zKPs یا اثبات دانش صفر: الگوریتم کوچک حریم خصوصی پشت بلاک چین های فوق العاده سبک

عکس پروفایل نویسنده

@trinekatelleترین کاتل

به عنوان یک روزنامه نگار بیز ، Trine امور مالی را از NY ، فناوری از Silicon Valley و فضای بلاکچین را پوشش داده است.

به ما آزادی دهید! به عنوان محتوای خدمات غیرمتمرکز مالی (DeFi) به کاربران برای فرار از واسطه های پردرآمد پرداخت شده است. لیبرتی اما به قیمت حفظ حریم شخصی است. شبکه های عمومی توزیع شده با یک سه گانه روبرو هستند: معاملات دیجیتال باید ضمن رعایت الزامات انطباق در یک محیط مطمئن ، حریم خصوصی را فراهم کنند.

یک الگوریتم کوچک برای حفظ حریم خصوصی به نام اثبات دانش صفر (ZPK) به عنوان قطعه گمشده پازل حفظ حریم خصوصی رمزنگاری ظاهر شده است. ZPK ها اساساً به عنوان دفاتر اسناد رسمی دیجیتال عمل می کنند و اطلاعات را در معاملات دیجیتال تأیید می کنند. اثبات کننده بدون داشتن داده های اساسی ، دانش دانش را به راستی آزموده اثبات می کند.

پس از دهه ها دستکاری در آزمایشگاه های رمزنگاری ، یک ZKP به نام Bulletproof برای برنامه های دفتر توزیع شده بی اعتماد به عنوان تکنولوژی خواب DeFi در حال ظهور است. مجهز به این ربات کوچک حریم خصوصی ، ارائه دهندگان خدمات مالی سنتی می توانند سیستم های بدون مجوز و دروازه خود را خراب کرده و به طور ایمن به شبکه های باز مالی نیز بپیوندند.

قدرت ZPK را دست کم نگیرید. یک معماری غیرمتمرکز جدید به طور یواشکی ساخته می شود تا از الگوریتم حریم خصوصی که قرار است هسته اصلی شود پشتیبانی کند …

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  گربه ها ، رایانه ها و کار در خانه از کار می افتد