راه اندازی پروژه آینده دیجیتال برای حمایت از هوش مصنوعی مسئول

امروز گوگل پروژه آینده دیجیتال را راه اندازی می کند، ابتکاری که هدف آن گردآوری طیف وسیعی از صداها برای ترویج تلاش ها برای درک و رسیدگی به فرصت ها و چالش های هوش مصنوعی (AI) است. از طریق این پروژه، ما از محققان حمایت خواهیم کرد، گردهمایی‌ها را سازماندهی کرده و بحث‌هایی را در مورد راه‌حل‌های خط‌مشی عمومی برای تشویق توسعه مسئولانه هوش مصنوعی تقویت خواهیم کرد. به عنوان بخشی از این پروژه، Google.org در حال ایجاد یک صندوق 20 میلیون دلاری است که کمک های مالی را به اتاق های فکر و مؤسسات دانشگاهی پیشرو در سراسر جهان برای تسهیل گفتگو و تحقیق در مورد این فناوری مهم ارائه می دهد.

هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که زندگی ما را آسان‌تر کند و به برخی از پیچیده‌ترین چالش‌های جامعه مانند پیشگیری از بیماری‌ها، بهبود عملکرد شهرها و پیش‌بینی بلایای طبیعی رسیدگی کند. اما همچنین سوالاتی در مورد انصاف، جانبداری، اطلاعات غلط، امنیت و آینده کار ایجاد می کند.

پاسخ به این سؤالات مستلزم همکاری عمیق بین صنعت، دانشگاه، دولت ها و جامعه مدنی است. این صندوق از متفکران مستقلی حمایت خواهد کرد که طیفی از دیدگاه‌ها و تخصص‌ها را برای بررسی موضوعاتی مانند:

  • هوش مصنوعی چگونه بر امنیت جهانی تأثیر می گذارد و چگونه می توان از آن برای افزایش امنیت موسسات و شرکت ها استفاده کرد؟
  • چگونه هوش مصنوعی بر نیروی کار و اقتصاد تأثیر خواهد گذاشت، امروز چه اقداماتی می‌توانیم برای انتقال نیروی کار به مشاغل آینده با هوش مصنوعی برداریم، و چگونه دولت‌ها می‌توانند از هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی استفاده کنند؟
  • چه نوع ساختارهای حاکمیتی و تلاش‌های بین‌صنعتی می‌توانند به بهترین شکل نوآوری هوش مصنوعی را ارتقا دهند؟
مطالب پیشنهادی  9 سال بعد، Chromecast چیزهای بیشتری با قیمت پایین‌تر دارد

اعطا کنندگان افتتاحیه صندوق آینده دیجیتال عبارتند از: موسسه آسپن، موسسه بروکینگز، موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی، مرکز امنیت جدید آمریکایی، مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، موسسه امنیت و فناوری، صندوق آموزش کنفرانس رهبری، MIT. کار آینده، موسسه R Street و SeedAI. این صندوق از موسسات کشورهای سرتاسر جهان حمایت خواهد کرد، و ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاری بیشتر در مورد این سازمان ها هستیم.

ما مدت‌هاست بر این باور بوده‌ایم که جسور بودن در هوش مصنوعی به معنای مسئولیت‌پذیر بودن از همان ابتدا است. به همین دلیل است که در سال 2018 مجموعه‌ای از اصول هوش مصنوعی را برای هدایت کار خود منتشر کردیم و یک تیم مدیریتی ایجاد کردیم تا با انجام بررسی‌های دقیق سیستم‌های جدید، آنها را به مرحله اجرا درآورد. تیم های ما همچنین به طور منظم تحقیقات پیشرو در صنعت را در مورد موضوعاتی مانند عدالت، برابری، امنیت، حریم خصوصی و ایمنی منتشر می کنند.

اما درست کردن هوش مصنوعی بیش از هر شرکتی به تنهایی نیاز دارد. ما امیدواریم که پروژه آینده دیجیتال و این صندوق از بسیاری دیگر در سراسر دانشگاه و جامعه مدنی برای پیشبرد تحقیقات مستقل در مورد هوش مصنوعی که به این فناوری تحول‌آفرین کمک می‌کند، حمایت کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور