حمایت از نسل بعدی روزنامه نگاران اروپایی

دسترسی به تجربه دنیای واقعی در اتاق های خبر یکی از بزرگترین موانعی است که فارغ التحصیلان جدید در دنیای رقابتی روزنامه نگاری با آن روبرو هستند. در همان زمان، موسسه رویترز گزارش داده است که ناشران در سراسر اروپا متوجه شده اند که برای پوشش موفقیت آمیز کشورهای خود، خبرنگاران، سردبیران و تصمیم گیرندگان در اتاق های خبر باید جامعه را منعکس کنند.

امروز، پنجمین سال متوالی برنامه بورسیه دانشجویی GNI را که توسط مرکز روزنامه‌نگاری اروپا و Google News Initiative اجرا می‌شود، اعلام می‌کنیم که هدف آن برقراری ارتباط خبرنگاران مشتاق با اتاق‌های خبر پیشرو است. اکنون برنامه‌های کاربردی برای دانشجویان برای درخواست برای 20 موقعیت در سازمان‌های خبری از سراسر اروپا که به دنبال جذب استعدادهای جدید هستند، باز است.

در طول پنج سال گذشته، مرکز روزنامه‌نگاری اروپا یکی از بزرگترین بورسیه‌های روزنامه‌نگاری سطح پایه در اروپا را اجرا کرده است و بیش از 140 دانشجو را در اتاق‌های خبر در بیش از 14 کشور جای داده است. کمک هزینه تحصیلی دانشجویی هم برای ناشران و هم برای دانشجویان موفقیت آمیز بوده است: تقریباً 35٪ از همه دانشجویان دانشجو در سازمان های میزبان خود یا از طریق شبکه آن پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند.

شواهدی وجود دارد که تنوع در اتاق خبر به همه جنبه های روزنامه نگاری، از انتخاب داستان گرفته تا سودآوری کمک می کند. برخی از موفق‌ترین اتاق‌های خبری که به عنوان بخشی از Google News Lab بازدید کردم، متنوع‌ترین اتاق‌های خبری بوده‌اند. مرکز روزنامه نگاری اروپا بر دستیابی به استعدادهای متنوع برای بورسیه 2023 متمرکز است و با پنج کارشناس منطقه ای در زمینه شیوه های استخدام فراگیر، از جمله شورای ملی آموزش روزنامه نگاری، PorCausa و Women Inc همکاری می کند. این سازمان ها از مصاحبه ها و ارزیابی مبتنی بر وظیفه برای اینکه ناشران بتوانند انتخاب های نهایی خود را انجام دهند. گوگل هیچ نقشی در انتخاب نخواهد داشت.

به گفته مارتین استاب، سردبیر داده فایننشال تایمز، یکی از دلایل موفقیت این بورسیه جذب متقاضیان از رشته های مختلف است که به ناشران امکان می دهد افرادی را با دیدگاه ها و مهارت های منحصر به فرد پیدا کنند. او گفت: «این بورسیه تنها دوره کارآموزی شناخته شده و رقابتی در تقاطع روزنامه‌نگاری و فناوری است و بنابراین در شناسایی استعدادهای جدید بسیار ارزشمند است، به ویژه به این دلیل که متقاضیان زیادی را از رشته‌های دانشگاهی فراتر از روزنامه‌نگاری صرف جذب می‌کند.»

به گفته زوزانا کوفل، یک دانشجوی سال 2022 که در Wysokie Obcasy در لهستان مستقر شد، این کمک هزینه تحصیلی تجربه منحصر به فردی از کار به عنوان بخشی از یک تیم در اتاق خبر را برای او فراهم کرد. او می‌گوید: «همراهی در واقع فراتر از انتظارات من بود». بسیاری از سردبیرانی که در مجله کار می کنند با استقبال گرم، توجه و اعتماد زیادی از من روبرو شدند. واقعاً احساس می‌کردم که بخشی از تیم هستم و پیشرفت زیادی کردم. کار من همچنین به مخاطبان بزرگی رسید – بزرگ‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌کردم

درخواست ها برای بورسیه تحصیلی GNI 2023 در 21 آوریل بسته می شود. برای شرایط درخواست کامل، از وب سایت کمک هزینه بازدید کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور