YouTube Music بهینه‌سازی‌های Material You را در اندروید و iOS ارائه می‌کند

اوایل سال جاری، YouTube Music نمایش‌های لیست پخش و آلبوم‌های خود را برای تبلت‌ها دوباره طراحی کرد، اما اکنون به نظر می‌رسد که به عنوان بخشی از مجموعه‌ای از ترفندها که دکمه‌های Material You را در سراسر برنامه اندروید اضافه می‌کند، رابط متفاوتی را در تلفن‌ها انتخاب کرده است.

به روز رسانی 9/26: از روز دوشنبه، ترفندهای Material You در YouTube Music به طور گسترده در اندروید و iOS از طریق به‌روزرسانی سمت سرور منتشر می‌شود. در دسترس بودن در iPhone و iPad قابل توجه است زیرا Material 3 از زمان راه‌اندازی بر روی سیستم‌عامل همراه اول باقی مانده است، اما می‌توانید این ترفندهای رابط کاربری را – در حالی که شباهت‌هایی به اشتراک می‌گذارید – ببینید که عمدتاً مربوط به YouTube است.

در همین حال، دکمه دیگری که به روز می شود صف “ذخیره” (به لیست پخش) است.


اصلی 9/23: طراحی مجدد تبلت با توجه به چیدمان دو ستونی بهتر است در جهت افقی استفاده شود، اما نسخه پرتره نیز وجود دارد. روی جلد بزرگتر است، در حالی که قسمت بالای صفحه شما از یک نسخه تار به عنوان پس‌زمینه استفاده می‌کند. همچنین می‌توانید در اولین خط رابط کاربری، دریافت کنید که چه کسی لیست پخش را ساخته است (به عنوان مثال، شما، YouTube Music یا سایر کاربران) و تاریخ/سال.

بعد یک دکمه پخش بزرگ است که با دانلود، افزودن به کتابخانه، اشتراک‌گذاری و منوی سرریز کنار آن قرار دارد. همانطور که در لیست آهنگ به پایین اسکرول می کنید، یک FAB (دکمه عمل شناور) در گوشه پایین سمت چپ وجود دارد.

برخی از کاربران قبلاً این طرح اولین تبلت را دیده بودند که در تلفن‌ها ظاهر می‌شود، اما هرگز به طور گسترده عرضه نشد. اکنون افراد بیشتری شاهد تغییراتی در چیدمان موجود هستند که فقط دکمه‌های شلیک و پخش مستطیلی را با دکمه‌های قرص شکلی که از نظر بصری برجسته‌تر هستند، تعویض می‌کند.

در همین حال، در بالای فید Home، فیلترهای خلق و خو (Energize، Workout، Relax، Commute و Focus) اکنون به جای قرص ها در مستطیل هایی با گوشه های گرد قرار گرفته اند. این استفاده از تراشه ها از دستورالعمل Material You پیروی می کند. البته، برنامه گسترده‌تر همچنان از زبان طراحی کلی یوتیوب پیروی می‌کند و نوار پایینی بدون ماده 3 باقی مانده است.

در نهایت در قسمت بصری، «بیشتر» (در کنار Listen again، Mixed for you، نسخه‌های جدید، و غیره) دیگر متنی روی پس‌زمینه نیست و یک دکمه قرص‌شکل مناسب دریافت می‌کند.

این سه تغییر دکمه Material You-friendly در حال انتشار هستند، اما هنوز به طور گسترده برای همه کاربران YouTube Music در دسترس نیستند.

بیشتر در YouTube Music:

متشکرم دی و مایکل!

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور