زوم اسلاید به عنوان پیش بینی فروش نگرانی های رشد را افزایش می دهد

(بلومبرگ) – Zoom Video Communications Inc پیش بینی فروش را ارائه داد که از برآورد برخی تحلیلگران کمتر بود ، این نگرانی را ایجاد می کند که این شرکت با دور شدن کارگران از جلسات از راه دور در حفظ سریع درآمد خود مشکل خواهد داشت. در معاملات گسترده سهام بیش از 11 درصد کاهش یافت.

شرکت سن خوزه ، کالیفرنیا روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد درآمد در دوره جاری حدود 1.02 میلیارد دلار و در سال مالی 4.01 میلیارد دلار خواهد بود. بر اساس داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ ، تحلیلگران پیش بینی می کردند درآمد سه ماهه ای بالغ بر 1.06 میلیارد دلار و فروش سالانه تا 4.08 میلیارد دلار باشد.

پلتفرم ویدئو کنفرانس Zoom به یک ابزار همه جا برای کار و مدرسه در طول همه گیری همه گیر تبدیل شد. با شروع مجدد بسیاری از مدارس ، بازگشایی دفاتر در برخی از نقاط جهان و افزایش رقابت با شرکت هایی مانند Microsoft Corp. و Google Alphabet Inc. ، سرمایه گذاران نگران هستند که روزهای رشد قوی Zoom به پایان رسیده باشد.

اریک یوان ، مدیر اجرایی به دنبال راه هایی برای حفظ سرعت است. این شرکت ماه گذشته موافقت کرد که Five9 Inc را به ارزش 14.7 میلیارد دلار برای توسعه بازار نرم افزارهای مرکز تماس خریداری کند و Zoom محصولات ممتازی مانند سیستم تلفن مبتنی بر ابر را اضافه کرده است.

پت والراونز ، تحلیلگر JMP Securities می گوید: “مسئله اصلی این است که سرعت تجارت چگونه کاهش می یابد.” درآمد زوم در سه ماهه چهارم مالی 2020 369 درصد ، در اول 191 درصد و در سه ماهه منتهی به 31 ژوئیه 54 درصد افزایش یافته است. او گفت که پیش بینی های شرکت نشان می دهد فروش در سه ماهه چهارم مالی فقط 15 درصد افزایش می یابد.

“تصویر بزرگتر ، بسیاری از مردم قبلاً راه حل اصلی کنفرانس ویدیویی را خریداری کرده اند ، بنابراین اکنون این س isال مطرح می شود که Zoom چه چیز دیگری می تواند به مشتریان خود بفروشد؟” والراونز گفت.

فروش در سه ماهه دوم مالی 1.02 میلیارد دلار بود ، در حالی که میانگین برآورد تحلیلگران 990.2 میلیون دلار بود. سود بدون احتساب برخی اقلام 1.36 دلار در هر سهم بود. تحلیلگران 1.16 دلار پیش بینی کردند. درآمد خالص 316.9 میلیون دلار یا 1.04 دلار به ازای هر سهم بود ، در حالی که در مدت مشابه سال قبل 185.7 میلیون دلار یا 63 سنت بود.

زوم آنطور که تحلیلگران انتظار داشتند تعداد زیادی مشتری بزرگ اضافه نکرد. این شرکت اعلام کرد که 504،900 مشتری با بیش از 10 کارمند دارد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد افزایش یافته است. تحلیلگران 509،316 تخمین زده اند. Zoom 87٪ بیشتر از این مشتریان را نسبت به سال گذشته در سه ماهه قبل به دست آورده است.

سهام پس از بسته شدن در 347.50 دلار به پایین ترین سطح 305.20 دلار رسید. در حالی که این سهام در سال 2020 تقریبا پنج برابر جهش کرد ، امسال فقط 3 درصد افزایش یافته است.