ویژگی های جدید به Fact Check Explorer می آید

کار جامعه راستی‌آزمایی نه تنها برای بررسی اطلاعات غلط و نادرست مضر مهم است، بلکه ابزارهایی را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا درباره منابع، داستان‌ها و تصاویر بیشتر بیاموزند. این فقط یک راه برای کمک به مقابله با اطلاعات نادرست است.

در حالی که ممکن است بسیاری از افراد نیاز به تأیید یک ادعا یا بررسی یک منبع داشته باشند، انجام این کار از ابتدا ممکن است بسیار طاقت فرسا باشد. کار سازمان‌های خبری، حقیقت‌سنجی و گروه‌های اجتماعی بخش مهمی از مبارزه با اطلاعات نادرست با ایجاد مقالاتی است که اطلاعات روشن و معتبری را ارائه می‌کنند. در Google، ما از این کار با ایجاد ابزار و منابعی برای کمک به افراد در ارزیابی آنلاین اطلاعات پشتیبانی می‌کنیم.

این هفته، حدود 500 بررسی کننده حقایق از سراسر جهان در کنفرانس جهانی واقعیت 10، یک کنفرانس بررسی واقعیت در سئول، کره جنوبی گرد هم آمدند. این رویداد سالانه توسط شبکه بین المللی بررسی حقایق (IFCN) و SNUFactCheck، یک پلت فرم بررسی واقعیت در کره جنوبی برگزار شد.

امروز، برخی به‌روزرسانی‌هایی را که در Global Fact 10 اعلام کرده‌ایم، به اشتراک می‌گذاریم، از جمله اینکه چگونه Google ابزارهایی را برای دانشگاهیان، بررسی‌کننده‌های واقعیت، روزنامه‌نگاران و افرادی که علاقه‌مند به بررسی چیزها هستند، گسترش می‌دهد.

بررسی واقعیت اکسپلورر

Fact Check Explorer یک ابزار Google است که با علامت‌گذاری بررسی ادعا (که به Google کمک می‌کند یک بررسی واقعیت را شناسایی و نمایش دهد) است، که در آن می‌توانید بررسی‌های حقایق را پیدا کنید که توسط سازمان‌های مستقل از سراسر جهان بررسی شده‌اند. روزنامه‌نگاران، بررسی‌کنندگان حقایق و هر کسی که می‌خواهد به ته داستان برسد، از آن استفاده می‌کند. امروز، ما یک نسخه بتای جهانی را منتشر می کنیم که به شما امکان می دهد علاوه بر جستجوی متن فعلی، بر اساس تصویر نیز جستجو کنید.

مطالب پیشنهادی  5 روش برای استفاده از قالب بندی بدون صفحه

ما از راستی‌آزمایی‌کنندگان شنیده‌ایم که فرآیند بررسی واقعیت تصاویر دشوار است. آنها می خواستند بدانند که آیا یک تصویر قبلاً توسط دیگران بررسی شده است یا خیر، اما هیچ راه آسانی برای یافتن آن نداشتند. ما این ویژگی جدید را برای کمک به پشتیبانی از این نیاز ایجاد کردیم. در Global Fact 10، از جامعه حقیقت‌سنجی جهان دعوت کردیم تا آن را آزمایش کنند. اکنون، کاربر تایید شده ای که از نسخه بتا استفاده می کند، می تواند پیوند هر تصویری را در اکسپلورر بررسی واقعیت آپلود یا کپی کند و ببیند آیا در یک بررسی حقایق موجود وجود دارد یا خیر. ما معتقدیم که این به تسریع روند بررسی تصاویر در سراسر جهان کمک می کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور