برنامه شریک YouTube سهم درآمد Shorts را اضافه می کند

یوتیوب امروز دو به‌روزرسانی برای برنامه شریک خود (YPP) اعلام کرد که عضویت و کسب درآمد از پلتفرم ویدیویی، به‌ویژه YouTube Shorts را آسان‌تر می‌کند. همچنین یک کاتالوگ جدید Creator Music برای افزودن آهنگ به ویدیوها وجود دارد.

اولین به‌روزرسانی، اشتراک درآمد Shorts است که در آن سازندگان «فعلا و آینده» می‌توانند از تبلیغات پخش شده بین ویدیوهای کوتاه از «اوایل سال ۲۰۲۳» درآمد کسب کنند. یوتیوب گفت که دریافت‌کنندگان فعلی Shorts Fund “در این مدل جدید پول بیشتری کسب خواهند کرد.”

YouTube تمام درآمد Shorts را (بیش از 30 روز) جمع‌آوری می‌کند و از آن برای پرداخت به سازندگان و همچنین برای «کمک به پوشش هزینه‌های صدور مجوز موسیقی» استفاده می‌کند.

از مجموع مبلغ تخصیص یافته به سازندگان، 45 درصد از درآمد را حفظ خواهند کرد که بر اساس سهم آنها از کل بازدیدهای Shorts توزیع شده است. سهم درآمد ثابت باقی می ماند، فرقی نمی کند از موسیقی استفاده کنند یا نه.

علاوه بر این، Shorts می‌تواند 60 ثانیه کامل موسیقی داشته باشد، در حالی که Super Thanks for Shorts به صورت بتا برای هزاران سازنده عرضه می‌شود و انتظار می‌رود سال آینده عرضه کامل شود.

برای پیوستن به اوایل سال آینده، به 10 میلیون بازدید از YouTube Shorts در طول 90 روز و همچنین بیش از 1000 مشترک کانال نیاز دارید. Shorts Creators به ​​روش‌های کسب درآمد موجود دسترسی خواهند داشت.

اطلاعیه دیگر امروز، سطح جدیدی برای برنامه شریک YouTube است، با هدف آسان‌تر کردن – به عنوان مثال، کمتر شدن مشترکین و ساعات تماشا – برای کسب درآمد زودتر از سرمایه‌گذاری طرفداران. این شامل سپاس‌گزاری فوق‌العاده، چت، و برچسب‌ها و همچنین عضویت در کانال می‌شود. جزئیات بیشتر در مورد این سطح در سال 2023 ارائه می شود، در حالی که YouTube دیگر معیارهای YPP را تغییر نمی دهد.

در بخش موسیقی، YouTube افزودن آهنگ به ویدیوهای خود را برای سازندگان آسان‌تر می‌کند. در استودیوی YouTube، یک کاتالوگ جدید «Creator Music» قابل مرور وجود دارد. مردم می‌توانند آهنگ‌های دارای مجوز را در جایی که هزینه پرداخت می‌شود خریداری کنند، یا آهنگ‌های واجد شرایط برای اشتراک درآمد را انتخاب کنند. به این ترتیب، درآمد بین سازنده ویدیو و هنرمندان و ترانه سراها تقسیم خواهد شد. این با برچسب‌های مستقل شروع می‌شود، در حالی که گفته می‌شود عمده‌ترین آن‌ها “جذاب” هستند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: