نحوه رفع خطای محتوای مختلط در وردپرس » رتبه ریاضی

وردپرس نماد خلاقیت و عملکرد است و میلیون ها کاربر را قادر می سازد تا ایده های دیجیتالی خود را به ثمر برسانند.

با این حال، حتی سایت‌های وردپرسی که به خوبی ساخته شده‌اند، با موانع فنی مواجه هستند که یکی از مشکلات رایج آن «خطای محتوای مختلط» است.

اگر تا به حال هشداری در مورد قسمت های ناامن یک صفحه وب در هنگام مرور یک سایت دیده اید، احتمالاً با این خطا مواجه شده اید. زمانی اتفاق می افتد که یک وب سایت حاوی عناصر ایمن (HTTPS) و غیر ایمن (HTTP) باشد که خطر امنیتی بالقوه ای را برای کاربران ایجاد می کند.

نگران نباش! در این پست، خطای محتوای مختلط را مورد بحث قرار می‌دهیم و مراحل عملی برای رفع آن در سایت وردپرسی شما ارائه می‌کنیم.

اماده ای؟ بیایید شیرجه بزنیم

1 خطای محتوای مختلط در وردپرس چیست؟

خطای Mixed Content در وردپرس زمانی رخ می دهد که یک وب سایت از طریق HTTPS ارائه می شود، اما همچنین حاوی عناصری است که امن نیستند (HTTP).

HTTP مخفف Hypertext Transfer Protocol است. این پروتکلی است که به مرورگرهای بازدیدکنندگان شما اجازه می‌دهد با وب‌سایت وردپرس شما ارتباط برقرار کنند، در حالی که HTTPS، پروتکل انتقال ابرمتن امن، یک نسخه امن از HTTP است که ارتباطات را رمزگذاری می‌کند.

HTTPS/SSL به محافظت از اطلاعات حساس در برابر هکرها کمک می کند و به شما اطمینان می دهد که وب سایت شما ایمن است.

موتورهای جستجو مانند گوگل قویاً به صاحبان وب سایت توصیه می کنند که HTTPS/SSL را در سایت خود قرار دهند.

داشتن گواهی لایه سوکت امن (SSL) برای وب سایت شما مهم است زیرا به عنوان یک عامل رتبه بندی عمل می کند و نشان می دهد که وب سایت هایی که از HTTP استفاده می کنند ناامن در نظر گرفته می شوند.

بنابراین، نداشتن گواهینامه SSL می تواند بر رتبه وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

دریافت گواهی SSL برای یک وب سایت ساده است، زیرا بسیاری از بهترین ارائه دهندگان هاست شامل گواهینامه های رایگان به عنوان بخشی از بسته های خود هستند.

اگر با موفقیت گواهی SSL را برای وب سایت خود نصب کرده اید، احتمالاً متوجه قفلی در کنار URL وب سایت خود در نوار آدرس مرورگر خواهید شد.

قفل

از سوی دیگر، اگر تنظیمات HTTPS/SSL شما به درستی پیکربندی نشده باشد، علامت اطلاعات یا نماد قفل شکسته را در نوار آدرس خواهید دید.

همچنین پیامی خواهید دید: “اتصال شما به این سایت امن نیست”.

اتصال امن نیست

بنابراین، اگر پس از نصب HTTPS/SSL، برخی منابع در وب‌سایت شما از طریق یک اتصال ناامن (HTTP) بارگیری می‌شوند، باید منتظر خطای Mixed Content باشید.

تصاویر، اسکریپت ها و شیوه نامه ها نمونه هایی از این منابع هستند.

2 نحوه شناسایی خطای محتوای مختلط در وردپرس

با استفاده از مرورگر شما بازرسی کنید ابزار، می توانید با استفاده از یک پروتکل ناامن شناسایی کنید که کدام محتوا ارائه می شود. می توانید با کلیک راست بر روی صفحه ای با محتوایی مانند تصاویر و انتخاب وب سایت خود را بررسی کنید بازرسی کنید.

