YouTube راه جدیدی برای کسب درآمد با عضویت های با استعداد اضافه می کند

YouTube راه دیگری را در اختیار سازندگان قرار می‌دهد تا با اهدای عضویت مستقیماً از مخاطبان خود درآمد کسب کنند، ویژگی قابل مقایسه با اشتراک‌های با استعداد در Twitch.

این به بینندگان اجازه می دهد تا عضویت کانال را برای سایر بینندگان خریداری کنند.

برای بینندگان، این راهی است برای حمایت از سازندگان مورد علاقه‌شان به گونه‌ای که چیزهای اضافی به جامعه آنها بدهد.

یک نسخه بتا از هدایای عضویت در کانال برای شروع در اختیار گروه کوچکی از سازندگان قرار می‌گیرد و در ماه‌های آینده به کانال‌های بیشتری گسترش خواهد یافت.

اگر علاقه مند به دسترسی زودهنگام به این ویژگی هستید، می توانید با ارسال فرمی که در انتهای این مقاله پیوند داده شده است، علاقه خود را اعلام کنید.

هدیه عضویت در کانال YouTube

کانال‌های YouTube پول‌دار این امکان را دارند که با ارائه عضویت به کاربران درآمد کسب کنند.

عضویت کانال امتیازاتی مانند نمادهای ویژه ای را که در بخش نظرات سازنده نمایش داده می شود، پخش جریانی زنده فقط برای اعضا و موارد دیگر به شما اعطا می کند. این شبیه به اشتراک‌ها یا «اشتراک‌ها» در پلتفرم استیمینگ Twitch است.

قبل از عرضه هدایای عضویت، کاربران فقط می توانستند برای خود عضویت بخرند. این بدان معناست که کاربران حداکثر می توانستند یک عضویت در ماه خریداری کنند.

با هدیه عضویت، اعضای کانال می توانند تعداد معینی عضویت را خریداری کنند [5, 10, 20] در یک خرید YouTube این عضویت ها را به سایر بینندگان «هدیه» خواهد داد.

بینندگانی که عضویت هدیه دریافت می‌کنند، ۱ ماه به هدیه‌های عضویت کانال شما دسترسی خواهند داشت. گیرندگان مجبور نیستند چیزی بپردازند و سازندگان سهم درآمد معمولی را از هر تراکنش دریافت می کنند.

هدایای عضویت چگونه کار می کند؟

عضویت کانال با استعداد را می توان در دسک تاپ در جریان پخش زنده محتواساز خریداری کرد. کلیک کنید بر روی $ دکمه کنار چت زنده برای خرید عضویت هدیه در پخش زنده.

بینندگان برای واجد شرایط بودن برای دریافت هدایا در یک کانال باید شرکت کنند. در طول بتا، کاربران می‌توانند با کلیک روی «اجازه دادن هدایا» در صورت درخواست شرکت کنند.

YouTube عضویت‌های هدیه را بر اساس میزان تعامل بینندگان با کانال شما توزیع می‌کند. بینندگان وفادار بیشتر از تماشاگرانی که برای اولین بار حضور دارند، عضویت هدیه دریافت می کنند.

در صورت دریافت عضویت هدیه، بینندگان از طریق یک پیام چت زنده و ایمیل شخصی مطلع می شوند. عضویت های با استعداد غیر تکراری است و دریافت کننده هیچ هزینه ای متحمل نمی شود.

عضویت های با استعداد برای سازندگان YouTube یک موهبت است؟

با توجه به محبوبیت زیرمجموعه‌های با استعداد Twitch، هدیه عضویت این پتانسیل را دارد که برای افرادی که در یوتیوب پخش جریانی می‌کنند، درآمد را به روشی قابل‌توجه افزایش دهد.

اگر به تقسیم‌بندی اشتراک‌های پخش‌کننده‌های محبوب Twitch نگاه کنید، می‌توانید ببینید که مشترکین با استعداد تقریباً 5 تا 10 درصد از کل اشتراک‌های فعال آنها را تشکیل می‌دهند.

سازندگان چگونه می توانند عضویت را بفروشند؟

من با گرگ جاربو، رئیس SEO-PR و نویسنده YouTube و بازاریابی ویدیویی تماس گرفتم تا در مورد این به‌روزرسانی و مثالی در مورد اینکه سازندگان چگونه می‌توانند با اشتراک درآمد کسب کنند، صحبت کردم.

برداشت Jarboe در زیر است:

عضویت در کانال تنها یکی از چندین گزینه ای است که شرکای YouTube اکنون دارند. سایر موارد عبارتند از:

  • اشتراک درآمد تبلیغاتی
  • فروش اجناس مارک دار.
  • Super Chat و Super Stickers.
  • اشتراک درآمد ممتاز

بنابراین، هدایای عضویت برای درصد کمی از تولیدکنندگان محتوا که در حال حاضر با عضویت در کانال درآمد کسب می کنند، گزینه جالبی خواهد بود. آنها چه کسانی هستند؟ به عنوان مثال عبارتند از:

  • راچانا رانادا، یک حسابدار خبره در هند، که به بینندگان کمک می کند تا در مورد سواد مالی بیشتر بیاموزند. او بیش از 10000 دلار از عضویت های پیشنهادی به دست آورده است.
  • شاهزاده اوهاکام، یک سازنده بازی که بیشتر با نام Prince Charming شناخته می شود، از عضویت در کانال استفاده می کند. او به اعضا این فرصت را می دهد که با او بازی های ویدیویی زنده انجام دهند. او همچنین پخش زنده، ویدیو، پست و ایموجی های سفارشی را ارائه می دهد.
  • آنا یاکیمنکو، یک مشاور مد روسی مستقر در میلان، از عضویت در کانال استفاده می کند تا به مخاطبان خود تخفیف هایی برای کالاها، پخش زنده منحصر به فرد، و مشاوره مد سفارشی ارائه دهد.

اکنون، عضویت در کانال برای همه مناسب نیست، بنابراین هدیه دادن به آن برای تولیدکنندگان نسبتا کمی جالب خواهد بود. اما، اگر آنها به حفظ سلامت و تنوع اقتصاد سازنده کمک کنند، باید آنها را ابزاری عالی در جعبه ابزار در نظر گرفت.

کانال هایی که علاقه مند به دسترسی زودهنگام به این ویژگی هستند می توانند فرم درخواست را پر کنند.


منبع: راهنما YouTube
تصویر ویژه: Tada Images/Shutterstock