چگونه آدرس کسب و کار خود را در Google Maps تغییر دهیم

طبق گفته گوگل، 83 درصد از خریداران قبل از رفتن به یک فروشگاه فیزیکی، جستجویی را انجام می دهند و 60 درصد از کاربران گوشی های هوشمند با استفاده از اطلاعات یافت شده در نتایج جستجو با کسب و کارها تماس گرفته اند.

این رابطه بین رفتار آنلاین و فیزیکی به این معنی است که به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید اطلاعات دقیق و ثابتی را در اختیار مشتریان بالقوه قرار دهید. فهرست کسب‌وکار به‌روز حاوی نام، آدرس و شماره تلفن شما (ترکیبی به نام «NAP») برای نقل‌قول‌های محلی شما، به مشتریان امکان می‌دهد تا زمانی که به شما نیاز دارند، شما را پیدا کنند.

در این مقاله، من دو روش برای به‌روزرسانی آدرس Google Maps و نمایه کسب‌وکار Google شما به اشتراک می‌گذارم تا بتوانید اطلاعات دقیقی را در اختیار مشتریان بالقوه قرار دهید.

چگونه آدرس خود را در گوگل تغییر دهم؟

دو راه برای تغییر آدرس کسب‌وکارتان در Google Maps وجود دارد: ویرایش اطلاعات NAP مستقیماً پس از جستجوی Google یا ورود به نمایه کسب‌وکار Google خود (Google برای کسب‌وکار من سابق). تغییر آدرس خود از طریق هر روش، اطلاعات شما را در Google Maps و Google Business Profile به‌روزرسانی می‌کند. همچنین می توانید از این روش ها برای جابجایی از یک آدرس تعریف شده به یک منطقه خدماتی یا حذف آدرس خود استفاده کنید.

راهنمای نحوه تغییر آدرس کسب و کار در Google Maps

اول از همه، اگر برای شرکت خود یک حساب تجاری ندارید، آن را راه‌اندازی کنید و فهرست ایجاد شده توسط Google را ادعا کنید. اگر فهرستی از قبل وجود ندارد، می‌توانید خودتان یک فهرست جدید ایجاد کنید.

اگر قبلاً یک حساب دارید، با دستورالعمل‌های Google برای ارائه آنلاین کسب و کار خود آشنا شوید تا بتوانید آدرس خود را به درستی قالب‌بندی کنید.

چگونه آدرس Google Maps خود را مستقیماً از جستجو تغییر دهید

اولین روش برای به‌روزرسانی آدرس در Google Maps، ویرایش سریعی است که مستقیماً در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) انجام می‌شود که نمایه کسب‌وکار شما را نشان می‌دهد.

 1. وارد یک آدرس ایمیل مرتبط با حساب Google Business Profile خود شوید.
 2. نام کسب و کار خود را در نوار جستجوی گوگل جستجو کنید. اطلاعات NAP کسب و کار شما باید در نمایه کسب و کار در سمت راست صفحه نتایج یا درست زیر نوار جستجو ظاهر شود.
ویرایش آدرس در نقشه های گوگل از gmb
آدرس نقشه های گوگل را از نمایه کسب و کار گوگل در جستجو ویرایش کنید
 1. در نزدیکی پایین نمایه، روی “ویرایش اطلاعات کسب و کار خود” کلیک کنید. می‌توانید ویژگی‌های مختلفی مانند ساعت کاری و اطلاعات تماس را ویرایش کنید. برای تغییر آدرس خود، روی تب “مکان” کلیک کنید.
ویرایش آدرس در نمایه کسب و کار گوگل
 1. آدرس قبلی را حذف کنید و آدرس جدید را در قسمت آدرس وارد کنید. اگر می‌خواهید یک مجموعه، واحد یا شماره صندوق پستی را کامل کنید، روی «+افزودن خط آدرس» کلیک کنید. اگر Google در مکان یابی آدرس شما مشکل داشته باشد، ممکن است از شما خواسته شود که پین ​​قرمز را به نقطه درست روی نقشه بکشید.