برای رفع خطای Mixed Content روی Inspect کلیک کنید

با کلیک بر روی Inspect، ابزار Inspect مرورگر شما راه اندازی می شود. بعد، به مسیر بروید کنسول برگه

خطای Mixed Content مطابق شکل زیر به عنوان یک هشدار در کنسول نمایش داده می شود.

تب کنسول

اگر تنها یک خطا در کنسول وجود دارد، می‌توانید با ویرایش پست، صفحه یا فایل موضوعی که در آن یافت می‌شود، آن را به صورت دستی برطرف کنید.

با دقت به بخش برجسته شده در تصویر، URL ارائه شده پس از این عبارت را مشاهده خواهید کرد “اما یک عنصر ناامن را درخواست کرد“. روی URL کلیک کنید.

روی URL کلیک کنید

با کلیک بر روی آن URL شما را به منبع اصلی می برد و خطای Mixed Content را ایجاد می کند.

مثلا،

به طور معمول. URL یک تصویر در وب سایت شما باید به شکل زیر باشد: https://example.com/images/image.jpg.

همانطور که می بینید، فرمت URL تصویر بالا با HTTPS شروع می شود.

با این حال، اگر مستقیماً تصویری را با استفاده از فرمت زیر در وب سایت خود وارد کنید:

http://example.com/images/image.jpg.

تقریباً مطمئناً منجر به خطای Mixed Content می شود زیرا URL تصویر با یک پروتکل ناامن، HTTP شروع می شود.

این به این معنی است که هر زمان که URL منابع وب سایت شما با HTTP شروع می شود، باید یک مشکل محتوای مختلط وجود داشته باشد. بنابراین، هنگامی که منبع را پیدا کردید، آن را در صفحات وب سایت خود جستجو کنید و به صورت دستی URL را حذف یا به روز کنید.

با این حال، در بیشتر شرایط، وردپرس این عناصر را به صورت پویا اضافه می کند یا آنها را در پایگاه داده شما ذخیره می کند. در آن شرایط، تشخیص و تعمیر همه آنها به صورت دستی دشوار خواهد بود.

حالا بیایید یک راه حل آسان برای خطای Mixed Content در وردپرس را بررسی کنیم.

3 رفع خطای Fix Mixed Content در وردپرس

ساده ترین روش برای رفع این خطا استفاده از افزونه است.

تنها کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی آن است رفع کننده محتوای ناامن SSL افزونه

می توانید به آموزش اختصاصی ما در مورد نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال سازی افزونه به آدرس زیر بروید تنظیمات → محتوای ناامن SSL از داشبورد وردپرس شما.

به محتوای ناامن SSL بروید

این افزونه رفع خطای Mixed Content را ارائه می دهد. ما هر یک از گزینه‌ها را بررسی می‌کنیم، نحوه عملکرد آن را توضیح می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم تا مناسب‌ترین گزینه را برای شرایط خود تعیین کنید.

شروع با خاموش اگر در حال حاضر با خطای Mixed Content مواجه هستید، نیازی به آن نیست، بنابراین از آن صرف نظر کنید. بیایید گزینه های دیگر را مورد بحث قرار دهیم.

1. ساده

برای مبتدیان، این سریع ترین و به شدت توصیه می شود. این به طور خودکار خطای محتوای ترکیبی وردپرس مربوط به شیوه نامه ها، اسکریپت ها و تصاویر کتابخانه رسانه را برطرف می کند. انتخاب این راه حل باید به سرعت خطا را برطرف کند.

2. محتوا

اگر سطح Simple خطای Mixed Content را در وب سایت شما برطرف نکرد، تنظیمات Content را امتحان کنید. از تمام ویژگی‌های Simple استفاده می‌کند و منابع موجود در محتوای صفحه وردپرس و ویجت‌های متنی شما را بررسی می‌کند.

3. ابزارک ها

این سطح شامل تمام اصلاحات اعمال شده در سطح محتوا، به علاوه یک اصلاح اضافی برای منابع بارگذاری شده در هر ویجت در وب سایت شما است.

4. گرفتن

این روش همه‌چیز را در هر صفحه وب‌سایت وردپرس، از سربرگ تا فوتر، مانند اسکریپت‌ها، شیوه نامه‌ها و سایر منابع را ثبت می‌کند و URL‌های HTTPS را جایگزین می‌کند. برای جلوگیری از برخی مشکلات سازگاری و عملکرد، تماس های Ajax را حذف نمی کند.

