یوتیوب بالاخره PiP را برای آیفون و آیپد به طور گسترده عرضه کرد

یوتیوب ژوئن گذشته اعلام کرد که Picture-in-Picture (PiP) به برنامه‌های آیفون و آی‌پد خود می‌آید و اکنون تنها چند روز دیگر برای مشترکان Premium در سراسر جهان و کاربران رایگان در ایالات متحده در دسترس است.

نحوه استفاده از آن: به سادگی یک ویدیوی YouTube را برای تماشا انتخاب کنید و سپس برنامه YouTube را ترک کنید (با کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا یا فشار دادن دکمه صفحه اصلی). پخش ویدیو در یک پخش کننده کوچک ادامه می یابد، که می توانید همزمان با استفاده از برنامه های دیگر، آن را روی صفحه دستگاه خود حرکت دهید.

دو ماه پس از اعلام سال گذشته، گوگل به مشترکین YouTube Premium اجازه داد این ویژگی را به صورت دستی فعال کنند. آن آزمایش در آوریل 2022 به پایان رسید و شرکت پس از آن در مورد در دسترس بودن PiP نگران بود.

YouTube اکنون آماده است تا به طور گسترده پشتیبانی Picture-in-Picture را «طی چند روز آینده» برای دستگاه‌های دارای iOS 15 و iPadOS 15 یا بالاتر راه‌اندازی کند.

ما می‌دانیم که این یک عرضه کند برای یک ویژگی بسیار درخواستی بوده است، و می‌خواهیم از همه کسانی که در طول آزمایش‌ها (از جمله اخیراً در youtube.com/new) بازخوردشان را به اشتراک گذاشتند و صبورانه منتظر این لحظه بودند، تشکر کنیم!

هنگامی که در تلفن یا رایانه لوحی شما عرضه شد، یک کلید «تصویر در تصویر» در زیر تنظیمات > عمومی وجود خواهد داشت، در حالی که YouTube Premium همچنان پخش پس‌زمینه را ارائه می‌کند که فقط صدا را بدون هیچ ویدیویی می‌شنوید. در چندین دستگاهی که امروز بررسی کردیم، پخش زنده نیست.

در دسترس بودن YouTube PiP

از نظر در دسترس بودن، همه اعضای YouTube Premium در iPhone و iPad پرداخت می‌کنند سراسر دنیا “برای همه محتوا (چه موسیقی و چه غیر موسیقی) به PiP دسترسی خواهد داشت.”

برای روشن کردن این ویژگی، به Settings > General در برنامه YouTube خود بروید و Picture-in-picture را روشن کنید. اگر PiP را روشن نکنید، همچنان می‌توانید از پخش پس‌زمینه به‌طور پیش‌فرض (بر اساس بازخوردتان از آزمایش‌های ما) استفاده کنید!

در ایالات متحده، PiP برای کاربران رایگان در دسترس است اما فقط برای “محتوای غیر موسیقی”، در حالی که تبلیغات همچنان نشان داده می شود.

بیشتر در یوتیوب:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: