چگونه منطقه آسیا و اقیانوسیه می تواند شکاف مهارت های دیجیتال را پر کند

آسیا و اقیانوسیه منطقه ای در حال افزایش است. این خانه برخی از پویاترین اقتصادهای جهان و فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و محاسبات ابری است. فرصت‌های اقتصادی بی‌سابقه‌ای را در تمام صنایع باز می‌کند. با ادامه گسترش دیجیتالی شدن در سراسر منطقه، تقاضا برای مهارت های دیجیتال در همه سطوح به همان سرعت در حال رشد است و شکاف مهارتی در حال افزایش به طور فزاینده ای بر کارفرمایان، دولت ها و افراد به طور یکسان تأثیر می گذارد.

امروز، ما گزارشی را با The Economist Impact منتشر می‌کنیم تا به همه این ذینفعان کمک کنیم تا مسیر آینده را ترسیم کنند و از فرصت‌های فوق‌العاده‌ای بهره ببرند که دسترسی برابر به مهارت‌های دیجیتال می‌تواند فراهم کند. در اینجا برخی از بینش های کلیدی از این گزارش آورده شده است.

گواهینامه ها و دوره های مهارتی آنلاین مسیرهای جدیدی را برای مشاغل باز می کند.

پاسخ دهندگان در نظرسنجی گفتند که به طور کلی، مهارت های دیجیتال پایه مهم ترین مهارت های مورد نیاز در محل کار هستند و معمولاً آنها را “داده شده” می دانند. در حالی که هنوز کار باید انجام شود تا مهارت‌های دیجیتالی اولیه را برای افراد بیشتری در سراسر منطقه به ارمغان بیاورد، این مهارت‌های دیجیتال پیشرفته در زمینه‌هایی مانند تجزیه و تحلیل داده‌ها، امنیت سایبری و برنامه‌نویسی است که به عاملی قدرتمند برای افراد جویای کار تبدیل شده است. در واقع، برخی از مهارت های پیشرفته دیجیتال به طور فزاینده ای به یک نیاز در محیط های کاری تبدیل می شوند. به عنوان مثال، تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان، امنیت سایبری و تجزیه و تحلیل داده ها را به عنوان مهارت های “باید” در صنایع خود می دانند.

صلاحیت های مبتنی بر مهارت – مانند مدارک خرد و گواهینامه های آنلاین – نوع مسیرهای انعطاف پذیری را که زبان آموزان امروزی به آن نیاز دارند را ارائه می دهند. حمایت از این قالب‌های جدید به دولت‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها فرصت بزرگی برای کمک به رشد خط لوله نامزدهای واجد شرایط برای مشاغل ارائه می‌دهد. ما شاهد نتایج دلگرم کننده ای از برنامه های گواهینامه شغلی Google (GCC) خود هستیم که با همکاری شرکای بخش عمومی و خصوصی خود اجرا می کنیم. بیش از 125000 فارغ التحصیل شورای همکاری خلیج فارس در آسیا-اقیانوسیه وجود دارد و بیش از 80 درصد از آنها نتیجه شغلی مثبتی مانند شغل جدید، ترفیع یا افزایش حقوق را ظرف شش ماه پس از تکمیل برنامه گزارش می دهند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور