WTF مفهوم Data Mesh است؟

عکس پروفایل نویسنده

از Data Mess گرفته تا Data Mesh

توسط Jarvin Mutatiina ، Can Yurtseven و Ernst Blaauw

با افزایش روزافزون منابع داده و نیاز به چابکی ، یک مفهوم غیرمتمرکز معماری داده – می توان برای اجرای کیفیت داده و پایبندی حاکمیت ، داده داده را کاوش کرد. Data Mesh از طریق عدم تمرکز بر مسئولیت داده ها به سطح دامنه و در دسترس قرار دادن داده های با کیفیت بالا و تبدیل شده فقط به عنوان یک محصول ، به این مهم دست می یابد.

هر ساله داده های بیشتری در سطح جهان تولید می شود. این برای شرکتها نیز صدق می کند: جزئیات بیشتر از هر زمان دیگری از مشتریان ، شرکا ، معاملات ، محصولات و زنجیره تأمین ثبت می شود و در نتیجه داده های بیشتری حاصل می شود. طبق IDC ، “دیتای کره جهانی از 45 زتابایت در سال 2019 به 175 تا سال 2025 رشد خواهد کرد”. این داده ها ماده اولیه ای را تشکیل می دهند که سازمان ها از آن بینش ارزشمند و عملی می گیرند. اما جمع آوری ، تلفیق و اداره این داده ها هنوز هم یکی از اصلی ترین چالش ها و بازدارنده ها است که در تحقیقات اخیر Deloitte مشخص شده است.

بسیاری از سازمان ها اکنون برای غلبه بر این چالش ها و مهارکننده های اصلی به دنبال مفهوم نسبتاً جدیدی به نام “Data Mesh” هستند. آنها متوجه شده اند که با تمرکز بر محصولات خاص دامنه فعال شده توسط رایج ، دسترسی انعطاف پذیر به داده ها با سود حیاتی در کاهش زمان ورود به بازار تضمین می شود.