همچنین اگر می‌خواهید آدرس خود را حذف کنید، می‌توانید این فیلدها را خالی بگذارید یا اگر موقعیت مکانی شما برای مشتریان قابل دسترسی نیست، گزینه «نمایش آدرس کسب‌وکار به مشتریان» را تغییر دهید.

 1. دوبار بررسی کنید همه چیز درست است و روی «ذخیره» کلیک کنید.

Google از کسب‌وکارها می‌خواهد پس از به‌روزرسانی آدرس، حساب‌های خود را دوباره تأیید کنند. بنابراین، هنگامی که ویرایش های خود را ذخیره کردید، نمایه شما به عنوان “تایید مورد نیاز” علامت گذاری می شود.

بررسی مورد نیاز توجه داشته باشید

برای شروع فرآیند روی «دریافت تأیید» کلیک کنید.

دکمه دریافت تایید

این اغلب از طریق کارت پستال انجام می شود. هنگامی که حساب خود را مجدداً تأیید کردید، آدرس کسب‌وکار به‌روز شده شما فعال می‌شود. اگر نشد، دوباره امتحان کنید یا با پشتیبانی Google تماس بگیرید.

دکمه ویرایش های در انتظار

چگونه آدرس Google Maps خود را از حساب Google Business خود ویرایش کنید

راه دوم برای تغییر آدرس کسب و کار شما از طریق حساب Google Business شما است. (این روش نتایج مشابه روش قبلی را به دست می آورد. تنها تفاوت این است که چگونه به گزینه های تغییر پیمایش می کنید.)

 1. وارد حساب Google Business خود شوید. در منوی سمت چپ، روی «اطلاعات» کلیک کنید.
نحوه تغییر آدرس کسب و کار google maps از نمایه کسب و کار گوگل
 1. روی نماد ویرایش (مداد خاکستری کوچک) در کنار نقشه کلیک کنید.
ویرایش را انتخاب کنید
 1. آدرس خود را در پانل پاپ آپ به روز کنید. برای افزودن یک مجموعه، واحد یا شماره صندوق پستی روی «افزودن خط» کلیک کنید. اگر Google Maps نمی تواند بلافاصله آدرس شما را پیدا کند، باید پین قرمز رنگ را به صورت دستی به مکان خود روی نقشه بکشید. از طرف دیگر، روی «پاک کردن آدرس» کلیک کنید تا آدرس شما به طور کامل حذف شود.
ویرایش آدرس کسب و کار در نمایه کسب و کار گوگل
 1. هنگامی که مطمئن شدید همه چیز درست است، روی “اعمال” کلیک کنید.

تا زمانی که آدرس جدید شما تأیید نشود، به‌روزرسانی «لازم به تأیید» خواهد بود. پس از تکمیل فرآیند تأیید، این باید به «ویرایش‌های در انتظار» تغییر کند. چند روز دیگر دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که Google آدرس شما را به‌روزرسانی کرده است. اگر آدرس جدیدتان فعال نیست، دوباره امتحان کنید یا برای راهنمایی با پشتیبانی تماس بگیرید.

پس از به‌روزرسانی آدرس خود، بررسی کنید که از بهترین شیوه‌های بهینه‌سازی نمایه کسب‌وکار Google ما پیروی می‌کنید.

پرسش‌های متداول درباره نحوه تغییر آدرس کسب‌وکار در Google Maps

آیا پس از به روز رسانی آدرس خود، دوره انتظاری وجود دارد؟

آره. پس از به‌روزرسانی آدرس خود در GBP، ممکن است لازم باشد اطلاعات خود را دوباره تأیید کنید. پس از تکمیل تأیید مجدد، ممکن است سه روز طول بکشد تا آدرس در Google Maps و نمایه کسب‌وکار شما به‌روزرسانی شود.

اگر آدرس خود را به طور کامل حذف کرده باشید، ممکن است تا 60 روز طول بکشد تا اعمال شود.

من اعلانی دریافت کردم مبنی بر اینکه اطلاعات من بدون نظر من به روز شده است. باید چکار کنم؟

ممکن است اعلانی با این مضمون دریافت کنید که «موقعیت کسب و کار شما توسط Google به‌روزرسانی شده است». (برای نمونه به اسکرین شات زیر مراجعه کنید.)

