Xbox Cloud Gaming با افزودن پشتیبانی از صفحه کلید/موس

مایکروسافت در چند سال گذشته وزن زیادی را روی بازی های ابری گذاشته است، باطن را تقویت کرده، بازی ها را اضافه کرده و موارد دیگر. اکنون، این شرکت در حال آماده شدن برای اضافه کردن پشتیبانی از صفحه کلید/موس به بازی Xbox Cloud است.

در طول XFest 2022 (از طریق تام وارن)، یک جلسه نشان داد که مایکروسافت در حال اضافه کردن پشتیبانی از ورودی صفحه کلید/موس در Xbox Cloud Gaming است.

کنسول‌های ایکس‌باکس سال‌هاست که از ورودی صفحه‌کلید/موس در کنار کنترل‌کننده‌ها پشتیبانی می‌کنند، اما نسخه‌های بازی ابری این بازی‌ها تاکنون پشتیبانی ارائه نکرده‌اند. در عوض، بازی‌های Xbox Cloud Gaming به کنترلر نیاز دارند، اگر در رایانه شخصی بازی می‌کنید و از کنترلرها و کنترل‌های لمسی روی موبایل پشتیبانی می‌کنند، حداقل در بازی‌های پشتیبانی‌شده.

“به زودی” Xbox Cloud Gaming از ورودی صفحه کلید/موس در رایانه شخصی پشتیبانی می کند. به نظر می رسد که توسعه دهندگان بازی برای بهره مندی از این ویژگی جدید، مجبور نیستند کاری به جز افزودن پشتیبانی از صفحه کلید/موس به بازی های خود انجام دهند. از همین روش ها برای پشتیبانی از گزینه ورودی در کنسول ها استفاده می شود.

9to5Google’s Take

Google Stadia از زمانی که پلتفرم برای اولین بار راه اندازی شد، از ورودی صفحه کلید/ماوس پشتیبانی می کرد و مطمئناً این مزیت پلتفرم بود. با آن، بازیکنان می‌توانستند یک بازی را بدون هیچ سخت‌افزار اضافی فراتر از آنچه رایانه‌شان قبلاً ارائه می‌داد راه‌اندازی کنند، و این یکی از معدود حوزه‌هایی بود که Stadia در آن برتری نسبت به Xbox Cloud Gaming داشت – و این لیستی است که به سرعت خشک شدن، همانطور که در گذشته به آن پرداختیم:

شخصاً فکر می کنم این یک ارتقاء بزرگ برای بازی Xbox Cloud است. من همیشه از طرفداران بازی با ورودی صفحه کلید/ماوس بوده ام، و به وضوح به یاد دارم که از اینکه نمی توانستم یک بازی را بدون تغییر به کنترلر روی رایانه شخصی خود پخش کنم، اذیت شدم.

خیلی خوب است که ببینیم ایکس‌باکس بالاخره در این زمینه به سرعت بالا می‌رود – اکنون ما فقط به پشتیبانی گسترده‌تری از تلویزیون نیاز داریم.

اطلاعات بیشتر در مورد بازی ابری:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: