مقدمه ای بر متغیرهای CSS

عکس پروفایل AWH Hacker Noon

@اوهAWH

ما یک تیم نخبه از تولیدکنندگان محصولات دیجیتال و حل کنندگان مشکلات داده ها هستیم.

این مقاله قسمت 1 از 3 مقاله است که جزئیات فایلهای CSS را شرح می دهد. می توانید پیوندهای مربوط به دو مورد دیگر را در پایین همین صفحه پیدا کنید.

یکی از بزرگترین مسائل مربوط به نوشتن مقادیر زیاد CSS ، سازگار نگه داشتن امور است. به عنوان مثال ، در یک کد بزرگ می توان صدها بار در صدها مکان از یک رنگ استفاده کرد. این تکرار تعمیر و نگهداری را دشوار می کند زیرا یک تغییر ساده در طراحی مانند تغییر رنگ می تواند منجر به ایجاد تغییر در بسیاری از مکان ها شود.

پیش پردازشگرهای CSS مانند Sass و Less با در نظر گرفتن متغیرها سعی در حل این مشکل خاص (و سایر موارد) دارند. متغیرها به شما امکان می دهند مقادیر مشترک مانند رنگ ها و اندازه ها را در یک مکان واحد تنظیم کنید و سپس به متغیر مراجعه کنید در صورت نیاز به استفاده از این مقادیر. اکنون یک تغییر رنگ ساده فقط باید در یک مکان انجام شود.

گرچه CSS مدرن بسیار قدرتمند است و CSS اکنون از متغیرها پشتیبانی محلی دارد. شما به هیچ ابزار ساخت یا خط لوله ای احتیاج ندارید. آنها فقط بخشی از زبان هستند. کدی که می نویسید کدی است که مرورگر از آن استفاده می کند. به طور رسمی ، متغیرها “خصوصیات سفارشی” هستند اما معمولاً به عنوان متغیرها شناخته می شوند. بیایید بررسی کنیم که چگونه می توان از آنها استفاده کرد و چگونه می توانند نوشتن CSS را بسیار بهتر کنند …