YouTube آزمایش A/B بند انگشتی را برای همه کانال‌ها ارائه می‌کند

یوتیوب یک ویژگی جدید «تست و مقایسه بند انگشتی» را برای همه کانال‌ها در چند هفته آینده راه‌اندازی می‌کند.

این ابزار به شما امکان می دهد تا سه تصویر کوچک مختلف را برای هر ویدیو آپلود و آزمایش کنید تا ببینید کدامیک بهترین عملکرد را دارد.

چگونه تست بند انگشتی کار می کند

ویژگی «تست و مقایسه بند انگشتی» به شما امکان می‌دهد هنگام انتشار یک ویدیوی جدید YouTube، چندین گزینه تصویر کوچک را آپلود کنید.

در طول دوره آزمایش، YouTube تصاویر کوچک مختلف را به صورت تصادفی برای برخی از بینندگان ویدیو نمایش می دهد.

پس از جمع‌آوری داده‌های کافی، که حدود دو هفته طول می‌کشد، YouTube تجزیه و تحلیل می‌کند که کدام تصویر کوچک بیشترین «سهم زمان تماشا» را از بینندگان ایجاد کرده است.

سپس یکی از سه نتیجه بالقوه را مشخص می کند:

  • برنده: برنده واضحی که بر اساس زمان تماشا از سایر گزینه ها بهتر عمل می کند. تصویر کوچک برنده به طور خودکار اعمال می شود.
  • ارجح: یک تصویر کوچک احتمالا بهتر از بقیه عمل می کند، اما نتایج از نظر آماری قطعیت کمتری دارند.
  • هیچ یک: هیچ تصویر کوچکی به عنوان برنده واضح ظاهر نشد. تصویر کوچک آپلود شده اصلی حفظ می شود.

حتی اگر گزینه برنده نباشد، می توانید تصویر کوچک ویدیوی مورد نظر خود را به صورت دستی انتخاب کنید.

برای نمایش کامل، ویدیوی زیر را ببینید:

بهترین روش‌های YouTube Thumbnail

به عنوان بخشی از نمایش، یوتیوب بهترین شیوه ها را برای طراحی و آزمایش ریز عکسها تشریح کرد.

یوتیوب به سازندگان پیشنهاد می‌کند که برای دریافت راهنمایی اولیه، تصاویر کوچک را روی تعداد محدودی از ویدیوهای قدیمی آزمایش کنند. سپس، هر گونه یادگیری را برای آزمایش تصاویر کوچک برای ویدیوهای جدیدتر اعمال کنید.

برای طراحی ریز عکسها، YouTube این نکات را ارائه می دهد:

تعادل و نقطه کانونی

اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما با یک نقطه کانونی متعادل هستند تا توجه بینندگان را به سمت آن هدایت کند.

کنتراست بالا

از کنتراست بالا استفاده کنید تا سوژه شما در هر دو حالت روشن و تاریک در برابر پس زمینه متمایز شود.

حالات چهره

«اگر چهره ای در تصویر کوچک شما وجود دارد، احساسات را در نظر بگیرید. رسا باشید و در نظر داشته باشید که می خواهید بینندگان هنگام دیدن تصویر کوچک شما چه احساسی داشته باشند.”

متن مختصر

با متن، به یاد داشته باشید که کلمات کمتری می‌توانند تاثیرگذار باشند، در حالی که پردازش متن بیش از حد در حین پیمایش دشوار است.

عمق و فضای خالی

وقتی صحبت از عمق میدان می شود، پس زمینه خود را در ذهن داشته باشید و با فضای خالی بازی کنید.

عرضه به همه کانال های واجد شرایط

همه کانال‌ها می‌توانند به ویژگی «تست و مقایسه بندانگشتی» در برنامه دسک‌تاپ YouTube Studio دسترسی داشته باشند. برای انجام این کار، تنظیم “ویژگی های پیشرفته” باید فعال باشد.

YouTube به تدریج این را در چند هفته آینده برای همه کانال هایی که شرکت کرده اند و آن شرایط را برآورده کرده اند، ارائه می کند.

این شرکت می‌گوید در آینده به‌روزرسانی‌هایی را در مورد افزایش دسترسی، مانند پشتیبانی بالقوه برنامه تلفن همراه ارائه خواهد کرد.

بهینه سازی برای زمان تماشا

YouTube در یک پرسش متداول درباره سؤالات رایج توضیح می‌دهد که تصاویر کوچک صرفاً بر اساس توانایی آنها در افزایش زمان تماشا ارزیابی می‌شوند، نه معیارهای دیگر مانند نرخ کلیک.

یوتیوب بیان می کند

ما می‌خواهیم مطمئن شویم که تصویر کوچک و محتوای شما بیشترین میزان تعامل بیننده را برای شما به ارمغان می‌آورد، بنابراین در حال بهینه‌سازی برای اشتراک زمان کلی تماشا نسبت به سایر معیارها هستیم.

ما معتقدیم که این معیار بهترین راه برای هدایت تصمیمات استراتژی محتوای شما و پشتیبانی از شانس موفقیت شما در پلتفرم است.”

چرا SEJ اهمیت می دهد

ابزار تست و مقایسه بند انگشتی با اجازه دادن به آزمایش A/B واقعی به یک نقطه درد می پردازد. پیش از این، سازندگان هنگام انتخاب تصاویر کوچک برای ویدیوهای جدید مجبور بودند به بهترین حدس‌ها یا نظرسنجی‌های نمونه کوچک اعتماد کنند.

YouTube با بهینه‌سازی زمان تماشا به‌عنوان معیار کلیدی موفقیت، بر تعامل طولانی‌مدت بیننده بیش از کلیک‌های کوتاه‌مدت تأکید می‌کند.

با این حال، قابل درک است که برخی از کانال‌ها ممکن است اطلاعاتی در مورد نحوه تأثیر تصاویر کوچک بر روی نمایش‌های اولیه و نرخ کلیک بخواهند.

چگونه این می تواند به شما کمک کند

ریز عکس‌های هوشمندتر و با عملکرد بالاتر می‌توانند محتوای شما را در توصیه‌های YouTube تقویت کنند و بینندگان را در تماشای ویدیوهای بیشتری نگه دارند.

بازکننده‌های ویدیو و تصاویر کوچک اولین لحظه‌های ساخت یا شکست در YouTube هستند، بنابراین داشتن ابزارهای مبتنی بر داده برای تکمیل اولین برداشت‌ها می‌تواند تفاوت‌آفرین باشد.


تصویر ویژه: Chayjitti Hongmanee/Shutterstock

Source link