چند دلیل وجود دارد که ممکن است این اعلان را ببینید، از جمله:

 • آدرس جدید شما نامعتبر علامت‌گذاری شد یا با استانداردهای آدرس مطابقت ندارد.
 • هوش مصنوعی گوگل اطلاعات متناقضی درباره کسب و کار شما در سایت دیگری پیدا کرد و نمایه شما را بر این اساس به روز کرد.
 • گوگل اطلاعاتی درباره شرکت شما از یک کاربر دریافت کرده است. معمولاً، یک مشتری ممکن است روی «پیشنهاد ویرایش در نمایه کسب‌وکار» کلیک کند و اگر متوجه شود چیزی نادرست است، تغییراتی را در اطلاعات NAP توصیه می‌کند.

به طور معمول، ویرایش‌های پیشنهادی منتشر نمی‌شوند مگر اینکه روی «پذیرش» کلیک کنید.

بیشتر این پیام‌ها باید از به‌روزرسانی‌های قانونی ناشی شوند. با این حال، گاهی اوقات بازیگران بد تصمیم می‌گیرند از این ویژگی «پیشنهاد ویرایش» برای ایجاد مزاحمت برای کسب‌وکار استفاده کنند. اگر هرزنامه یا ویرایش های مخرب دریافت کردید، می توانید تخلف را در اینجا گزارش دهید.

مکان به‌روزرسانی شده توسط Google مثال

من آدرسم را به روز کردم، اما آدرس قدیمی هنوز نشان داده می شود. مشکل چیه؟

Google از کسب‌وکارها می‌خواهد پس از ویرایش‌های خاص – مانند افزودن یک آدرس جدید یا یک مکان جدید، فهرست‌های خود را دوباره تأیید کنند. وارد حساب کاربری خود شوید و برای شروع فرآیند تأیید به نمایه خود بروید.

اگر قبلاً تأیید مجدد را تکمیل کرده‌اید و تغییرات درخواستی شما هنوز پس از سه روز نمایش داده نمی‌شوند، با پشتیبانی Google تماس بگیرید.

آیا به‌روزرسانی آدرس من در Google Maps آن را در هر جای دیگر وب نیز به‌روزرسانی می‌کند؟

نه. در حالی که بسیاری از سایت‌های استناد و بررسی محلی داده‌ها را از این سرویس‌ها استخراج می‌کنند، ممکن است لازم باشد مستقیماً با شرکت‌های شخص ثالث تماس بگیرید یا برای ایجاد تغییرات وارد حساب خود در سایت‌هایی مانند Yelp شوید. اگر آدرس خود را در جای دیگری از وب به‌روزرسانی نکنید، Google ممکن است سعی کند آن را تغییر دهد تا با آنچه در سایت‌های دیگر می‌یابد مطابقت داشته باشد.

آیا باید نمایه کسب و کار Google خود را حذف کنم؟

اگر نقل مکان کرده اید، نمایه خود را حذف نکنید! به سادگی نمایه موجود را ویرایش کنید. برای درک بهتر زمان حذف فهرست گوگل، این پست را بررسی کنید.

درباره سئو نقشه گوگل بیشتر بدانید.

عملکرد سئوی محلی خود را افزایش دهید

عملکرد بهینه سازی موتور جستجوی محلی (SEO) شما به عوامل مختلفی بستگی دارد – از جمله اطلاعات کسب و کار یکنواخت و به روز. ممکن است جزییات کوچکی به نظر برسد، اما زمانی که یک مشتری بالقوه به خدمات یا محصولات شما نیاز دارد، می تواند تفاوت ایجاد کند.

احتمال حضور در جستجوهای محلی و جلب توجه مشتریان بالقوه را با یک استراتژی SEO محلی که برای بهبود عملکرد جستجوی شما مهندسی شده است، افزایش دهید. درباره خدمات سئوی محلی ما بیشتر بیاموزید و امروز یک مشاوره رایگان سئو را برنامه ریزی کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور