای اکثر مردم سرزنش کنند که …