5. گرفتن همه

وقتی همه سطوح قبلی شکست خوردند، می توانید این تنظیم را امتحان کنید. مانند گزینه Capture، کل صفحه را می گیرد و اسکریپت ها، شیوه نامه ها و سایر منابع را اصلاح می کند.

با این حال، در این مورد، تماس های Ajax را حذف نمی کند، بلکه آنها را شامل می شود، که به احتمال زیاد باعث ایجاد مشکلات سازگاری و عملکرد در وب سایت شما می شود.

توصیه می کنیم با اولین گزینه شروع کنید و سپس صفحه وب خود را با استفاده از ابزار Inspect مرورگر خود تست کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است یا خیر. باید این فرآیند را برای همه گزینه‌های دیگر تکرار کنید تا زمانی که گزینه‌ای را پیدا کنید که خطای محتوا را برطرف می‌کند.

گزینه های اضافی برای تم ها و افزونه های خاص وب سایت شما و اینکه آیا محتوای وب سایت خارجی را در HTTP بگذارید یا خیر وجود دارد. می توانید این دو گزینه را به حال خود رها کنید و به سراغ گزینه های نهایی بروید.

در گزینه نهایی، باید مشخص کنید که می خواهید وردپرس چگونه تشخیص دهد که یک صفحه از طریق HTTPS بارگذاری می شود.

تشخیص HTTPS

هنگامی که از تنظیمات خود راضی شدید، لطفاً روی آن کلیک کنید ذخیره تغییرات را فشار دهید تا آنها را ذخیره کنید.

کش وب سایت خود را پاک کنید و به ابزار Inspect بازگردید تا مطمئن شوید که خطای Mixed Content ناپدید می شود.

4 سوالات متداول

چگونه می توانم خطاهای Mixed Content در وردپرس را برطرف کنم؟

ساده ترین روش استفاده از افزونه وردپرس است.
می توانید به صورت دستی همه URL های وب سایت خود را به روز کنید.
همچنان می توانید فایل htaccess. خود را تغییر دهید (تجربه کدنویسی مورد نیاز است).

چگونه می توانم از بروز خطاهای Mixed Content در آینده جلوگیری کنم؟

اطمینان حاصل کنید که یک گواهی SSL را در وب سایت خود نصب کرده اید. از استفاده از تصاویر شخص ثالث با URL های ناامن (HTTP) در صفحات وب سایت خود اجتناب کنید.
هنگام نصب افزونه ها یا تم های جدید مراقب باشید و مطمئن شوید که با HTTPS سازگار هستند.

اگر خودم نتوانم خطاهای Mixed Content را در وب سایتم برطرف کنم چه؟

اگر نمی توانید به طور مستقل خطاهای محتوای مختلط را حل کنید، در تماس با پشتیبانی ارائه دهنده میزبانی وب خود یا استخدام یک توسعه دهنده حرفه ای تردید نکنید.

5 نتیجه

پرداختن به خطاهای محتوای مختلط در وب سایت وردپرس شما برای حفظ یک تجربه مرور ایمن و بدون درز ضروری است.

هنگام انتخاب یک ارائه دهنده هاست، مطمئن شوید که آنها گواهینامه های SSL رایگان ارائه می دهند و هنگام نصب وب سایت وردپرس خود، گواهی SSL را از پنل هاست یا cPanel خود نصب می کنید.

ثانیاً، اطمینان حاصل کنید که URL هایی را که از پروتکل ایمن مانند HTTPS استفاده نمی کنند، در صفحات وب خود جای گذاری نکنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد این خطا شوند.

با این حال، اگر قبلاً با مشکل مواجه شده‌اید، می‌توانید از افزونه توصیه‌شده ذکر شده در این مقاله وبلاگ برای رفع خطا استفاده کنید، یا می‌توانید به‌صورت دستی پیوندها را با شناسایی آن‌ها به‌روزرسانی کنید.

اگر این پست را دوست دارید، به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo.