هارو مدتی است که مرده است


مورد علاقه هر سئو لینک سازی ابزار همکاری، HARO، هفته گذشته رسما توسط Cision برای همیشه از بین رفت. اکنون در یک محصول جدید بسته بندی شده است: به صورت اتصالی.

من چیزی در مورد ابزار جدید نمی دانم. من آن را امتحان نکرده ام. اما پس از تلاش برای استفاده از HARO اخیرا، نمی توانم بگویم که از مرگ آن متعجب یا ناراحت هستم. مدتی است که جسد در حال راه رفتن است.

من در گذشته از HARO برای ایجاد لینک استفاده می کردم. کار کرد. اما چند ماه پیش، زمانی که تصمیم گرفتم سعی کنم برخی از بینش‌های «کارشناسانه» را برای پست‌هایمان تهیه کنم، پلتفرم را از طرف دیگر تجربه کردم.

تنها پس از چند دقیقه کار، صدها زمین به دست آوردم:

صدها زمینی که من فقط از سه درخواست HARO دریافت کردم

بنابراین، یک فنجان قهوه برداشتم و شروع به کار با آنها کردم. طولی نکشید که اراده زندگی را از دست دادم. به نظر می‌رسد هر مسابقه دیگری چیزی جز مزخرفات تنبلی که توسط هوش مصنوعی تولید می‌شود، نیست قطعا متخصص نبود

در اینجا یکی از آنها است:

نمونه ای از یک پیچ تولید شده توسط هوش مصنوعی در HAROنمونه ای از یک پیچ تولید شده توسط هوش مصنوعی در HARO

به طور جدی. کی اینطوری مینویسه من یک آدم کسل کننده هستم که به خود اعتراف می کند (هر فرد دیگری باشگاه مردان کسل کننده اعضای اینجا؟)، و حتی من نیستم که کدر…

فکر نمی کنم بیشتر از 30-40 پاسخ را بررسی کرده باشم. من فقط نمی توانستم خودم را مجبور به انجام آن کنم. احساس می‌کردم با ChatGPT مکالمه می‌کنم… و خیلی خوب نیست!

علیرغم اینکه فقط چند ده مورد از تعداد زیادی که دریافت کردم، مرور کردم، یکی برایم متمایز بود:

نمونه ای از زمین HARO که توجه من را به خود جلب کردنمونه ای از زمین HARO که توجه من را به خود جلب کرد

باور کنید یا نه، این پاسخ از سوی یکی از مشتریان قبلی من که یک آژانس SEO را در بریتانیا اداره می کند، آمد. با توجه به اینکه او چقدر آگاه و با تجربه است (در واقع در همان روزی که در اسکایپ با سؤالات او را آزار می دادم، در واقع چیزهای زیادی در مورد سئو به من آموخت)، این مسابقه به دو دلیل زنگ خطر را به صدا در آورد:

  1. من واقعاً شک دارم که او وقت خود را صرف پاسخ دادن به سؤالات HARO کند
  2. من در واقع می دانم که او طرفدار نیل پاتل نیست (متاسفم، نیل، اما من مطمئن هستم که شما از شهرت خود در این مرحله آگاه هستید!)

بنابراین… تصمیم گرفتم با او مقابله کنم

در اینجا چیزی است که او گفت:

هانچ تایید شد ;)هانچ تایید شد ;)

شوکر.

من او را برای جزئیات بیشتر فشار دادم:

من یک معامله واقعاً خوب دریافت می کنم و به ازای هر پیوند به جای xxxx معمولی در ماه برای X تعداد زمین، پرداخت می کنم. (…) پاسخ‌هایی که دیدید ایده‌آل نیستند، اما این خطری است که من آماده انجام آن هستم، زیرا به‌طور واقع‌بینانه وقت لازم برای انجام آن را ندارم. او انگلیسی بومی نیست، اما من مجبور شدم چند بار با او در مورد استفاده واضح از هوش مصنوعی صحبت کنم. در مورد کم هزینه ها اهمیتی نمی دهم، اما در سایت های معتبر باید بیشتر اصلاح شود.

من فکر می کنم این تقریباً وضعیت هارو را قبل از مرگش خلاصه می کند. بیشتر «پیش‌ها» فقط پاسخ‌های هوش مصنوعی از سئوکارانی بود که سعی می‌کردند برای مشتریان خود پیوند ایجاد کنند.

اشتباه نکنید من اینجا سایه نمی اندازم. من می دانم که یافتن پیوندهای خوب سخت است، بنابراین باید کاری را انجام دهید که جواب می دهد. و واقعیت این است که HARO انجام داد کار فقط به مثال زیر نگاه کنید. می توانید از لنگر و متن اطراف در Ahrefs متوجه شوید که این پیوندها تقریباً با HARO ساخته شده اند:

نمونه ای از پیوندهای ساخته شده با HARO، از طریق اکسپلورر سایت Ahrefsنمونه ای از پیوندهای ساخته شده با HARO، از طریق اکسپلورر سایت Ahrefs

اما مشکل این بود. HARO در آن روز به قدری خوب کار می کرد که فقط مسئله زمان بود که هرزنامه ها و خدمه #scale آن را برای همه خراب کنند. همین اتفاق افتاد و حالا HARO دیگر نیست. بنابراین…

اگر شما یک سازنده لینک هستید، فکر می کنم زمان آن رسیده است که بپذیریم که لینک بیلدینگ HARO مرده است و ادامه دهیم.

هیچ تاکتیکی برای همیشه خوب کار نمی کند. این است قانون ش**تی کلیک ها. به همین دلیل است که نمی‌بینید سئوکاران با تاکتیک‌هایی مانند موفقیت بزرگی دست پیدا می‌کنند لینک ساختمان شکسته دیگر آنها به سمت تاکتیک های نوآورانه تر یا به جرأت می توانم بگویم فقط هستند خرید لینک.

Sidenote.

در مورد خرید پیوندها، در اینجا چیزی برای تأمل وجود دارد: اگر به صورت اتصالی هزینه‌هایی برای زمین‌ها وجود دارد، آیا لینک‌هایی که از طریق آن زمین‌ها ساخته می‌شوند از نظر فنی پرداخت می‌شوند؟ اگر چنین است، آیا تخلف می کنند سیاست های هرزنامه گوگل? این یک دنیای قدیمی تیره و تار است، این سئو سایت، نه؟

اگر روزنامه نگار هستید، ممکن است ارزش یک عکس را داشته باشد. اما با توجه به دریافت هزینه از کارشناسان برای زمین‌ها، احتمالاً پاسخ‌های زیادی دریافت نخواهید کرد. این ممکن است چیز خوبی باشد. ممکن است هرزنامه کمتری دریافت کنید. یا ممکن است فقط توسط SEO ها با جیب های عمیق اسپم شوید. هیئت منصفه در حال حاضر خارج است.

توصیه من؟ به دنبال روش های جایگزین مانند یافتن و تماس مستقیم با کارشناسان باشید. شما به راحتی می توانید از ابزارهایی مانند کاوشگر محتوا برای یافتن افرادی که مطالب زیادی در مورد این موضوع نوشته اند و احتمالاً متخصص هستند.

به عنوان مثال، اگر به دنبال محتوایی با «بک لینک» در عنوان بگردید و به تب نویسندگان بروید، ممکن است یک نام آشنا ببینید. 😉

یافتن افرادی برای درخواست اطلاعات بینش در کاوشگر محتوای Ahrefsیافتن افرادی برای درخواست اطلاعات بینش در کاوشگر محتوای Ahrefs

نمی‌دانم می‌توانم خودم را یک متخصص بنام یا نه، اما خوشحال می‌شوم اگر در شبکه‌های اجتماعی تماس گرفتید یا به من ایمیل زدید، یک نقل قول به شما بدهم (اینجا چگونه آدرس ایمیل خود را پیدا کنم).

از طرف دیگر، می توانید مخاطبان خود را طعمه قرار دهید تا بینش خود را در رسانه های اجتماعی به شما ارائه دهند. من اخیراً این کار را با یک نظرسنجی در X انجام دادم و بسیاری از پاسخ ها را در آن گنجاندم راهنمای من برای بک لینک های سمی.

من به طور غیرمستقیم در رسانه های اجتماعی اطلاعاتی را به دست می آورممن به طور غیرمستقیم در رسانه های اجتماعی اطلاعاتی را به دست می آورم

هر یک از این گزینه‌ها سریع‌تر از استفاده از HARO است، زیرا لازم نیست صدها پاسخ را به دنبال سوزنی در انبار کاه جستجو کنید. اگر با من مخالفید و همچنان هارو را دوست دارید، راحت باشید به من بگو چرا در X 😉





Source link