WSJ می گوید ایالات متحده دسترسی چین به خدمات ابری مانند آمازون را محدود می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – وال استریت ژورنال به نقل از افراد آشنا گزارش داد که ایالات متحده در حال آماده شدن برای محدود کردن دسترسی شرکت های چینی به خدمات رایانش ابری از جمله خدمات ارائه شده توسط Amazon.com Inc و Microsoft Corp است.

به گزارش ژورنال، واشنگتن در حال بررسی این است که پیش از ارائه خدمات به شرکت‌های چینی که از چنین پلت‌فرم‌هایی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، از ارائه‌دهندگان فضای ابری بخواهند از دولت مجوز بگیرند.

Microsoft Azure و Amazon Web Services رهبران جهانی در کسب و کار ارائه محاسبات اینترنتی به شرکت ها هستند و در چین با شرکت هایی مانند Alibaba Group Holding Ltd. از طریق شرکای مرکز داده محلی و وابسته به ایالت رقابت می کنند.

کاخ سفید به درخواست برای اظهار نظر پاسخی نداد. وزارت بازرگانی از اظهار نظر خودداری کرد در حالی که دفتر نماینده تجاری ایالات متحده بازرگانی را به تعویق انداخت.

کنترل ها را سفت کنید

دولت بایدن قصد دارد کنترل‌های صادراتی اعلام شده در ماه اکتبر را تشدید کند تا فروش برخی از تراشه‌های هوش مصنوعی به چین را محدود کند و به دنبال مهار توسعه فناوری رقیب خود در آینده ژئوپلیتیکی و اقتصادی این کشور است. بخشی از اقدامات مورد بحث شامل محدود کردن دسترسی به ابر برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی چینی بود که اولین بار هفته گذشته توسط مجله گزارش شد.

مطالب پیشنهادی  فشار برای قانونگذاری فدرال نقض داده ها افزایش می یابد

بر اساس پیشنهاد گسترده‌تر وزارت بازرگانی، که در ماه جولای پیش‌بینی می‌شود، ایالات متحده در کنترل صادرات تجدیدنظر خواهد کرد تا فروش برخی از تراشه‌ها به چین بدون مجوز دشوارتر شود. هدف این حرکت تا حدودی تراشه A800 شرکت انویدیا است که این شرکت مستقر در ایالات متحده پس از اعلام کنترل های قبلی طراحی کرد. پیکربندی محصول دقیقاً در این محدوده ها قرار می گیرد.

آمریکا و چین در حال تشدید درگیری های تکنولوژیکی خود هستند. روز دوشنبه، پکن کنترل صادرات فلزات حیاتی برای صنایع تراشه، وسایل نقلیه الکتریکی و دفاعی را اعمال کرد و نشان داد که قدرتی برای مقابله به مثل در برابر اقدامات ایالات متحده، ژاپن و اروپا برای قطع ارتباط پکن از فناوری پیشرفته دارد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور