تأیید مجدد انتخاب و باز بودن در Android و Google Play

Android و Google Play به طور مداوم برای ارائه انعطاف‌پذیری و انتخاب بیشتر در پاسخ به بازخورد توسعه‌دهندگان و تنظیم‌کننده‌ها و همچنین رقابت شدید اپل و فروشگاه‌های برنامه در سراسر اکوسیستم باز اندروید تکامل یافته‌اند. ما این را در محاکمه اخیر نشان دادیم و از اینکه حکم انتخاب و رقابتی را که پلتفرم های ما امکان پذیر می کند به رسمیت نمی شناسد، ناامید شدیم. در حالی که ما این حکم را به چالش می کشیم و پرونده ما با Epic هنوز به پایان نرسیده است، ما همچنان متعهد به بهبود مستمر Android و Google Play هستیم.

امروز جزئیات توافقی که در ماه سپتامبر با دادستان کل ایالت انجام شد به صورت علنی ارائه شد. این تسویه حساب مبتنی بر انتخاب و انعطاف‌پذیری Android است، حفاظت‌های امنیتی قوی را حفظ می‌کند و توانایی Google را برای رقابت با دیگر سازندگان سیستم‌عامل و سرمایه‌گذاری در اکوسیستم اندروید برای کاربران و توسعه‌دهندگان حفظ می‌کند. ما خرسندیم که پرونده خود را با ایالت ها حل کنیم و به سمت حل و فصلی پیش برویم که شامل موارد زیر است:

  • افزایش تعهد ما به انتخاب فروشگاه برنامه: ما همیشه به فروشگاه‌های برنامه جایگزین اجازه داده‌ایم که از قبل روی دستگاه‌های Android بارگذاری شوند و کاربران بتوانند فروشگاه‌های برنامه جایگزین را مستقیماً دانلود کنند. در واقع، اکثر دستگاه‌های اندرویدی با دو یا چند فروشگاه برنامه از پیش بارگذاری شده عرضه می‌شوند. توافق با وکلای کل روشن می کند که OEM ها می توانند به ارائه گزینه های خارج از جعبه به کاربران ادامه دهند تا از Play یا فروشگاه برنامه دیگری استفاده کنند. ما اخیراً ویژگی‌هایی را در Android 14 پیاده‌سازی کرده‌ایم که باعث می‌شود فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث حتی بهتر برای کاربران کار کنند و به فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث اجازه می‌دهند برنامه‌ها را راحت‌تر به‌روزرسانی کنند.
  • ساده سازی بارگذاری جانبی با اولویت بندی امنیت: برخلاف iOS، کاربران اندروید این گزینه را دارند که برنامه‌ها را به صورت جانبی بارگذاری کنند، به این معنی که می‌توانند مستقیماً از وب‌سایت یک توسعه‌دهنده بدون مراجعه به فروشگاه برنامه‌هایی مانند Google Play دانلود کنند. در حالی که ما معتقدیم برای تلاش‌های ایمنی ما برای اطلاع دادن به کاربران ضروری است که بارگذاری جانبی در تلفن همراه می‌تواند خطرات منحصر به فردی داشته باشد، به عنوان بخشی از حل و فصل خود، فرآیند بارگذاری جانبی را ساده‌تر می‌کنیم و زبانی را که کاربران را در مورد خطرات بالقوه بارگیری برنامه‌ها آگاه می‌کند، به‌روزرسانی می‌کنیم. برای اولین بار مستقیماً از وب
  • گسترش صورت‌حساب انتخاب کاربر برای افراد بیشتر: توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و بازی‌ها می‌توانند یک گزینه صورت‌حساب جایگزین را در کنار سیستم صورت‌حساب Google Play برای کاربران آمریکایی خود پیاده‌سازی کنند که سپس می‌توانند هنگام خرید درون‌برنامه از کدام گزینه استفاده کنند. ما بیش از یک سال است که صورت‌حساب انتخاب کاربر را در ایالات متحده آزمایشی انجام می‌دهیم و اکنون این گزینه را بیشتر گسترش خواهیم داد.
  • گسترش ارتباطات باز در مورد قیمت گذاری: ما همیشه به توسعه دهندگان راه های بیشتری برای تعامل با مشتریان خود نسبت به iOS و سایر سیستم عامل ها داده ایم. به عنوان مثال، Google Play به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا آزادانه با مشتریان خود در خارج از برنامه در مورد پیشنهادات اشتراک یا گزینه های کم هزینه موجود در فروشگاه برنامه رقیب یا وب سایت توسعه دهنده ارتباط برقرار کنند. این باز بودن رقابت را تحریک کرده و به نفع مصرف کنندگان و توسعه دهندگان بوده است. به‌عنوان بخشی از صورت‌حساب انتخابی کاربر، که با اعلام تسویه امروز در حال گسترش آن هستیم، توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند هنگام خرید دیجیتالی، گزینه‌های قیمت‌گذاری مختلف را در برنامه نشان دهند.
  • مشارکت در صندوق تسویه حساب: گوگل 630 میلیون دلار به یک صندوق تسویه حساب پرداخت خواهد کرد تا طبق یک طرح تایید شده توسط دادگاه به نفع مصرف کنندگان توزیع شود و 70 میلیون دلار به صندوقی که توسط ایالت ها استفاده خواهد شد.

Android و Google Play گزینه‌ها و فرصت‌هایی را برای نوآوری فراهم می‌کنند که دیگر پلتفرم‌هایی که با آن رقابت می‌کنیم به سادگی امکان‌پذیر نیستند – از اجازه دادن به فروشگاه‌های برنامه‌های متعدد و راه‌های توزیع برنامه تا ارائه راه‌های آزمایشی جدید برای کاربران برای پرداخت برای خریدهای درون‌برنامه. ما از دستیابی به توافقی که بر این اساس استوار است خرسندیم و مشتاقانه منتظر انجام این پیشرفت‌ها هستیم که به تکامل Android و Google Play به نفع میلیون‌ها توسعه‌دهنده و میلیاردها نفر در سراسر جهان کمک می‌کند. این تغییرات پیشنهادی پس از تایید رسمی توافق توسط دادگاه اجرایی خواهد شد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور