چگونه هوش مصنوعی نقش مدیران شبکه و تیم ها را تغییر می دهد

هوش مصنوعی و ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی برای بهینه سازی شبکه ها و اطمینان از عملکرد همه چیز روان و کارآمد طراحی شده اند. با این وجود که فروشندگان ابزارهای جدید هوش مصنوعی را ادامه می دهند ، این فناوری همچنین شروع به تغییر نحوه برخورد مدیران شبکه با مشاغل خود می کند.

ران هوول ، مدیر معمار شبکه برای خدمات زیرساخت ابر در شرکت تجاری و مشاوره فناوری اطلاعات Capgemini در آمریکای شمالی ، خاطرنشان کرد: هوش مصنوعی در خط مقدم شبکه های فعال و سیاست محور است. این به مدیران شبکه کمک می کند تا امنیت بیشتری کسب کرده و از انطباق بیشتری برخوردار باشند. “وی همچنین مشاهده کرد که هوش مصنوعی نسل جدیدی از ابزارها و روشهای اتوماسیون را به منطقه ای وارد می کند که در طول تاریخ به تکنیکهای پیکربندی دستی متکی بوده است.” با قدرت هوش مصنوعی ، مدیریت شبکه می تواند به راحتی به کارایی ، انطباق و امنیت بیشتری دست پیدا کنید “، هاول افزود.

هوش مصنوعی و زبان ماشین (ML) به تیم های شبکه امکان ساخت مدل هایی را می دهد که به انسان در تشخیص و مدیریت شبکه کمک می کنند. پاتریک ملامپی ، عضو ارسالی در شرکت فن آوری شبکه Juniper Networks ، گفت: “بهترین مثال بارز شناسایی کابل های بد است.” وی خاطرنشان کرد: به غیر از استفاده از دستگاه تست کابل ، تشخیص کابل های حاشیه ای می تواند چالش برانگیز باشد. هوش مصنوعی می تواند علائم ظریف خرابی قریب الوقوع کابل را نشان دهد ، مانند تعداد خطاهای فریم بالاتر از حد طبیعی ، که ناظران انسانی ممکن است از دست بدهند.

شبکه های هوش مصنوعی به گونه ای طراحی شده اند که بلافاصله به مسائل مهم پاسخ می دهند و حداکثر به روزرسانی شبکه را برای تجربه بهتر کاربر به همراه می آورند. ساندر تام ، مدیرعامل e-student.org ، یک بررسی پلت فرم یادگیری الکترونیکی ، گفت: “شبکه های مبتنی بر هوش مصنوعی یا خود مسئله را حل می کنند ، یا داده های منتهی به یک حادثه را ذخیره می کنند تا روند عیب یابی تیم فناوری اطلاعات را تسریع کنند.” سازمان.

هوش مصنوعی همچنین می تواند به عنوان ابزاری موثر برای خودکارسازی کارهای روزمره شبکه مانند درک رفتار برنامه ها و جریان های ترافیکی و همچنین کشف برنامه ها باشد. مزیت دیگر این است که می توان شبکه ها را بر اساس نیازهای برنامه طراحی کرد در حالی که امنیت می تواند مستقیماً در شبکه ادغام شود. هاول خاطرنشان کرد: “هنگام استفاده ، هوش مصنوعی می تواند به طراحی شبکه سازمانی ایمن و کارآمدتری کمک کند.”

سیستم های هوش مصنوعی خود تصحیح می شوند ، به این معنی که پس از راه اندازی سیستم ، به طور کلی از دست خارج می شود. تام گفت: “مدیران شبکه می توانند انرژی بیشتری را به دور از نگهداری و به سمت برنامه ریزی یا توسعه متمرکز کنند.”

هوش مصنوعی همچنین قول می دهد شبکه ها را کارآمدتر کرده و کمتر در معرض پیکربندی دستی و خطاهای عملیاتی قرار گیرد. هاول گفت: “هوش مصنوعی برای امنیت شبکه و شبکه در حال معرفی سطح جدیدی از کارایی و دقت است ، بنابراین تیم های امنیتی و شبکه ای را قادر می سازد تا عملیات شبکه را به سطحی که قبلاً هرگز ندیده ایم بهینه کنند.” “هوش مصنوعی و ML توانایی هایی را برای متخصصان شبکه ایجاد می کنند که می توانند شبکه ها را به سطح بالاتری از در دسترس بودن و قابلیت اطمینان برساند.”

هاول اشاره کرد که یک مزیت جانبی برای استقرار هوش مصنوعی این است که تیم های عملیاتی شبکه به زودی وقت بیشتری برای اختصاص دادن به برنامه ریزی جریان های ترافیکی بهینه شبکه خواهند داشت. وی توضیح داد: “این امر باعث می شود شبکه های برنامه محور از هر زمان دیگری کارآمدتر و مقیاس پذیر تر باشند.”

به سوی آینده

در سال های پیش رو ، مدیران شبکه به طور فزاینده ای به AI و ML اعتماد خواهند کرد تا تغییرات واقعی را در عملکردهای شبکه ایجاد کنند. MeLampy گفت: “به عنوان مثال ، در شبکه های امروزی ، روترها نمی دانند چه زمانی یک بسته مسیریابی می شود ، چه تعداد بسته اضافی وجود دارد و با چه سرعتی از راه می رسند.” در آینده مجهز به هوش مصنوعی ، روترها می توانند بصورت بصری ماهیت و اهداف خدمات خاص شبکه و نحوه رفتار آنها را یاد بگیرند و درک کنند. “سپس روترها می توانند از قبل برنامه ریزی كنند كه چگونه ترافیك را از طریق شبكه های اصلی جبران كنند ، و در نتیجه بهره وری شبكه اصلی را از 30٪ به 70٪ یا موارد دیگر افزایش دهند.”

هنگامی که یک بنگاه اقتصادی برای یک فناوری نوظهور امیدوار کننده مانند AI هزینه می کند ، سرمایه گذاری در استعداد و ابزارهای مورد نیاز برای بهره مندی از مزایای کامل این فناوری نیز مهم است. هاول گفت: “هوش مصنوعی نیاز به یادگیری و آموزش اضافی برای تیم های شبکه و امنیتی دارد تا آنها بتوانند به طور کامل هوش مصنوعی و اتوماسیون را در مدیریت شبکه روزمره خود پیاده کنند.” همچنین دستیابی به هوش مصنوعی و ابزارهای اتوماسیون شبکه هزینه های تجاری نیز دارد. وی خاطرنشان كرد: “اگر از آنها به درستی استفاده شود ، این فناوری ها می توانند هزینه های خود را از طریق بهینه سازی شبكه پرداخت كنند.” “علاوه بر این ، هنگامی که تجارت با برنامه ریزی جریانهای شبکه با استفاده از هوش مصنوعی و اتوماسیون همکاری می کند ، تجارت روزمره انجام می شود [operations] ممکن است کارآمدتر و مقرون به صرفه شود. “

غذاهای آماده

سخت افزار از بین نمی رود ، اما هوش هواپیماهای کنترل کننده نرم افزار به طرز چشمگیری افزایش می یابد و شبکه سرانجام نوآوری خواهد داشت ، پیش بینی ملامیپی. وی همچنین معتقد است که هوش مصنوعی و سایر نوآوری ها برای تقویت امنیت شرکت از طریق شکستن شبکه های موجود در مناطق مجازی مخصوص سرویس های خاص تقریباً غیر قابل نفوذ است. ملامپی گفت: “این به طور موثری اینترنت ما را به میلیون ها شبکه مجازی کوچک تبدیل می کند که کوچکتر هستند و حمله به آنها بسیار دشوارتر است.”

همانطور که فن آوری های شبکه و امنیت به طور فزاینده ای ادغام می شوند ، اتوماسیون مجهز به هوش مصنوعی به عنوان ابزاری اساسی برای اطمینان از کیفیت ، عملکرد و اهداف امنیتی شرکت ظهور می کند. هاول گفت ، در همان زمان ، هوش مصنوعی خواستار یک ذهنیت جدید مدیریت شبکه و همچنین برنامه ریزی های ستاره ای است تا نسل جدیدی از ابزارها و روش ها را به واقعیت تبدیل کند. “هوش مصنوعی برای بسیاری از تیم های عملیاتی شبکه جدید است و به متخصصان عملیات نیاز دارد که پیشگیرانه فکر کنند.”