چرا GSC هنگام بارگیری صفحه به طور معمول خطاهای خزشی را نشان می دهد

جان مولر از گوگل به س questionالی در مورد Google Search Console (GSC) پاسخ داد كه خطاهای خزشی را در صفحاتی كه در مرورگر بارگیری می شوند نشان می دهد. جان مولر توضیح داد که این مشکل معمولاً در سمت سرور مشاهده می شود و این مسئله با Googlebot نیست.

شخصی که س askingال می کند سعی در تأیید اعتبار صفحات وب در Google Search Console (GSC) دارد اما لجبازی صفحات معتبر نیست. این مانند این است که چیزی Googlebot را مسدود کرده و پیام خطایی ارائه می دهد.

در اینجا این سوال وجود دارد:

“من در برخی از صفحات خود یک خطای سرور داشتم. وقتی چند صفحه نشان داده شده در مثال را بررسی کردم ، آنها به خوبی کار می کردند.

من همچنین چند بار از گزینه validate استفاده کردم اما گوگل مرتباً صفحات را با خطا علامت گذاری می کند.

از آن زمان یک ماه گذشته است.

منتظر ماندم تا Googlebot این صفحات را بدون موفقیت موفق به فهرست بندی کند.

این روی تأثیرات آلی و کلیک من تأثیر گذاشته است.

آیا کاری می توانم اینجا انجام دهم؟ “

جان مولر تأیید کرد که اگر GSC هنگام خزیدن صفحات وب توسط Googlebot خطاهای سرور را نشان دهد ، این خطاها واقعاً وجود دارند و از نظر گوگل اشکالی ندارند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

این چیزی است که جان گفت:

“ما خطاها را در صفحات اختراع نمی کنیم. وقتی Googlebot صفحه را بررسی می کند و یک خطای سرور وجود دارد ، در آنجا واقعاً شاهد خطای سرور هستیم. “

خطاهای خزیدن موقت

مولر بعدی مشاهده کرد که برخی از این مشکلات موقتی است.

آنچه او گفت:

“و ممکن است این چیزی باشد که در وب سایت شما موقتی است و اگر موقت باشد ، با یکی از خزنده های آینده ما دوباره سعی خواهیم کرد.

و اگر خطا برطرف شود ، می توانیم صفحه را به طور معمول فهرست کنیم. “

بعضی اوقات این خطاها واقعاً موقتی هستند.

به عنوان مثال ، ممکن است یک سرور برای تعمیر و نگهداری خراب شود ، ممکن است در DNS مشکلاتی وجود داشته باشد که بخشی از اینترنت را از بین ببرد یا همچنین ممکن است سرور بیش از حد زیاد باشد و از خزیدن جلوگیری کند.

اما این مسئله ای نیست که شخصی که سوال می کند تجربه می کند.

اگر صفحات وب به طور معمول بارگیری می شوند ، اما هر زمان که شما با GSC اعتبار سنجی کنید (یا سعی کنید آن را با یکی از ابزارهای Google مانند آزمایشگر نتایج غنی یا تستر دوستانه تلفن همراه آزمایش کنید) و تأیید نمی شود ، این یک مشکل در سرور است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

مشکلات سرور می تواند باعث خطاهای نمایه سازی GSC شود

در ادامه جان مولر پیشنهاد کرد مشکلی که شخص س theال کننده تجربه می کند ممکن است مربوط به سرور باشد.

مولر:

“بنابراین این چیزی است که اگر می بینید این نوع مسائل به طور منظم مطرح می شوند و به ویژه از ویژگی اعتبار سنجی در کنسول جستجو استفاده می کنید و اعتبار سنجی دوباره برمی گردد و می گوید که هنوز خطاهای سرور وجود دارد ، این همان چیزی است که من می خواهم با هاستر شما در نظر بگیرم.

و سعی کنید ببینید آیا چیزی وجود دارد که آنها بتوانند برای تشخیص این مسئله انجام دهند تا بررسی مجدد آنچه ممکن است در اینجا اتفاق بیفتد را انجام دهند تا درک کنید که در واقع این تعداد URL چگونه تأثیر دارد.

زیرا گاهی اوقات ممکن است مشکل باشد در صورتی که اگر Googlebot میلیون ها صفحه از وب سایت شما را خزنده می کند و صد مورد از آنها دارای یک خطای سرور هستند ، این احتمالاً بی ربط است زیرا مثل اینکه همیشه برخی از خطاها در جایی وجود دارد.

اما اگر Googlebot 200 صفحه از وب سایت شما را جستجو می کند و صد مورد از آنها خطاهای سرور است ، این مسئله در مورد مسئله ای که احتمالاً می خواهید آن را برطرف کنید کمی بیشتر است و مطمئن شوید که این اتفاق نیفتاده است.

بنابراین این نوعی از جهتی است که من به آنجا خواهم رفت.

این چیزی نیست که گوگل بتواند آن را برطرف کند.

این واقعاً چیزی است که شما باید در رابطه با میزبانی از طرف خود حل کنید. “

تشخیص خطاهای خزنده Googlebot

یک ترفند تشخیصی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید این مسئله در کل پیکربندی سرور است یا خیر ، آیا IP شما توسط سایتهای دیگر در سرور به اشتراک گذاشته شده است.

آنچه می توان انجام داد شناسایی آدرس IP است که سایت در آن قرار دارد و سپس آن ISP را از طریق یک IP IP معکوس اجرا می کند که می تواند نشان دهد که سایت های دیگر در آن آدرس IP میزبانی می شوند.

سپس آن لیست از نام دامنه ها را می گیرید و آنها را از طریق یکی از ابزارهای Google مانند AMP Checker یا ابزار جستجوی نتایج غنی گوگل اجرا می کنید.

اگر این ابزار پاسخ خطایی را برای یک یا چند دامنه گزارش کند ، این ممکن است نشان دهنده وجود خطایی در سرور باشد ، که

هر سرور یک گزارش سرور دارد و این مکان خوبی برای شروع تشخیص علت ایجاد مشکل است. این گزارش های سرور ، تاریخ و زمان دقیق وقوع خطا و همچنین آدرس IP بازدید کننده را که باعث ایجاد خطا شده است ، نشان می دهند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

یک مسئله معمول می تواند خطا در نحوه راه اندازی دیوار آتش باشد که ممکن است بسیار سختگیرانه تنظیم شده و Google را مسدود کند.

اگر دسترسی به گزارش های سرور ندارید ، همانطور که جان مولر توصیه کرده است ، تماس با پشتیبانی مشتری میزبان وب در دسترس است.

استناد

Hangout Google Office Hours Hour را تماشا کنید

چرا GSC خطاهای سرور را در صفحاتی که بارگیری خوبی دارند نشان می دهد؟
در علامت دقیقه 47:05 تماشا کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=mPaRgzaMroU