سفر از طریق ابرها به منظور پشتیبان گیری و نگهداری بهتر داده ها

اگر تا به حال از یک فرودگاه بزرگ ایرلند عبور کرده اید ، شاید در طول مسیر برای تهیه یک میان وعده یا کالای بدون عوارض توقف کرده باشید ، به احتمال زیاد شما تجربه daa را تجربه کرده اید.

شرکت دولتی Daa که قبلاً به عنوان فرودگاه فرودگاه دوبلین نامیده می شد ، دو فرودگاه از سه فرودگاه بزرگ ایرلند را به همراه شرکت های تابعه ای که به خرده فروشی فرودگاه و مشاوره هوانوردی اختصاص داده اند ، مدیریت می کند.

این سازمان متنوع ، با فعالیت در بیش از ده کشور ، با چالش های متعددی در ارتباط با پشتیبان گیری و نگهداری داده ها روبرو است. تا چند سال پیش ، بیشتر 200 ترابایت داده daa از طریق Veritas NetBackup داخلی در محیطی از 25 سرور فیزیکی و مجازی پشتیبان گیری می شد. داده ها شامل داده های برنامه های کاربردی مهم فرودگاه ، همراه با داده های زیرساخت و داده های سرور فایل معمولی بود. در حالی که کارکنان 80 نفره فناوری اطلاعات ساعتهای زیادی را در هفته به پشت سر گذاشتند ، اما سالها نسبتاً خوب کار کرد.

با این حال ، وقتی سازمان مایکروسافت را پذیرفت ، همه چیز پیچیده تر شد دفتر 365، مجموعه ای از برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر. علیرغم تلاش برای روشهای مختلف ، تیم فناوری daa نتوانست سیستم پشتیبان موجود در محل را با داده های Office 365 به درستی کار کند.

کوین رایان ، سرپرست عملیات فناوری daa می گوید: “ما به چیزی نیاز داشتیم که بسیار مقیاس پذیر باشد و بتواند داده ها را در کل حجم کاری ما پشتیبان گیری و بازیابی کند ، زیرا توسعه زیرساخت های داخلی ما به معنای زمان مهندسی ، مشکلات احتمالی سخت افزاری و پشتیبانی شبکه بود.” “برای چیزی که امکان رشد داده های احتمالی Office 365 وجود دارد ، ما به چیزی نیاز داریم که مقیاس پذیری آن را با هزینه معقول برای نشان دادن این رشد داشته باشد.”

ویژگی های امنیتی پشتیبان گیری و حفظ اطلاعات ضروری

داعا به عنوان یک سازمان نیمه دولتی ، توجه زیادی به آن دارد ، به ویژه در مورد امنیت.

الزامات کلیدی برای راه حل پشتیبان گیری جدید شامل رمزگذاری کامل داده ها در حالت استراحت و حمل و نقل ، احراز هویت چند عاملی و مطابقت با استاندارد بین المللی امنیت اطلاعات ISO 27001: 2013 است.

از آنجا که daa در ایرلند مستقر است ، باید از مقررات عمومی حفاظت از داده ها نیز پیروی کند (GDPR) ، قانون حفاظت از داده های اتحادیه اروپا که از داده های شخصی متعلق به شهروندان و ساکنان اتحادیه اروپا محافظت می کند و مستلزم ذخیره اطلاعات در اتحادیه اروپا است. این امر با سرویس های ابری ، که تمایل به داشتن مرکز داده در سراسر جهان دارند ، مشکل می شود. برای اطمینان از انطباق ، تیم رایان تصمیم گرفت تنها سرویس های ابری را انتخاب کند که داده ها را در اروپا نگهداری می کند.

قابلیت گسترش دفتر اصلی Office 365 حفظ پریود یکی دیگر از موارد ضروری بود. رایان گفت ، علاوه بر این که مدیران قادر به بازیابی ایمیل در 90 روز گذشته یا بخش های دارای داده های مهم برای پروژه جدید هستند ، دلایل قانونی زیادی برای دوره های نگهداری طولانی تر وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر داده های یک کارمند سابق به دلایل قانونی مورد نیاز است ، ممکن است بدون نگهداری و پشتیبان گیری اضافی ، در حالت ایده آل در سرویس دیگری ، در دسترس نباشد. در حالی که Office 365 Legal Hold می تواند کمک کند ، رایان خاطرنشان کرد که نیاز به دانستن آنچه از قبل لازم است ، دارد ، که همیشه امکان پذیر نیست.

تیم رایان همچنین از مجوزهای بیشتری برای مجوزها می خواست ، که آن را بخشی اساسی از معادله امنیتی می دانست.

رایان توضیح داد: “در برخی موارد ، قابلیت های بازیابی می تواند به اندازه یا مهمتر از بازیابی واقعی خود داده ها باشد.” “به عنوان مثال ، مجوزهای ساختار فایل SharePoint به صورت آنلاین ممکن است نیاز به بازیابی در مقطعی از زمان قبل از رویداد داشته باشد ، که ممکن است مجوزها تغییر کرده باشند. این بدان معناست که افراد می توانند به داده هایی دسترسی داشته باشند که نباید به آنها دسترسی داشته باشند ، که می تواند بسیار مخرب باشد و باعث از دست رفتن و نشت داده ها شود. “

ذخیره همه داده ها در یک مکان نیز یک گزینه نبود ، که باعث می شد پشتیبان گیری اصلی Microsoft Office 365 وجود نداشته باشد. این امر انتخاب گزینه پشتیبان گیری دیگر را مهم کرده است. انجام این کار همچنین به daa یک استراتژی خروج از Office 365 در موارد بعید که مورد نیاز باشد ، می دهد.

رایان می گوید: “در صورت بعید است که ما چیزی مانند سرویس ایمیل خود را به محل کار منتقل کنیم ، داشتن منبع مستقل برای داده های ما ضروری است.” مایکروسافت هنوز به ما دسترسی به داده های ما را می دهد ، اما این به اندازه کافی خوب نبود. ما باید حداقل یک گزینه دیگر داشتیم. “

بالا ، بالا و دور

همه این عوامل به یک حقیقت افزود: daa به پشتیبان گیری بیشتری نیاز داشت ، با ویژگی های بیشتر از آنچه Office 365 به تنهایی می تواند ارائه دهد. رایان گفت تمرکز بر راه حل پشتیبان گیری مبتنی بر ابر منطقی بود و به نظر می رسید که AvePoint Cloud Backup همه جعبه ها را بررسی کرده است.

امروزه ، AvePoint تمام داده های دفتر 365 daa را رهگیری می کند و آن را همانطور که در هر سرویس Office 365 قرار می گیرد ، تکرار می کند و در عرض چند ساعت پشتیبان گیری می کند. در صورت پشت سر گذاشتن داده ها در AvePoint ، daa می تواند در صورت لزوم و در صورت لزوم ، در چند ساعت آینده چیزی رخ دهد.

با پشتيباني از راه حل داخلي حدود 200 ترابايت و پشتيباني AvePoint از حدود 38 ترابايت دفتر 365 داده ها ، به نظر می رسد daa همه چیز آماده است. اما هنوز مشکل وب سایت های عمومی آن وجود دارد ، که سازمان آنها را در مرکز داده های تجمع فیزیکی که توسط شخص ثالث اداره می شد پشتیبان گیری می کرد. هنگامی که قرارداد فسخ شد ، تیم فناوری اطلاعات تصمیم گرفت راه حل مبتنی بر ابر را انتخاب کند. لاجوردی پشتیبان گیری یک راه حل ساده برای مشکل ابر به ابر بود.

همانطور که داده ها همچنان در حال رشد هستند ، daa همچنان همه آن را حفظ می کند ، حداقل در حال حاضر. رایان اذعان می کند که این بهترین گزینه نیست و تیم فناوری اطلاعات قصد دارد به زودی مسائل مربوط به نگهداری را حل کند. این تیم همچنین گزینه های دیگری را برای تجمیع در نظر می گیرد ، مانند کاهش تعداد راه حل های پشتیبان ، تجمع در صورت امکان.