Moore Threads چین 313 میلیون دلار برای رشد توسعه GPU داخلی جمع آوری می کند

Moore Threads، سازنده پردازنده‌های گرافیکی چینی، دور سرمایه‌گذاری 313 میلیون دلاری سری A را بسته است.

Source Code Capital که قبلاً در فین‌تک استوری مکزیکی سرمایه‌گذاری می‌کرد، در کنار Shanghai Goushend Capital که تحت حمایت دولت بود، رهبری این دور را داشت.

بانک ساختمانی چین، مدیریت صندوق صنعتی بوهای شنگ و اوراق بهادار بازرگانان چین نیز به این دور پیوستند.

این شرکت نیمه هادی گفت که از این بودجه برای توسعه بیشتر تراشه های خود و حرکت به سمت تولید انبوه و همچنین امنیت مالکیت معنوی استفاده خواهد کرد.

ژو دائوونگ گفت: «GPU داخلی با امکانات کامل که توسط Moore Thread با در نظر گرفتن قدرت محاسباتی و کارایی محاسباتی توسعه و طراحی شده است، می‌تواند طیف گسترده‌تری از سناریوهای کاربردی دیجیتال را تقویت کند و به توسعه قدرت نوآوری اقتصاد دیجیتال چین کمک کند.» ، مدیر کل شانگهای Guosheng Capital.

حامیان اولیه مرتبط با TikTok

Moore Threads Intelligent Technology Beijing در پایتخت چین مستقر است و در اکتبر 2020 تاسیس شد.

در میان حامیان اولیه این استارت آپ، ByteDance، شرکت مادر TikTok است که در حال برنامه ریزی برای توسعه محصولات و خدمات هوش مصنوعی ابری خود است.

Moore Threads در حال برنامه‌ریزی تراشه‌هایی است که مجموعه‌ای از هسته‌های کاربردی را در خود جای می‌دهد که گرافیک سه بعدی، محاسبات منطقی و آموزش هوش مصنوعی را پوشش می‌دهد.

این استارت‌آپ به استقرار پردازنده‌های گرافیکی خود در چندین بازار از جمله انرژی هوشمند، رانندگی خودکار و شبیه‌سازی صنعتی می‌اندیشد.